Nowoczesny wystrój okien w salonie, sypialni i kuchni

    Aranżacje wnętrz    0Komentarzy
Nowoczesny wystrój okien w salonie, sypialni i kuchni

Nowoczesny wystrój okien opiera się przede wszystkim na umiarze. Wystarczy bazować na maksymie, że “mniej znaczy więcej”, a także znać kilka podstawowych zasad aranżacyjnych, by wnętrze nabrało nowoczesnego charakteru. Przedstawiamy poradnik, jak zaplanować nowoczesny wystrój okien w kuchni, sypialni i salonie.

Nowoczesny wystrój okien - pomysły aranżacyjne

Jak uzyskać nowoczesny wystrój okien? Wystarczy przestrzegać kilku wskazówek, by uzyskać satysfakcjonujący efekt. Oto kilka z nich:

 • dużo naturalnego światła we wnętrzach,

 • umiar w liczbie dodatków i akcesoriów,

 • dużo poziomych lub pionowych linii,

 • rolety lub zasłony w czerni, bieli lub jednym z podstawowych kolorów,

 • ozdoby na parapecie wykonane z  metalu, szkła, stali, betonu, chromu.

Jeśli chodzi o kolory, to w aranżowaniu nowoczesnego okna paleta jest mocno okrojona. Najczęściej projektanci bazują na czerni i bieli. Bardziej intensywne lub neonowe barwy? Owszem, ale w niewielkich dawkach. W kolorze może być roleta czy zasłona lub inny element: obraz na ścianie, rzeźba, poszewki poduszek, dywan. Poza czernią i bielą we wnętrzach nowoczesnych często stosuje się jeden podstawowy kolor: czerwony, żółty lub niebieski.

Nowoczesny wystrój okien kuchennych

W stylu nowoczesnym projektanci zalecają duże okna bez osłon lub z prostą, jednokolorową osłoną (np. roletą półprzepuszczającą z kolekcji Lux lub Classic). Kolory? Biel, czerń, neutralna paleta: beże, brązy i szarości, ale także wyrazisty żółty, czerwony lub niebieski. Na ostatnią koncepcję można sobie pozwolić wyłącznie we wnętrzach, w których nie ma innych elementów w intensywnych barwach.

Ponieważ w stylu nowoczesnym króluje dużo naturalnego światła, dlatego zasłanianie całego parapetu bibelotami, które “kradną” promienie słońca, absolutnie nie jest wskazane. Należy również pamiętać, że kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna, a dostęp do wszystkich sprzętów AGD, sztućców i naczyń swobodny.

Nowoczesny wystrój okien kuchennych to nic trudnego. Przedstawiamy kilka pomysłów na dodatki i akcesoria, dzięki którym rama okienna nabierze nowego i świeżego wizerunku. Co postawić na parapecie w nowoczesnej kuchni? Niewiele. Może to być szklany, czarno-biały zestaw składający się z solniczki i pieprzniczki lub chromowane pojemniki na przyprawy. Inny pomysł to wykonane z transparentnego szkła ozdobne wazony lub butelki. Do wazonów można włożyć żywe lub sztuczne kwiaty, np. bardzo modny liść monstery.

Nowoczesny wystrój okien w sypialni

Sypialnia - w odróżnieniu od kuchni - jest pomieszczeniem do odpoczynku i relaksu. Najlepszym rodzajem osłony okiennej będą rolety zaciemniające w jednym, stonowanym kolorze. Gwarantują one spokojny sen, dyskrecję i ochronę przed nagrzewaniem się wnętrza. Jeśli chodzi o nowoczesny wystrój okien w sypialni, to można sobie pozwolić na znacznie więcej dekoracyjnych elementów. Zastosowanie różnego rodzaju bibelotów i osobistych pamiątek nada temu wnętrzu przytulności. Czy w nowoczesnym stylu można sobie na to pozwolić? Oczywiście, ale z umiarem.

Czym ozdobić okno w sypialni, by wpisywało się w nowoczesny nurt aranżowania wnętrz?

Przedstawiamy kilka pomysłów na akcesoria i dodatki:

 • kilka książek w estetycznych, kolorowych oprawkach,

 • małe ceramiczne naczynia, np. dzbanki na mleko,

 • prosty wazon z drobnymi kwiatami, np. gipsówkami,

 • niewielkie szklane pojemniki pełniące ozdobną funkcję,

 • proste, gliniane donice z kwiatami (np. kaktusami lub sukulentami).

Jeżeli w sypialni znajduje się dużo rzeczy, to szybko może pojawić się w niej bałagan. W uporządkowaniu pokoju pomogą nieduże pudełka, które można umieścić na parapecie. Schowanie do pudełek zalegających w pomieszczeniu rzeczy to sposób na błyskawiczne porządki.

Nowoczesny wystrój okien w salonie

Mocnym trendem w projektowaniu salonu jest zastosowanie parapetu do siedzenia (tzw. bay window). Jest to rozwiązanie będące połączeniem parapetu z drewnianą ławą, na takim parapecie można umieścić poduszki lub wiele ozdobnych bibelotów. W tym wypadku najlepszą osłoną okienną będą rolety na wymiar. Wszystkie kolekcje dostępne w naszym sklepie można zamówić w niestandardowym rozmiarze - wystarczy na karcie produktu zdefiniować pożądaną szerokość.

Salon w stylu nowoczesnym powinien pozostać w stonowanej, minimalistycznej stylistyce, bo takimi prawami rządzi się ten nurt. Czym ozdobić okno? Przedstawiamy kilka propozycji:

 • chromowane lub szklane ramki ze zdjęciami lub geometrycznymi ilustracjami,

 • kilka czarnych, białych i szarych poduszek,

 • jeden rozłożysty lub płożący kwiat doniczkowy,

 • ozdoby w pionowe lub poziome linie.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod

Zanim klikniesz „Przejdź do sklepu" lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do sklepu" lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności