Mini rolety okienne

Mini rolety okienne Decodesign to najlepszy wybór do nowoczesnych wnętrz. Są nie tylko praktyczne, ale również funkcjonalne. Prosty montaż sprawia, że każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Nie trzeba posiadać specjalistycznych narzędzi, czy też umiejętności. Mini rolety okienne znajdujące się w tej kategorii zostały wykonane z solidnych materiałów, dzięki czemu przetrwają w nienaruszonym stanie długie lata. Jest to wyśmienita opcja dla tych, którzy rozsądnie inwestują swoją gotówkę. Szeroki wybór wzorów i rozmiarów ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie.


Mini rolety okienne - jak wygląda montaż? 

Mini rolety okienne są proste w montażu, co z pewnością usatysfakcjonuje tych, którzy chcą zaoszczędzić czas. Wystarczy jedynie postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Warto wspomnieć, że mocowanie tego rodzaju produktów jest bezinwazyjne. Nie trzeba wykonywać otworów w ramach okiennych. W dowolnym momencie można zdemontować mini rolety wewnętrzne, co stanowi sporą zaletę.

1. Pierwszym krokiem jest zamocowanie prowadnicy żyłkowej do rolety. Najlepiej delikatnie ją rozwinąć na blacie. Rolka powinna znaleźć się na wierzchu. Złączka łańcuszka powinna znaleźć się po stronie przeciwnej niż klamka.
2. Całość mocujemy na ościeżnicy za pomocą haków, które znajdują się w zestawie. Ważne jest to, aby zabezpieczyć napięcie boczne znajdujące się w dolnej części. To właśnie on przytrzymuje roletę blisko okna nawet w przypadku, gdy jest ono uchylone.
3. Standardowe haki do rolet można zastąpić płytkami montażowymi lub hakami przedłużającymi. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Mechanizm działania mini rolet okiennych

Mini rolety okienne zostały wyposażone w niezawodny mechanizm, który przetrwa nawet najbardziej intensywną eksploatację. Dzięki niemu starowanie jest płynne, a zarazem komfortowe. Konstrukcja rolet mini nie jest skomplikowana, co również stanowi spory plus. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia usterki lub awarii. Mechanizm samohamujący utrzymuje roletę na wskazanej wysokości. To właśnie dzięki niemu tkanina nie unosi się, ani nie opada, jeśli tego nie chcemy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby została ona opuszczona jedynie do połowy okna.

Mini rolety okienne składają się również z napinacza łańcuszka. Redukuje on ryzyko plątania się, a ponadto ułatwia podciągnięcie rolety. Nie można również zapomnieć o prowadnicach żyłkowych, które znajdują się w dolnej części. Odpowiadają one za przytwierdzenie rolety do powierzchni okna. Każda prowadnica znajduje się pomiędzy dolną a górną częścią skrzydła okiennego. Nawet jeśli jest ono uchylone, to tkanina nie odrywa się od szyby.

Mini rolety na wymiar od Decodesign

Mini rolety na wymiar występują w wielu rozmaitych wymiarach, co ułatwia dopasowanie produktu do okna. Standardowa długość rolety okiennej to 150 cm, a balkonowej 230 cm. Przed złożeniem zamówienia należy określić właściwą szerokość. Plusem jest możliwość zamówienia produktu na indywidualny wymiar. Jest to szczególnie istotne w przypadku okien lub drzwi o niestandardowych rozmiarach. Trzeba jednak podkreślić, że tego rodzaju mini rolety na wymiar nie podlegają zwrotowi.

Zakup mini rolety wewnętrznej na wymiar jest bardzo prosty. Wystarczy jedynie podać potrzebną szerokość (w centymetrach). Należy wiedzieć, że nie może być ona większa, niż wartość maksymalna (120 lub 150 cm - wszystko zależy od specyfikacji danego modelu). Niewątpliwą zaletą jest fakt, że cena zakupu znana jest już na etapie składania zamówienia. Nie trzeba więc obawiać się, że koszt przekroczy możliwości finansowe. Wystarczy jedynie uzupełnić pole wymiarów, a cena zostanie automatycznie zmieniona.

Jak mierzyć mini rolety na wymiar? 

Każdy, kto zdecydował się na zakup rolety okiennej mini powinien dowiedzieć się, w jaki sposób dokonać pomiaru. W ten sposób można uniknąć pomyłki oraz nietrafionego zakupu. Poniżej umieszczono kilka wskazówek.

Szerokość rolety: należy zmierzyć szerokość szyby, a do wyniku dodać 2-6 cm. Istotne jest to, aby odstęp tkaniny od klamki nie był mniejszy niż 0,5 cm. Trzeba zaznaczyć, że roleta musi być nieco szersza od szyby, gdyż w innym przypadku nie będzie spełniać swojego zadania.
Długość rolety: należy zmierzyć wysokość skrzydła okiennego. Roleta nie może być krótsza niż okno, gdyż nie zasłoni go dostatecznie.

W przypadku problemów z dopasowaniem gotowej mini rolety najrozsądniej zdecydować się na produkt wykonany w oparciu o dostarczoną specyfikację. Pewne jest to, że tkanina nie może być krótsza lub węższa od okna. Jeśli jednak będzie ona zbyt duża, to wygoda użytkowania znacząco się obniży. W przypadku problemów związanych z podjęciem ostatecznej decyzji warto jest skontaktować się z naszymi specjalistami.

Jaka jest cena mini rolety na wymiar? 

Rolety mini na wymiar wewnętrzne dostępne są w okazyjnie niskich cenach, co z pewnością zadowoli tych, którzy nie chcą wydawać majątku. Koszt zakupu uzależniony jest od wymiarów produktu. Oczywiste jest, że im są one większe, tym wyższa cena zakupu. Plusem jest to, że cena rolety jej znana jeszcze przed sfinalizowaniem transakcji - dotyczy to nawet produktów na indywidualny wymiar.

Oferujemy wysyłkę mini rolety na wymiar po przedpłacie (9,90 zł) oraz za pobraniem (19,90 zł). W przypadku, gdy wartość zamówienia przekroczy 300 zł wysyłka zamówienia gratis. Korzystamy z usług renomowanej firmy kurierskiej, dzięki czemu mamy pewność, że mini rolety na wymiar zostaną dostarczone odbiorcy w nienaruszonym stanie. Nie trzeba więc obawiać się o potencjalne uszkodzenia, które mogłyby pojawić się w transporcie. Paczki są kompleksowo zabezpieczone i ubezpieczone, dzięki czemu zakupu w naszym sklepie internetowym są w pełni bezpieczne. Każde zamówienie realizowane jest tak szybko, jak to tylko możliwe.

Jakie mają opinie mini rolety na wymiar? 

Proponowane przez nas mini rolety na wymiar cieszą się pozytywną oceną klientów. Uchodzą one za niezawodne, a jednocześnie przyjemne w obsłudze. Nawet po kilku latach mechanizm nie rozpada się na części, ani nie zacina się. Ponadto rolety mini bez zarzutu pełnią swoje główne zadanie, a więc zaciemniają wnętrze. Dzięki nim można ograniczyć nasłonecznienie pomieszczenia. Oczywiście tkaniny są solidne i niepodatne na oddziaływanie negatywnych czynników zewnętrznych. Kolor nie blaknie pod wpływem promieniowania UV. Nie trzeba także martwić się o rozdarcia materiału, które mogłyby powstać np. podczas silnego wiatru.

Użytkownicy chwalą sobie również prosty montaż. mini rolety na wymiar można zamocować w ciągu kilku minut. Stabilnie pozostają one w wybranym położeniu, a więc nie ma konieczności ich poprawiania. Nasi klienci są również zadowoleni z możliwości zakupu mini rolety na wymiar na indywidualny wymiar. Dzięki temu jest ona perfekcyjnie dopasowana do okien lub drzwi balkonowych.