Rolety wolnowiszące na wymiar 

Projektując swoje wnętrza coraz częściej decydujemy się na jasne i przestronne pomieszczenia, z dużą ilością okien. Niestety często okna te mają niestandardowe wymiary, w związku z czym trudno jest dobrać do nich odpowiednie zasłony czy rolety. Na tego typu okna idealnie nadają się rolety wolnowiszące na wymiar, które montowane są bezpośrednio na ścianie lub suficie. Dzięki temu nie muszą być idealnie dopasowane pod względem wymiarów do okna i idealnie nadają się do zasłaniania bardzo dużych powierzchni okiennych.


Rolety wolnowiszące na wymiar - rodzaje

Rolety wolnowiszące na wymiar występują w wielu wariantach i rodzajach. Oprócz szerokiej gamy kolorów, rolety dostępne są również w wielu teksturach. W ofercie znajdują się również specjalne systemy rolet o dodatkowych funkcjonalnościach i parametrach, takie jak rolety dzień i noc czy rolety zaciemniające. Każdy z tych wariantów posiada właściwe sobie parametry techniczne oraz dodatkowe właściwości funkcjonalne.

To bardzo popularny w ostatnim czasie model rolet, często wybierany przez klientów. Rolety te charakteryzują się dodatkową funkcjonalnością, dzięki której dozować możemy poziom wpuszczanego do pomieszczenia światła wybierając wariant "dzień" lub wariant "noc". Rolety wolnowiszące na wymiar dzień noc wykonane są z pasów materiału, które na przemian są transparentne lub nieprzepuszczające całkowicie światła. Specjalny system przesuwania rolety pozwala dozować poziom wpuszczanego światła poprzez ustawianie pasów transparentnych lub przyciemniających. Kolekcja rolet dzień noc obejmuje rolety naścienne Zebra I, Zebra II, Zebra III oraz Zebra Multicolor. Wszystkie charakteryzuje wysoka estetyka wykonania oraz niezawodna jakość. Zaprojektowane w nowoczesny i stylowy sposób Rolety wolnowiszące na wymiar  idealnie nadają się zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i do klasycznie urządzonych, stonowanych pomieszczeń. Świetnie sprawdzają się również w pomieszczeniach biurowych czy nawet gabinetach lekarskich.

Rolety zaciemniające mają zazwyczaj jedno podstawowe zadanie, czyli ograniczenie dostępu światła do pomieszczenia. Swoje zadanie spełniają w stu procentach. Rolety zaciemniające wykonane są z odpowiedniego rodzaju i grubości materiałów, które skutecznie odcinają dostęp światła w pomieszczeniu. Takie rolety z powodzeniem montowane są zarówno w domach, jaki i pomieszczeniach publicznych czy biurach. Rolety wolnowiszące na wymiar zaciemniające wykonywane są zazwyczaj w ciemnych kolorach, aby wzmocnić efekt.

Najpopularniejszy, klasyczny model rolet. Rolety wolnowiszące gładkie to rozwiązanie pasujące do każdego wnętrza. Ze względu na swój minimalistyczny styl idealnie komponują się w każdym pomieszczeniu. Nie posiadają żadnych dodatkowych funkcjonalności, natomiast dostępne są w najszerszej gamie kolorystycznej. Rolety gładkie wykonane są  z materiału o gęstym splocie. Chronią również przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Rolety wolnowiszące gładkie dostępne są w standardowych wymiarach lub na indywidualne zamówienie.

Rolety wolnowiszące na wymiar - bogata oferta

W ofercie sklepu poza roletami o standardowych wymiarach są rolety tworzone na indywidualne zamówienie klienta. Coraz częściej w nowoczesnym budownictwie odchodzi się od standardów i uniwersalnych wymiarów, dlatego tak ważne jest dostosowanie się do indywidualnych potrzeb klienta. Rolety pod zamówienie tworzone są w indywidualnym rozmiarze. Do wyboru klienta należy również rodzaj materiału i kolor.

Rolety na wymiar projektowane są na życzenie klienta. Sporządzana jest również wycena kosztów takiej rolety. Indywidualne rozwiązania charakteryzują się wysoką jakością usług oraz dostosowaniem się do najtrudniejszych wnętrz i okien.

Działanie rolet wolnowiszących na wymiar 

Rolety wolnowiszące na wymiar wyposażone są w specjalne systemy działania, które pozwalają sprawnie z nich korzystać. Rolety nawinięte zostają na specjalną rolkę, natomiast brzegi obciążone są metalowymi rurkami. Rurka delikatnie obciąża roletę i chroni przed obstrzępieniem się materiału. Rolki roletowe posiadają wbudowany system samohamujący, dzięki któremu możemy regulować wysokość rolety za pomocą łańcuszka. Łańcuszek posiada indywidualny mechanizm napinający, dzięki któremu możliwe jest dowolne sterowanie roletą. Bardzo podobnie zbudowane są rolety typu dzień noc. Różnica polega jedynie na sposobie nawinięcia materiału tak, aby można było regulować przesuwanie się pasów transparentnych i przyciemniających.

Rolety wolnowiszące na wymiar to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń o dużej ilości okien i szklanych powierzchni. Montaż rolet wolnowiszących nie wymaga bowiem dostosowania ich wymiarów idealnie do rozmiarów ram okiennych, a co za tym idzie nie zawsze wymagają indywidualizacji pod zamówienie klienta. Rolety wolnowiszące na wymiar montowane na ścianie lub suficie sprawdzą się równie dobrze w klasycznych, standardowych zabudowach. Wyglądają niezwykle estetycznie również na oknach o standardowych wymiarach i kształtach. Rolety wpasowują się idealnie w każdy styl i wnętrze, dodatkowo zapewniając ograniczony dostęp światła i ochronę przed przegrzewaniem się pomieszczeń. Korzystając z dodatkowych funkcji nowoczesnych rolet, na przykład dzień noc, możemy z jeszcze większą precyzją dozować poziom wpuszczanego światła. Rolety wolnowiszące na wymiar to wygodne w montażu i wysoce stylowe rozwiązanie zabezpieczenia okien.

Montaż rolet wolnowiszących na wymiar

Rolety wolnowiszące na wymiar charakteryzują się odmiennym od klasycznych rolet sposobem montażu. Nie są one bowiem mocowane do ram okiennych, a bezpośrednio do ściany lub sufitu. Montaż takich rolet jest prosty i nieskomplikowany. W ścianach, do których mają zostać przymocowane rolety wiercimy odpowiedniej wielkości otwory, do których następnie wkładamy specjalne kołki.  Muszą być to odpowiednio mocne kołki, ponieważ na nich trzymać się muszą rolety. W podobny sposób rolety można przymocować na suficie.

Dla łatwego i szybkiego montażu ważny jest również odpowiedni dobór produktu. Dla estetycznego wyglądu należy zmierzyć dokładnie wnękę okienną, przy której ma być przymocowana roleta. Następnie wybieramy produkt o najbardziej zbliżonych wymiarach. Wybór nieco szerszej rolety zapobiega problemom przy montażu oraz ewentualnym szczelinom pod roletą, która będzie wpuszczać w przyszłości światło. Dobrze dobrana roleta pasuje nie tylko do wnętrza, ale także zapewnia pełne zasłonięcie okna, nie utrudniające codziennego użytkowania czy mycia okna. Aby umyć okna nie zdejmujemy jej z ościeżnicy, jak w przypadku rolet bezinwazyjnych, co stanowi ogromną zaletę. W opakowaniu z zakupioną roletą znajduje się już przygotowany zestaw montażowy. W opakowaniu są też kołki oraz szczegółowa instrukcja montażu.

Jakie ceny mają rolety wolnowiszące na wymiar? 

Ceny rolet są bardzo różne i uzależnione od kilku czynników. Jednym z takich czynników jest przede wszystkim rodzaj rolety. Rolety gładkie są zazwyczaj tańsze od rolet dzień noc. Różnią je systemy wykonania. Kolejnym czynnikiem decydującym o cenie rolety rolety wolnowiszące na wymiarjest oczywiście wymiar. Im większa roleta, tym większy koszt. Wyższa cen a dotyczy również rolet produkowanych na zamówienie, o niestandardowych wymiarach. Czynnikiem wpływającym na cenę jest rodzaj i grubość tkaniny, z jakiej wykonana została roleta. Im grubszy i lepszy jakościowo materiał tym wyższa cena. Zakres cenowy jest więc bardzo szeroki, koszt rolety zaczyna się od 100 zł, a kończy nawet na kilkuset złotych za sztukę.

Jakie opinie mają rolety wolnowiszące na wymiar? 

Opinie klientów są najlepszym odzwierciedleniem jakości oferowanych usług i produktów. Opinie naszych zadowolonych klientów są dla nas również najlepszym wyznacznikiem kierunku, w jakim powinniśmy zmierzać. Dużym uznaniem i zadowoleniem cieszą się rolety wolnowiszące na wymiar dzień noc oraz inne produkty z oferty. Opinie na temat produktów dostępne są w Internecie. Przy zakupie produktów warto jest oprzeć swoje decyzje właśnie na opiniach innych klientów.