Rolety na wymiar okienne

Rolety okienne na wymiar to wciąż modne i popularne sposoby na zaciemnienie wnętrza i pomysł na estetyczną dekorację przestrzeni. Dla wielu osób, którym znudziły się firany i zasłony rolety stanowią sposób na elegancki, funkcjonalny oraz wygodny design okna. Sprawdzają się w domach, miejscach pracy, hotelach itp., a szeroki wybór powoduje, że każdy może znaleźć coś dopasowanego do swojego gustu i do ram okiennych z drewna lub np. z PCV. Dużym zainteresowaniem cieszą się także rolety okienne na wymiar, które są tworzone na życzenie klienta. Ich montaż jest szybki i bezproblemowy, dlatego nie wymaga pomocy specjalisty. W praktyce wiele osób nie wyobraża sobie, by w ich domu lub miejscu pracy miało zabraknąć tak praktycznej części wyposażenia, która ułatwia codzienne funkcjonowanie i pracę.


Rolety okienne na wymiar od Decodesign

Rolety okienne na wymiar, oprócz standardowych rozmiarów dostępne są w naszym sklepie także w indywidualnych wielkościach na życzenie klienta.

Standardowo rolety można kupić w rozmiarach tradycyjnych i najczęściej występujących w symetrii, jeśli chodzi o format ram okiennych. W sytuacji, kiedy posiadamy okna o niestandardowej wielkości to możliwe jest skorzystanie z opcji "Rozmiar na zamówienie", przy czym maksymalna szerokość rolety to 150 cm. Wybierając
rolety okienne na wymiar nie musimy się obawiać, że nie będą pasowały do naszego okna.

Aby dopasować roletę do niestandardowej wielkości okna konieczne jest zmierzenie go, wpisanie danych do konfiguratora i wycenienie swojej osłony.
Roleta na wymiar może zostać dopasowana zarówno do bardzo dużych jak i bardzo małych okien. Warto zainwestować w rolety pod wymiar zwłaszcza wtedy, kiedy mamy problem z dopasowaniem wymiaru standardowej rolety. Wymiar osłon okiennych dostępnych w sklepach jest zazwyczaj ściśle określony i nie zawsze uda się nam dopasować go do wielkości naszego okna.

Rolety okienne wewnętrzne - rodzaje 

W ostatnim czasie na rynku pojawił się szeroki wybór rolet okiennych. By być w pełni zadowolonym z wyboru warto zapoznać się z szeroką ofertą wzorów, materiałów itp. Oto popularne rodzaje rolet okiennych.

Tego typu rolety okienne wewnętrzne w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością. Stanowią praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które wpływa na estetykę wnętrza i komponuje się z innymi elementami wystroju. Rolety te wybierane najchętniej to modele podwójne, wykonane z poziomych pasów materiału, między którymi istnieje widoczna przerwa. W ten sposób rolety typu dzień i noc dają efekt podobny do żaluzji.

Rolety okienne wewnętrznie są szczególnie polecane do pomieszczeń wystawionych na silne działanie promieni słonecznych. Dzięki zastosowaniu grubego materiału lub folii refleksyjnej skutecznie chronią przed zbyt intensywnym światłem, zapewniając przyjemny nastrój. Kiedy ustawimy pasy rolet w pozycji otwartej to do pomieszczenia będzie wnikać światło. Pasy można regulować w kilku wariantach, co daje ciekawy efekt połączenia światła i mroku, co popularnie jest określane jako "zebra".

Rolety okienne wewnętrznie dostępne są w szerokiej gamie wzorów, kolorów i niestandardowego wzornictwa, dzięki czemu można je dopasować do różnorodnych pomieszczeń.

Rolety te sprawdzają się w pomieszczeniach, w których chcemy uzyskać półmrok lub znacznie przyciemnić wnętrze. Są praktyczne zwłaszcza w okresie letnim, gdy nie dopuszczają do zbytniego nagrzewania się, co przekłada się na komfort snu w sypialni lub np. pokoju dziecięcym. Skutecznie chronią przed wpadaniem ostrych promieni słońca, które wczesnym rankiem mogą utrudniać sen.

Popularnością cieszą się zwłaszcza zaciemniające rolety rzymskie wykonane z tkaniny typu blackout. Nie przepuszcza ona promieni słonecznych i układa się w eleganckie fałdy, co jest efektem wszytych w poziomie plastikowych rurek.

Rolety okienne wewnętrznie z przyciemnianiem dostępne są w szerokiej gamie kolorów, wzorów i faktur i można je montować w różnych miejscach, np. na suficie (w przypadku okien dachowych), na ścianach i na ramie okna (z zastosowaniem specjalnych uchwytów). Rolety posiadają wygodny i praktyczny mechanizm sznurkowy lub kasetowy/koralikowy, który sprawdza się w przypadku większych i cięższych rolet.

Wiele osób decyduje się na nowoczesne i praktyczne rolety typu Silver, które zaciemniają 100% przestrzeni okna. Jest to atut, który powoduje, że niezależnie od koloru rolety, można połączyć jej estetykę z zapewnieniem właściwego oświetlenia pomieszczenia. Zewnętrzna warstwa rolety wraz z połyskującą gumą wpływa na odbicie części promieni słonecznych.

Zaletą rolet Silver jest łatwa i szybka instalacja, do której wystarczy tylko śrubokręt. Uszczelka szczotkowa wpływa na odpowiednie domknięcie rolety, a mechanizm sprężynowy automatycznie ją zwija i powoduje właściwe napięcie materiału. Roletę można rozwijać do każdej wysokości, zapewniając izolację termiczną w pomieszczeniu i ograniczając temperaturę wewnątrz niego, co jest praktyczne i wygodne zwłaszcza w okresie letnim.

Rolety mini (Lux i Classic)

Kolekcja Lux i Classic rolet mini to wybór przeznaczony do niewielkich okien, które są wymagające w zakresie regulacji ilości promieni słonecznych przenikających do wewnątrz. Rolety okienne wewnętrzne są wykonane z tkaniny z szerokimi pasami ułożonymi naprzemiennie. Dostępne są dwa rodzaje pasów: z półprzepuszczalnego materiału, który nie wpuszcza do wnętrza światła i nie doprowadza do nagrzewania się pokoi oraz model wykonany z poliestrowej siatki z przeszyciami w kolorze tkaniny. W ten sposób uzyskuje się efekt przepuszczalności promieni słonecznych, co jest konieczne do działania tego typu rolety.

Rolety okienne na wymiar  - bezinwazyjny montaż rolet

Wiele osób zastanawia się, czy montowanie rolet okiennych wiąże się z szeregiem prac, w tym wierceniem w ścianach. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ wygodny montaż rolet na skrzydle okiennym nie pozostawia nieestetycznych śladów nad oknami i nie zajmuje dużo czasu. Co więcej, nie trzeba korzystać z pomocy fachowca, a rolety można szybko i sprawnie zamontować samemu.

Obecnie rolety okienne na wymiar posiadają części klejone, które są prostymi w obsłudze rozwiązaniami i nie wymagają zastosowanie żadnych narzędzi. Jeśli pomylimy się podczas montowania można to szybko naprawić, bez nieestetycznych śladów.

Metoda klejenia dotyczy przede wszystkim rolet kasetowych i rzymskich. Mocuje się je do ramy lub do szyby okiennej, a w trakcie klejenia ważne jest, by na powierzchni okna nie znajdowały się zabrudzenia. Dlatego wcześniej warto ją oczyścić.

Często w roletach stosuje się też specjalne uchwyty, które stanowią inną formę łatwego montażu bez konieczności wiercenia i używania narzędzi. W taki sposób mocuje się m.in. rolety wolnowiszące, do których dołącza się haczyki. Uchwyty są solidne i nie ma obaw o to, że nie utrzymają rolety. Jednocześnie są estetyczne i cienkie, co pozwala na swobodne uchylanie okna. Czasami w zestawie znajdują się również taśmy przylepne, które stabilizują uchwyty.

Jeśli chodzi o montaż rolet różnego typu to jest on uzależniony od wersji rolety. Np. w przypadku rolet typu mini możliwe jest szybkie umocowanie ich z zastosowaniem haczyków. Podczas pracy należy korzystać z poziomicy, a niektóre modele posiadają taśmę przylepną, która umożliwia przyklejenie do ram okna. Rolety nie powinno się rozwijać przed zakończeniem montażu, a na koniec należy umocować żyłkę w listwie obciążającej i sprawdzić naciąg, ponieważ żyłka nie może być zbyt luźna.

By zobaczyć dokładną instrukcję montażu rolet wejdź na naszą stronę: Instrukcje montażu lub obejrzyj film na naszym kanale youtube.com.

Jak mierzyć rolety okienne na wymiar?

Różne rodzaje rolet wymagają szczególnych sposobów mierzenia okna. I tak:

W przypadku rolet Mini Classic, Lux, 100% zaciemnienia, właściwą szerokość rolety stanowi szerokość szyby okna, do której dodaje się od 3 do 6 cm. By odpowiednio dobrać szerokość tkaniny należy przede wszystkim zmierzyć szerokość szyby okiennej, a do uzyskanej wielkości dodać wskazane od 3 do 6 cm. W praktyce, dla pełnej wygody i estetycznego wyglądu ważne jest, by roleta była nieco szersza od szyby, ale nie powinna zasłaniać klamki.

Jeśli chodzi o wysokość rolet Mini Classic, Lux, 100% zaciemnienia, to jest to wysokość skrzydła okna, które należy zmierzyć. W standardzie należy zamówić roletę o wysokości 150 cm lub 230 cm, a jeśli okno jest krótsze to wystarczy, że rolety nie będziemy rozwijać do końca. Zamontowany mechanizm multistop utrzyma bowiem roletę na odpowiednim miejscu.

W przypadku rolet ściennych, szerokość tkaniny roletowej to szerokość wnęki okna, do której należy dołożyć od 4 do 30 cm. Także w tym przypadku roleta powinna być nieco szersza od wnęki okiennej. Z kolei wysokość to wartość podawana w wyznaczniku wysokości wnęki okna, do której doliczamy minimum 7 cm. Istotne jest, by nad wnęką pozostawić miejsce do zamontowania mechanizmu rolety.

W przypadku rolet Dzień Noc (Zebra I, II, III) szerokość obliczamy poprzez wybór wartości szerokości okna, do którego dodajemy od 3 do 6 cm. Roleta powinna być szersza od szyby, jednak nie powinna zasłaniać klamki. Z kolei wysokość mierzy się poprzez zmierzenie wysokości skrzydła okna. Dostępne wysokości to 140 cm i 250 cm, a jeśli okno jest krótsze to rolety nie należy rozwijać do końca.

By sprawdzić jak prawidłowo mierzyć różne rodzaje rolet, wejdź w instrukcję na naszej stronie: Jak mierzyć?

Jakie ceny mają nasze rolety okienne na wymiar? 

Rolety okienne na wymiar stanowią praktyczne i estetyczne wyposażenie pomieszczeń, dające możliwość zadbania o właściwe nasłonecznienie. Piękne rolety dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów oraz w atrakcyjnych cenach.

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości rolety, dopasowane do współczesnych trendów wnętrzarskich i indywidualnych oczekiwań. W ten sposób każdy może znaleźć roletę, która spełnia jego wymagania, a jednocześnie stanowi praktyczny element wyposażenia domu, biura itp.

Rolety okienne wewnętrzne  - opinie

Nowoczesne rolety okienne wewnętrzne cieszą się pozytywnymi opiniami klientów. Modele dostępne w naszej kolekcji łączą wysoki standard wykonania, dbałość o każdy szczegół i atrakcyjną cenę.