Tanie karnisze metalowe od Decodesign

Nasz asortyment: 

Karnisze pojedyncze | Karnisze podwójne

Tanie karnisze metalowe należą do najczęściej wybieranych konstrukcji tego typu. Pokryte są specjalną powłoką galwaniczną, która skutecznie zabezpiecza je przed ścieraniem i korozją. Dodatkową zaletą jest efektowne wykończenie metalowego profilu. Karnisze tego typu są znacznie praktyczniejsze od modeli drewnianych, ponieważ ich powierzchnia nie ulega ścieraniu i wypaczaniu. Występują w różnych rozmiarach, wymiarach oraz wariantach kolorystycznych. Sklep online z karniszami metalowymi DecoDesign zaprasza do zapoznania się z ofertą czterech kolekcji produktów.


Metalowe karnisze do firan - rodzaje 

Metalowe karnisze do firan to podstawa wyposażenia okien, w których planowane jest rozwieszenie firan lub zasłon. Modele z tej kategorii doskonale sprawdzają się w różnych aranżacjach wnętrz. Do ich zalet należy trwałość, która umożliwia wieszanie nawet bardzo ciężkich tkanin. Oferowane przez nas produkty są też proste w montażu oraz łatwe w czyszczeniu. Nie bez znaczenia pozostają walory estetyczne, dzięki którym każdy prezentowany model sprawdzi się jako uzupełnienie stylowego pomieszczenia. Karnisze z metalu mogą posiadać różne kształty i wielkości. Podstawowym kryterium podziału jest ilość drążków, na których wieszane są okienne dekoracje i osłony. Konstrukcje te mogą być pojedyncze lub podwójne. Oba rozwiązania posiadają swoje zalety oraz wady, a także dedykowane są określonym zastosowaniom.

Pojedyncze

Metalowe karnisze do firan pojedyńcze stosowane są w sytuacji, gdy planowane jest zawieszenie w oknie wyłącznie jednego typu osłony. Konstrukcja tego typu posiada jeden drążek, na którym powiesić można tylko jedną zasłonę lub tylko jedną firankę. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie ich bezpośrednio obok siebie na wspólnym drążku. Karnisz tego typu sprawdzi się przy montażu żaluzji lub rolet okiennych, ponieważ taka konfiguracja często nie zakłada dodatkowego stosowania firan. Zaletą modeli pojedynczych jest ich mało ekspansywny wygląd, który doskonale pasuje do minimalistycznie urządzonych pomieszczeń.

Podwójne

Metalowe karnisze do firan podwójne znajdują zastosowanie wówczas, gdy w oknie planowane jest rozwieszenie dwóch osłon. Konstrukcja tego typu posiada dwa drążki. Pierwszy z nich standardowo służy do zawieszania firanek, a drugi zasłon. Elementy te umieszczone są w odpowiedniej odległości od siebie. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet w przypadku gęstego zmarszczenia firan i zasłon nie występuje ryzyko ich nadmiernego ściśnięcia. Tekstylia umieszczane są na osobnych płaszczyznach, dzięki czemu można przesuwać je niezależnie od siebie. Rozwiązanie to nadaje okiennej wnęce głębi. Podwójne karnisze metalowe polecane są zwłaszcza w przypadku, gdy konieczne jest częste zasuwanie zasłon - np. w celu zwiększenia prywatności w pomieszczeniu lub zmniejszenia ilości wpadającego do wewnątrz światła. Konstrukcje tego typu mogą posiadać drążki o takiej samej lub odmiennej średnicy. W tym drugim przypadku do wieszania zasłon zawsze należy użyć rurki grubszej.

Metalowe karnisze do firan ze względu na mocowanie

Decydując się na zakup karnisza, należy wziąć pod uwagę również jego elementy konstrukcyjne. Szczególne znaczenie ma część pełniąca funkcję mocującą. Odpowiada ona za podtrzymywanie całej konstrukcji oraz determinuje sposób, w jaki karnisz zostanie dopasowany do okna. Na podstawie tego kryterium wyróżnić można karnisze montowane do ściany oraz do sufitu.

Metalowe karnisze do firan ścienne

Montaż ścienny to najczęściej praktykowane i cenione przez użytkowników rozwiązanie. W tym przypadku wsporniki mocuje się do ściany znajdującej się nad oknem. Kluczowe znaczenie ma odległość wsporników od ściany, ponieważ zawieszona tkanina nie powinna opierać się na kaloryferze lub parapecie. Mocowanie do ściany okiennej z reguły stosowane jest w przypadku okien balkonowych, bądź też, gdy okna nie są zamocowane na całej długości ściany.

Metalowe karnisze do firan sufitowe

Montaż sufitowy przeprowadzony jest w sytuacji, gdy okna zajmują niemal całą ścianę. Rozwiązanie to sprawdza się również w przypadku zbyt małych odległości między oknem a sufitem, co często uniemożliwia przeprowadzenie swobodnego wiercenia. W montażu tego typu stosuje się specjalny wspornik sufitowy. Mocowanie tego elementu jest bardzo proste i nie sprawia żadnych trudności. Wsporniki powstają z odpowiednio dobranych materiałów, dzięki czemu są wytrzymałe oraz trwałe. Ich cechą charakterystyczną jest estetycznie dopasowany kolor, który optymalnie podkreśla styl pomieszczenia. Wsporniki sufitowe dostępne są w atrakcyjnej cenie.

Jakie kolory mają nasze metalowe karnisze do firan? 

Oferujemy metalowe karnisze do firan w pięciu wariantach kolorystycznych. Szlachetne modele antracytowe idealnie podkreślają atuty każdego wnętrza. Z powodzeniem mogą być stosowane w domach, mieszkaniach i pomieszczeniach biurowych. Karnisze w kolorze niklu to propozycja do wnętrz o mocnym charakterze. Modele te występują w różnych wersjach wzorniczych i wariantach zdobienia. Karnisze satynowe elegancko komponują się z wieloma innymi kolorami, ze szczególnym wskazaniem na stonowane odcienie. Na wyróżnienie zasługują modele złote. Pasują do najbardziej wytwornych i prestiżowych pomieszczeń. Sprawdzają się jako nietuzinkowa ozdoba szlachetnie urządzonych wnętrz. Metalowe karnisze do firan w kolorze białym to z kolei propozycja dla miłośników minimalizmu.

Neutralna barwa doskonale komponuje się z pomieszczeniami różnego typu. Poszczególne modele posiadają mniej lub bardziej ozdobny charakter, co znacząco ułatwia dopasowanie ich do aranżacji. W pomieszczeniach nowoczesnych i minimalistycznych najlepiej sprawdzą się karnisze z subtelnym wykończeniom w formie kostki, walca lub kuli. Jeżeli jednak w mieszkaniu planowane jest uwzględnienie bardziej bogatych zdobień, warto zdecydować się na model kuty z niebanalnym wzornictwem. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w aranżacjach awangardowych lub glam. Pośród dostępnych produktów wyróżnić można karnisze pojedyncze oraz podwójne.

Jakie wymiary mają nasze metalowe karnisze do firan? 

Podstawą w odpowiednim dopasowaniu karnisza jest trafny dobór wymiarów. Szczególne znaczenie ma długość. Prawidłowe określenie tego parametru nie jest skomplikowane, dlatego warto starannie oszacować idealną wartość. Zbyt krótki karnisz nie zdoła efektywnie zasłonić okna, co doprowadzi do pojawienia się prześwitów po bokach. Jeżeli natomiast wybrany model będzie za długi, wystąpić mogą problemy z jego zamontowaniem. Pomiar długości arkusza powinien rozpocząć się od zmierzenia wnęki okiennej. Standardowo powinna być około 10-30 cm szersza od okna. Do szerokości wnęki należy dodać mniej więcej 10-20 cm zapasu z obu stron. Taka odległość wystarczy do zamontowania wsporników, które zablokują przesuwanie się zasłon i firanek. Za wspornik wystawać może około 5-10 cm karnisza. Długość drążka musi być zatem około 30-40 cm większa, niż szerokość wnęki. Jeżeli okna umieszczone są w bliskiej odległości od ściany prostopadłej, wskazane jest uwzględnienie odległości wnęki okiennej od ściany.

W przypadku bezpośredniego przylegania najlepiej sprawdzi się karnisz wyposażony w boczny wspornik, który montuje się na końcu drążka. Takie rozwiązanie pozwoli na swobodne dosuwanie zasłon lub firan do samego końca. Karnisze metalowe charakteryzują się też różną grubością profili. Cieńsze posiadają średnicę około 16 mm i najlepiej pasują do okien nie dłuższych, niż 3 m. Nadają się do zawieszania nieszczególnie masywnych tkanin. Do bardziej uniwersalnych należą modele o średnicy około 19 mm. Metalowe karnisze do firan dopasować można zarówno do dużych, jak i małych okien. Na drążkach o takiej konstrukcji zawieszać można nie tylko cienkie, ale też grubsze tkaniny. Karnisze posiadające większe średnice przeznaczone są do wieszania masywnych zasłon w największych oknach.

Tanie karnisze metalowe - cena

Nasze tanie karnisze metalowe należą do produktów przystępnych pod względem cenowym. W zależności od parametrów, całkowity wydatek wyniesie od kilkudziesięciu do niewiele ponad stu złotych. Należy do tego doliczyć przesyłkę firmą kurierską. Znaczenie mają także wymiary produktów - cena jest wyższa w przypadku modeli o niestandardowych gabarytach.