Jak dobrać rolety do okna? 3 podstawowe zasady

    Rolety    0Komentarzy
Jak dobrać rolety do okna? 3 podstawowe zasady

Na pytanie o to, jak dobrać rolety do okna, nie ma jednej, precyzyjnej odpowiedzi. Podczas podejmowania takiej decyzji warto wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak wymiary okna, poziom nasłonecznienia pomieszczenia i indywidualne potrzeby.

Jak dobrać rolety do okna? Najważniejsze zasady

Podczas wybierania idealnego modelu rolety do swojego wnętrza, warto zapoznać się z poniższymi zasadami, które ułatwią podjęcie dobrej decyzji zakupowej:

  1. Właściwy rozmiar - o tym, jak dobrać rozmiar rolety do okna, pisaliśmy już na naszym blogu. Warto przypomnieć, że tylko precyzyjnie wykonany pomiar ramy okiennej zagwarantuje idealne dopasowanie. W przypadku okien w niestandardowym wymiarze lub kształcie warto skorzystać z możliwości “rozmiar na zamówienie” - na karcie produktu zdefiniować, jakiej szerokości ma być roleta. Zbyt długa roleta? Nie należy się tym przejmować, bo wystarczy nie rozwijać jej do końca - dzięki zastosowaniu nowoczesnego mechanizmu multistop utrzymuje on roletę na miejscu i zapobiega rozwijaniu się.

  2. Odpowiedni poziom zaciemnienia - w naszej ofercie znajdują się rolety o różnym poziomie zaciemnienia: półzaciemniające (rolety mini Lux i Classic), z możliwością regulacji ilości wpadającego do wnętrza światła (wszystkie kolekcje Dzień Noc: Zebra I, Zebra II, Zebra III, Zebra Multikolor) oraz rolety gwarantujące najwyższy możliwy poziom zaciemnienia (kolekcja 100% zaciemnienia). W jaki sposób dopasować właściwy poziom zaciemnienia do wnętrza? Rolety 100% zaciemnienia są idealne do mocno nasłonecznionych lub przegrzanych pomieszczeń, sypialni i pokoju noworodka. Rolety Dzień Noc są najchętniej wybierane do nowoczesnych, loftowych wnętrz, salonów, gabinetów i biur. Rolety mini są najbardziej zróżnicowane, jeśli chodzi o kolorystykę, dlatego pasują do różnego rodzaju pomieszczeń: łazienki, kuchni, jadalni, pokoju kilkulatka lub nastolatka.

  3. Dopasowanie do ramy okiennej - najbardziej podstawowa klasyfikacja rolet z naszej oferty to na podział na modele okienne i modele ścienne. Zacznijmy od wyjaśnienia, czym różnią się od siebie te dwa warianty. Rolety okienne są montowane na ramie okiennej - ich sposób montażu jest bezinwazyjny, co oznacza, że nie wymaga użycia żadnych specjalnych narzędzi, wiercenia lub naruszania struktury okna. Rolety wolnowiszące są montowane bezpośrednio do ściany lub sufitu, przy użyciu kołków montażowych. Rolety ścienne nadają się do ram okiennych, które posiadają jakieś ozdobne elementy lub są w niestandardowym wymiarze lub kształcie. Rolety okienne to uniwersalna propozycja na okna o standardowej wielkości, również balkonowe.

W kategorii rolet ściennych oferujemy dwie linie produktowe: Dzień i Noc (linie Zebra I, Zebra II, Zebra III) oraz roletę ścienną gładką.

Jak dobrać rolety do okna? O tym zapomnij!

  • Kupowanie bez mierzenia - wybieranie rolety bez zmierzenia ramy okna, to duży błąd. Atutem zakupów (zarówno stacjonarnych, jak i przez internet) jest możliwość zwrócenia zamówionego towaru, jednak lepiej po prostu najpierw prawidłowo i precyzyjnie wykonać pomiar, a następnie zamówić odpowiednią roletę.
  • Uleganie chwilowym modom - co kilka sezonów do łask wracają pewne trendy, np. mocne, neonowe kolory. Czy roleta w intensywnie żółtym, pomarańczowym czy zielonym kolorze to na pewno dobry pomysł? Pod pewnymi warunkami tak. Jeżeli w pomieszczeniu jest już jakiś dodatek w tym kolorze lub pokój jest urządzony w jednej barwie (lub różnych jej odcieniach), to neonowy materiał rolety nie będzie błędem. W innych sytuacjach lepiej postawić na coś bardziej uniwersalnego - propozycję czarną, białą, szarą lub kremową.
  • Wybieranie modelu niedopasowanego do potrzeb - jeżeli potrzebujemy rolety, która zagwarantuje spokojny sen zarówno w nocy, jak również podczas krótkich drzemek w ciągu dnia, to nie zagwarantuje nam tego model wykonany z półprzepuszczającego materiału. W ciemnej, małej kuchni w większości przypadków nie odnajdzie się roleta 100% zaciemnienia, a w słonecznym, mocno nagrzewającym się salonie roleta Dzień Noc może nie być wystarczającą barierą przed nadmiarem słońca i wysoką temperaturą. W razie problemów z właściwym wyborem zachęcamy do skorzystania z naszego czatu z konsultantem.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod

Zanim klikniesz „Przejdź do sklepu" lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do sklepu" lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności