Rolety materiałowe na okno od wschodu, zachodu, północy i południa

    Blog , Rolety    0Komentarzy
Rolety materiałowe na okno od wschodu, zachodu, północy i południa

Mieszkanie nasłonecznione czy zacienione - oto jest pytanie! Na szczęście na rynku nowoczesnych rolet materiałowych są modele, które pomogą skorygować wszelkie problemy, takie jak nadmiar światła lub nagrzewanie się pomieszczeń.

Rolety materiałowe wolnowiszące czy okienne?

Znalezienie mieszkania, które wychodzi na wszystkie strony świata, jest prawie niemożliwe. Na rynku nieruchomości czasami pojawiają się oferty mieszkań dwustronnych, ale jest to rzadkość. Zmieniasz lub kupujesz mieszkanie? A może borykasz się z problemem nadmiernego nasłonecznienia lub zaciemnienia w którymś z pokoi? Sprawdź, na jakie strony świata wychodzą okna w każdym z pomieszczeń. Dzięki takiej informacji możesz wybrać optymalny rodzaj rolety materiałowej.

Wszystkie rolety okienne - należące do szerszej kategorii rolet wewnętrznych materiałowych -  to propozycja na standardowe ramy drewniane i z PCV. Rolety materiałowe wolnowiszące - inaczej nazywane ściennymi - to model do okien o niestandardowych wymiarach lub ze zdobieniami typu szprosy. Jak rozstrzygnąć, która z tych rolet materiałowych będzie odpowiednia do okna wychodzącego na przykład na południe lub wschód? Poniżej dokładna rozpiska poziomu nasłonecznienia pomieszczeń wychodzących na wszystkie strony świata i propozycje osłon okiennych.

Rolety materiałowe na wszystkie strony świata

Na pewno wiesz, że pomieszczenia z oknami wychodzącymi na różne strony świata są w różnym stopniu nasłonecznione lub zacienione. Sprawdź, jak strona świata i ekspozycja wpływa na poziom nasłonecznienia we wnętrzach z oknami wychodzącymi na północ, południe, zachód i wschód.

Okno wychodzące na północ

Światło jest równomiernie rozproszone i nieostre, nie razi. Bez względu na porę dnia pokój nadmiernie się nie nagrzewa.  

Rolety wewnętrzne materiałowe na okno od północy. Najlepszym modelem będą rolety półprzepuszczające z linii Lux. Ponieważ w pomieszczeniu nigdy nie będzie mocnego i intensywnego światła, to nie warto dodatkowo przyciemniać takiego pokoju.

Okno wychodzące na południe

Najwięcej naturalnego światła pojawia się od późnego poranka do wczesnego popołudnia. Pokój może się nadmiernie nagrzewać latem, dlatego na oknie przyda się roleta chroniąca przed upałami.

Rolety materiałowe na okno od południa. Idealną propozycją będą rolety 100% zaciemnienia. Żeby przeciwdziałać nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń, a także kontrolować ilość wpadającego światła, warto postawić właśnie na taki model.

Okno wychodzące na wschód

Światło wpada pod niewielkim kątem w godzinach przedpołudniowych, już około południa nie dociera do pokoju. Po południu wnętrze jest przyjemnie zaciemnione, nie przegrzewa się.

Rolety wewnętrzne materiałowe na okno od wschodu. Najlepsza będzie roleta okienna dzień i noc. Dlaczego? Kiedy chcesz rano pospać dłużej, to zasłaniasz roletę, a po południu odsłaniasz, żeby naturalne światło wpadało do środka. Taka roleta gwarantuje kontrolę poziomu nasłonecznienia we wnętrzu.

Okno wychodzące na zachód

Światło jest mocne i intensywne. W godzinach popołudniowych pokój jest mocno nasłoneczniony.

Rolety materiałowe wolnowiszące na okno od zachodu. Nasza propozycja to rolety materiałowe wolnowiszące dzień i noc. Taki rodzaj rolety ściennej montuje się bezpośrednio do ściany lub sufitu, a nie ramy okna.

W świetle prawa

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że istnieją przepisy i dokumenty regulujące normy, takie jak minimalną ilość światła wpadająca do pomieszczeń. Rynek deweloperski ma obowiązek przestrzegać tych przepisów i nie oferować mieszkań zbyt ciemnych. Pełen zapis znajduje się w dokumencie: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. W rozporządzeniu znajduje się między innymi reguła mówiąca o tym, że w przypadku pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi stosunek powierzchni okien do powierzchni podłogi powinien wynosić co najmniej 1:8. Przepisy regulują również minimalny czas nasłonecznienia pomieszczeń.

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod
W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji