Rolety ścienne zaciemniające

Rolety ścienne zaciemniające, zwłaszcza te na wymiar, są chętnie wybieranym produktem podczas urządzania wnętrza domów i mieszkań. Ich praktyczność wynika z możliwości ograniczenia ilości światła, jakie przenika do pomieszczenia. Jeśli posiadamy wnętrza narażone na silne nagrzewanie się i wnikanie światła, które razi w oczy i wpływa na obniżenie komfortu korzystania z pokoi - wówczas warto zastosować rolety zaciemniające. Dane wskazują, że to właśnie po takie produkty najchętniej sięgają Polacy - zwłaszcza w okresie letnim, kiedy nie pozwalają one przepuszczać promieni słonecznych i zapewniają intymność we wnętrzach, jednocześnie zapewniając komfortowe odpoczynek i sen.


Zastosowanie

Rolety zaciemniające mogą być montowane niemal w każdym pomieszczeniu, a fakt, że można zamówić je na wymiar pozwala dopasować rozmiar do standardów technicznych okna, nawet kiedy posiadamy niespecyficzne w rozmiarze okna.

W praktyce tego typu rolety są często montowane w pokojach dziennych, jadalniach, salonach, sypialni i w pokojach dziecięcych. Sprawdzają się również jako część aranżacji w biurach, gdzie pozwalają zadbać o ograniczenie ilości światła, jakie wnika do wewnątrz, a tym samym może przeszkadzać podczas np. pracy przy komputerze. Rolety skutecznie blokują dopływ światła, co przekłada się na jakość pracy w pomieszczeniu i nie powoduje również wzrostu temperatury.

Zalety rolet

Rolety ścienne są przeznaczone dla osób, które cenią sobie nowoczesną stylistyką, komponującą się z innowacyjnymi projektami wnętrz. Nowoczesne rolety idealnie współgrają z innymi elementami designu i tworzą spójną całość w aranżacji, tym samym łącząc wygodę korzystania i unikalną ornamentykę.

Rolety dobrze sprawdzają się np. w sypialni, gdzie posiadają tę zaletę, że nie dopuszczają do przegrzewania się pomieszczeń. Dzięki temu nie jest w nich duszno w nocy, kiedy udajemy się na odpoczynek.

Zaletą nowoczesnych rolet zaciemniających jest także wygoda podczas korzystania z komputera lub projektora. Idealnie zaciemnione wnętrz sprawia, że można bez utrudnień oglądać filmy lub projekty firmowe, dlatego tego typu rolety są często mocowane w pomieszczeniach pracowniczych oraz np. w pokoju dziennym, gdzie w gronie rodzinnym chcemy obejrzeć ulubiony film.

Wykonanie ściennych rolet zaciemniających

Roleta mini dająca efekt zaciemnienia pomieszczenia jest wykonana z trzech warstw materiałów. Jest to: kolorowy poliester o gęstym splocie, następnie warstwa gumy, która zapewnia osłonę przed wnikaniem światła oraz powłoka ALU gwarantująca izolacje termiczną. Takie połączenie sprawia, że roleta pięknie się prezentuje i może spełniać swoją rolę nawet w najbardziej nasłonecznionych wnętrzach, umożliwiając odpoczynek i pracę.

Rolety ścienne zaciemniające: właściwości

Roleta wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu łączy wysoką stylistykę z możliwościami aranżacyjnymi. Latem odbija promienie słoneczne, w efekcie czego w pomieszczeniu tworzy się przytulny klimat, ale nie dochodzi do przegrzewania się. Pozwala też zachować intymność, co ma znaczenie kiedy mieszkamy np. blisko drogi głównej lub mamy tuż obok dom sąsiadów i chcemy uchronić się przed ciekawskimi spojrzeniami.

Z uwagi na zewnętrzną powłokę termoizolacyjną, jaką posiada roleta, możliwe jest efektywne wykonywanie czynności w domu lub w biurze bez wpadania do środka rażącego światła.

Roleta jest łatwa i szybka w montażu, a wszystkie, niezbędne do tego elementy znajdują się w zestawie z nią. W opakowaniu znajduje się także czytelna instrukcja, która ułatwia prace montażowe.

4 zalety rolet zaciemniających

Rolety ścienne z efektem zaciemnienia to chętnie wybierany rodzaj rolet, które sprawdzają się na co dzień i zapewniają właściwą izolację termiczną oraz ograniczają nasłonecznianie pomieszczeń. Oto zalety tego typu rolet, które mają znaczenie na co dzień.

1. Rolety wolnowiszące zapewniają idealne zaciemnienie pomieszczenia, co sprawdza się np. w pokoju małego dziecka. Wpływa na to specjalna gramatura materiału, dlatego niezależnie od tego czy wybierzemy roletę w jasnym czy w ciemnym kolorze - efekt ograniczenia dopływu promieni słonecznych będzie taki sam. W przypadku pokoju dziecka ma to znaczenie by zapewnić właściwy sen - zwłaszcza, kiedy dziecko śpi także w dzień, a pokój jest tak umiejscowiony, że wpada do niego dużo światła mogącego razić maluszka w oczy i budzić podczas drzemki.

2. Rolety są dostępne w standardowych rozmiarach lub w niespecyficznych i przygotowywanych na życzenie klienta. To zaś daje swobodę w zakresie aranżacji osób, które mają okna w niestandardowych wymiarach. Teraz nie ma obaw o to, że roleta nie dopasuje się do okna, będzie wystawać lub też nieestetycznie wyglądać.

3. Rolety silver z efektem zaciemnienia są trwałymi produktami, które raz kupione służą na wiele lat. Dzięki temu oszczędza się pieniądze i czas potrzebny na szukanie nowych produktów i ich montaż.

4. Rolety łączą w sobie funkcje dekoracyjne i praktyczne, ponieważ powodują, że wnętrze zyskuje stylowy wygląd. To ważne, ponieważ wybierając dodatki do domu wiele osób sugeruje się nie tylko ich jakością, ale też nowoczesnym wyglądem, rozważając jak połączą się z innymi elementami wystroju. Decydując się na rolety silver nie ma obaw, że nie dopasują się do innych przedmiotów, mebli i części aranżacyjnych w domu. Są bowiem dostępne w szerokiej gamie kolorów, co sprawia, że każdy domownik może wybrać odpowiedni dla siebie, a nowoczesna stylistyka powoduje, że estetycznie wyglądają na co dzień.