Rolety Dzień Noc

Rolety dzień noc łączą w sobie wysoką funkcjonalność z dużymi walorami estetycznymi. Umożliwiają swobodne kontrolowanie ilości światła wpuszczanego do pomieszczenia, dzięki czemu cechuje je duża uniwersalność. Zbudowane są one z dwóch warstw materiału, które mijając lub nachodząc na siebie przepuszczają pożądaną dawkę promieni słonecznych. Rolety typu dzień i noc montuje się wyłącznie jako osłony wewnętrzne.


Nowoczesne rolety dzień noc - rodzaje 

Nasze nowoczesne rolety dzień i noc klasyfikować można ze względu na rodzaj montażu. Najbardziej klasyczny typ to modele wolnowiszące. Montuje się je nad okienną wnęką lub przy suficie. Można je zastosować także w przypadku nietypowych listew przyszybowych, dzięki czemu sprawdzają się w praktycznie dowolnym wnętrzu. Innym rodzajem osłon są rolety noc dzień w wersji mini. Charakteryzują się bezinwazyjnym sposobem montażu, który odbywa się za pomocą dwustronnej taśmy lub specjalnych haczyków. Możliwe jest ich bardzo szybkie zdejmowanie i zakładanie bez konieczności stosowania listwy przyszybowej.

W przypadku modeli z prowadnicami żyłkowymi tkanina przylega do szyby bezpośrednio. Kolejny typ to nowoczesne rolety dzień noc w kasecie, czyli pionowe żaluzje z prowadnicami. Utrzymują w jednej płaszczyźnie tkaninę, która ukryta jest w elemencie wykonanym z PCV lub aluminium. Do przeprowadzenia montażu nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia. Wystarczy jedynie zawiesić ją na bezinwazyjnych haczykach, ewentualnie przykleić na taśmie dwustronnej. W typ przypadku najmocniej wyróżniającym się detalem rolety jest kaseta, która zabezpiecza materiał przed zanieczyszczeniami.

Rolety okienne dzień noc a okno 

Klasyczne rolety okienne noc dzień najczęściej montowane są w pomieszczeniach przestronnych, w których występują duże okna. Znajdują zastosowanie także wówczas, jeżeli rozmiary listwy okiennicy są niestandardowe. W naszej ofercie znaleźć można klasyczne rolety typu dzień noc na okno w wymiarach od szerokości 30 cm i 140 cm wysokości, aż do możliwie największego rozmiaru - 150 x140 cm.

Rolety okienne dzień noc a Balkonowe

Balkonowa roleta dzień noc to trwałe i praktyczne rozwiązanie, które gwarantuje wysoki poziom ochrony przed nasłonecznieniem pokoju wyposażonego w balkon. Duże szklane szyby mogą przepuszczać sporą dawkę światła, którego blask razi w oczy domowników i odbija się w monitorach telewizorów czy komputerów. Nasz asortyment obejmuje balkonowe rolety noc dzień w szerokim zakresie rozmiarów - począwszy od najmniejszego 30 x 215 cm, a skończywszy na modelach o wymiarach 116 cm szerokości i 215 cm wysokości.

Działanie rolet dzień noc 

Ilość światła słonecznego wpuszczanego do wnętrza pomieszczeń w dużym stopniu wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników. Optymalne warunki jest w stanie zapewnić jedynie odpowiednie połączenie źródeł sztucznych i naturalnych, z których korzystać można w ciągu dnia oraz wieczorem. Lampy elektryczne wystarczy zapalać i gasić, a możliwości zmiany ich mocy są bardzo duże. Bardziej problematyczna jest kwestia regulowania natężenia naturalnego światła dziennego, którego ilość w pomieszczeniu regularnie się zmienia. Sposobem na efektywne korzystanie z promieni słonecznych wewnątrz pomieszczeń jest zastosowanie rolet typu noc dzień. Z powodzeniem zastępują one popularne niegdyś wertikale, które jedynie do pewnego stopnia umożliwiały kontrolę światła słonecznego. Rolety dzień noc idealnie sprawdzą się w pokoju dziennym, pomieszczeniu użytkowym czy gabinecie. Szczególnie jednak cenione są w sypialniach, gdzie mogą skutecznie zaciemnić pomieszczenie nawet w środku dnia.

Podstawowym elementem rolet dzień noc jest tkanina, która posiada zmienną strukturę i tworzy szerokie pasy poprzeczne. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej gramatury, pasy zacieniające i przepuszczające światło działają bardzo sprawnie. Materiał półprzepuszczalny chroni przed zbyt dużym nasłonecznieniem, podczas gdy siatka z dużymi oczkami niemal w stu procentach przepuszcza światło. Rolety dzień i noc utworzone są z tkanin, które naprzemiennie układają się w poziome pasy. Warstwy materiału da się przesuwać między sobą w sposób praktycznie dowolny. Na każdą taką roletę składa się pas transparentny oraz zaciemniający, co umożliwia płynną regulację zaciemnienia danego wnętrza. Tkanina w rolecie da się częściowo lub całkowicie podciągnąć do góry, dzięki czemu do pomieszczenia przedostaje się pożądana ilość światła. Działanie to pozwala na dostosowanie poziomu oświetlenia wnętrz do własnych potrzeb.

Nowoczesne rolety dzień nioc - mechanizm działania 

W nowoczesnych roletach typu dzień noc stosowany jest mechanizm samohamujący. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie osłony w jednym miejscu nawet w przypadku braku całkowitego jej rozwinięcia. Okno z roletą noc dzień odsłonić można praktycznie w całości, a także pozostawić pożądany układ w dowolnej pozycji. W ten sposób odsłonić da się np. tylko wybraną część okna, dowolnie manewrując poziomem zaciemnienia. Płynna zmiana dopływu światła możliwa jest w przypadku każdego układu i odbywa się po prostu poprzez modyfikacje ustawienia pasów. Mechanizm pracy rolety nie jest jednak przesadnie skomplikowany. Prawidłowe zamocowanie zaprojektowanych w ten sposób elementów umożliwia im działanie w całkowitej harmonii, bez żadnych zacięć i przestojów.

Nowoczesne rolety dzień nioc - regulacja

Przesuwanie dwóch warstw tkanin umożliwia użytkownikom swobodną regulację poziomu przepuszczania światła. Miejsce pasów można wygodnie zmieniać względem siebie, a także wpływać na wysokość pozycji rolety. Takie rozwiązanie pozwala na jej dowolne podciąganie lub opuszczanie. Regulacja odbywa się za pomocą łańcuszka, dzięki któremu półprzepuszczalne pasy nakładają się na siebie i przepuszczają światło. Mogą też ustawić się ściśle przy sobie, co zapewni zamknięcie dopływu promieni słonecznych do wnętrza. Regulacja pozwala na swobodne opuszczanie i podnoszenie rolety, a następnie odkrycie okna w całości lub tylko jego części. W rezultacie okno może być odsłonięte, całkowicie zaciemnione lub zaciemnione jedynie w wybranym stopniu.

Nowoczesne rolety dzień i noc na wymiar

Nowoczesne rolety typu dzień i noc na wymiar idealnie sprawdzają się w przypadku okien o niestandardowym kształcie. Rozwiązanie to umożliwia komfortowe wkomponowanie systemu osłonowego w praktycznie dowolną aranżację, niezależnie od parametrów ramy. Opcja wykonania rolet dzień noc o większych gabarytach szerokościowych to jednak nie wszystko. Istnieje też możliwość modyfikacji wymiarów standardowych pod względem wysokości. Znacząco ułatwia to dobór rolet o rozmiarach pozwalających na utworzenie zestawu skutecznie osłaniającego nawet najwyższe okna - często spotykane np. w starszych kamienicach. U nas zamówić można rolety na wymiar w szerokim zakresie parametrów - szerokości od 30 cm do maksymalnie 116 cm oraz wysokości 140 cm do 215 cm.

Nowoczesne rolety dzień noc - kolory materiałów Zebra

Nowoczesne rolety typu dzień i noc z kolekcji Zebra występują w kilka seriach. Poszczególne modele powstają z materiałów o określonej kolorystyce. W zależności od kolekcji barwy mogą się różnić, jednak w każdej z nich występuje przynajmniej kilka-kilkanaście wariantów. W poszczególnych seriach wyróżnić można najpopularniejsze podstawowe kolory, a także najróżniejsze ich odcienie. Do najchętniej wybieranych barw należy biel, która idealnie pasuje do minimalistycznych i nowocześnie urządzonych wnętrz. Sporą uniwersalnością charakteryzuje się kolor szary, bardzo dobrze komponujący się z większością barw. Miłośnikom stonowanego wystroju polecane są natomiast czarne rolety dzień noc, które sprawdzają się chociażby w postaci kontrastu.

Kolekcje tkanin Dzień Noc:

     

Rolety okienne dzień noc - montaż

Roletę okienne dzień noc można bez trudu powiesić samodzielnie. System montażu kasetki na ramie okiennej należy przeprowadzić precyzyjnie, stosując przy tym dołączone akcesoria. W ten sposób roleta nie będzie się przemieszczała i pozostanie na miejscu nawet po wielokrotnym użyciu. Operowanie osłoną odbywa się podobnie jak w przypadku żaluzji, dlatego system musi być odpowiednio umiejscowiony oraz solidnie przytwierdzony. Wszystkie czynności powinny być przeprowadzane na stabilnym podwyższeniu.

Rolety okienne dzień noc - Bezinwzyjny montaż

Bezinwazyjna roleta dzień noc montowana jest do skrzydła okiennego w sposób bezpośredni w czterech miejscach.
Pakiet akcesoriów niezbędnych do prawidłowego umocowania na ramie okiennej dołączany jest do wszystkich oferowanych rolet. Bezinwazyjny montaż odbywa się przy pomocy haczyków montażowych, napięcia bocznego tkaniny oraz napinacza łańcuszka. Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją wideo na kanale youtube.com, która w prosty sposób przedstawia cały proces bezinwazyjnego montażu.

Montaż rolet dzień i noc można wykonać także na podstawie instrukcji graficznej. Została ona dołączona w wersji papierowej do każdego opakowania i przedstawia wszystkie etapy krok po kroku.

Roleta dzień noc montowana w sposób bezinwazyjny to najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy konieczne jest szybkie i łatwe założenie osłony bez użycia żadnych specjalistycznych narzędzi. Stosując się do instrukcji producenta można prawidłowo zamontować rolety bez posiadania umiejętności technicznych. Kiedy wszystkie elementy zostaną już złożone i dociśnięte, wystarczy przytwierdzić haczykami roletę do ościeżnicy. Kolejny krok polega na mocnym doczepieniu do obu stron. Podczas montażu struktura okna nie jest w żaden sposób naruszana. W razie potrzeby rolety noc i dzień można też bez żadnego problemu zdemontować. Specjalistycznych narzędzi nie trzeba używać nawet w przypadku, gdy montaż nie zostanie przeprowadzony prawidłowo i konieczne będzie powtórne jego wykonanie.

Jak mierzyć rolety okienne dzień noc?

Prawidłowe dobranie wymiarów jest bardzo istotne dla właściwego dopasowania rolet do okna. Mierzenie powinno się odbyć w kilku etapach. Na początek należy zmierzyć w całości szerokość szyby i listew przyszybowych. Miarkę zawsze zaczepia się na zewnętrznej stronie listwy. Następnie mierzona jest sama szyba, począwszy od strony wewnętrznej listewek. Na koniec sprawdza się wysokość szyby razem z listwami przyszybowymi. Pomiarów wykonać można oczywiście więcej. Na wszelki wypadek warto określić szerokość samych listew przyszybowych czy ramy okna, a także dostępną w najbliższym otoczeniu przestrzeń. Podczas pracy powinno się uwzględnić kilka elementów. Przy określaniu wymiarów szyby trzeba wziąć pod uwagę sylikonową uszczelkę.

W przypadku okien pozbawionych listew przyszybowych, wskazane jest dodanie kilkudziesięciu milimetrów do szerokości i wysokości szyby. Poprawność dokonania wymiarów jest konieczna z uwagi na precyzję w zmianie stopnia przepuszczalności światła podczas przesuwania materiałów. Prawidłowe działanie mechanizmu wymaga równego rozwijania pasów. Niewłaściwe dopasowanie wymiarów może doprowadzić do zakleszczenia się materiału między listwami przyszybowymi, praktycznie uniemożliwiając dalsze użytkowanie rolety i negatywnie wpływając na kondycję tkaniny. Do przeprowadzenia wymiarów warto podejść z precyzją, aby ograniczyć ryzyko błędu. Podczas kontroli zdjętych wymiarów najlepiej poprosić kogoś o pomoc.

Jak czyścić rolety okienne dzień noc?

Podstawą utrzymania rolet dzień noc w dobrym stanie jest ich regularne odkurzanie. W ciągu dnia na osłonach zbiera się pył, kurz i smog, a także wiele innych zanieczyszczeń lotnych. Oczyszczanie odkurzaczem najlepiej przeprowadzić raz w tygodniu, ustawiając niskie obroty i używając końcówki ze szczotką. Inną metodą czyszczenia jest zastosowanie miękkiej ściereczki lub miotełki do kurzu. W ten sposób uniknąć można ryzyka uszkodzenia materiału rolety. Osłonę należy czyścić delikatnie, długimi ruchami z góry na dół. Ochroni to przed rozprowadzaniem zanieczyszczeń oraz ich wpychaniem w strukturę materiału. Warto zaplanować odkurzanie na możliwie słoneczny dzień, aby lepiej zlokalizować kurz.

Rolety okienne na dzień i noc mogą niestety ulegać także poważniejszym zabrudzeniom zewnętrznym oraz wewnętrznym. Przez uchylone okno do środka trafiają odpady organiczne, owady i błoto, zwłaszcza podczas opadów. Roleta wisząca w kuchni może być zabrudzona jedzeniem. Osłony poplamić mogą także dzieci. Zalecanym sposobem czyszczenia jest użycie miękkiej ściereczki z niewielką ilością delikatnego detergentu. Pod żadnym pozorem nie wolno szorować rolet dzień noc. Konstrukcja pasów może łatwo ulec zniszczeniu, zwłaszcza w przypadku prześwitujących materiałów. Jeżeli zajdzie konieczność umycia rolety w całości, można namoczyć ją w wannie wypełnionej detergentem. Warto jednak zachować ostrożność i zawiesić osłonę do wyschnięcia po dokładnym odsączeniu.

Rolety okienne dzień noc - Cena

Na cenę rolety noc i dzień wpływają różne czynniki. Dotyczy to zarówno rodzaju osłony, jak i jej wymiarów. Znaczenie ma także klasa czy seria produktu. Rolety dzień noc są jednak z reguły dość tanie, zwłaszcza w porównaniu z różnymi alternatywnymi systemami. W naszym sklepie nabyć można rolety typu dzień noc już od ok. 36 zł za klasyczny model w średnim formacie tkaniny, aż do ok. 168 zł za system wyższej klasy w niestandardowych wymiarach.

Jakie opinie mają nasze rolety okienne dzień i noc?

Opinie na temat rolet dzień i noc są bardzo pozytywne. Osłony o takiej konstrukcji doceniane są przede wszystkim za wysoką funkcjonalność oraz niebanalną estetykę. Użytkownicy chwalą także możliwość płynnego regulowania natężeniem światła wpadającego do pomieszczeń. Nie bez znaczenia pozostaje wykorzystanie solidnych materiałów, które da się łatwo pielęgnować. Rolety typu noc i dzień pozostają jednocześnie niezwykle eleganckim rozwiązaniem, dzięki czemu bardzo ekskluzywnie prezentują się we wnętrzach.

Wady i zalety nowoczesnych rolet dzień i noc 

Podstawową zaletą nowoczesnych rolet dzień noc jest płynność regulacji światła. Przestawianie między sobą transparentnych pasów znacząco ułatwia dostosowywanie ilości światła w pomieszczeniu do własnych potrzeb. Rolety da się swobodnie zwijać i rozwijać w całości, a także delikatnie ustawiać przyciemnione pasy względem siebie i rozjaśniać wnętrze. Istotnym atutem takiej konstrukcji są walory dekoracyjne. Regulacja przepuszczalności światła zmienia wygląd samej rolety, zapewniając jednocześnie sporą dowolność kombinacji. Prostota montażu i demontażu w systemie bezinwazyjnym to rozwiązanie idealne dla osób, które nie przepadają za skomplikowanymi konstrukcjami. Dodatkowym plusem jest estetyczne wykończenie materiału oraz kasetek. Rolety noc dzień są dzięki temu bardzo gustowne i dobrze komponują się z różnymi aranżacjami.

Kwestią problematyczną w przypadku rolet dzień noc może być brak możliwości zaciemnienia wnętrz w każdych warunkach. Powstała między dwoma płaszczyznami materiału przestrzeń musi być na tyle duża, aby umożliwić swobodne poruszanie się mechanizmu. Wadą dla niektórych użytkowników będzie widoczny prześwit światła przez rolety. Do minusów tego rozwiązania zaliczyć można także fakt, że zaopatrzone w takie osłony okna nie wyróżniają się niczym z zewnątrz budynku. Kwestia ta pozostaje jednak mocno subiektywna. Zdecydowanie jednak rolety noc dzień posiadają więcej zalet, niż wad. Prostota montażu, obsługi i czyszczenia sprawia, że stanowią one bardzo praktyczną i stylową ozdobę okna.