Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

    Rolety    0Komentarzy
Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem i od czego zależy poziom tej skuteczności? Podpowiadamy, jaki kolor jest najlepszą barierą przed promieniami słonecznymi, a w jakich sytuacjach nie ma on żadnego znaczenia. Ponadto wyjaśniamy niuanse pomiędzy poszczególnymi kolekcjami rolet i poziomem przepuszczalności materiałów, z których zostały wykonane.

Najlepsza ochrona - rolety zaciemniające

Rolety zaciemniające bez względu na ich kolor - biały czy ciemnografitowy - chronią przed promieniami słonecznymi na takim samym, bardzo wysokim poziomie. Ich materiał został dodatkowo podgumowany (guma jest w kolorze tkaniny, dzięki czemu nie odznacza się), dlatego stanowi tak skuteczną barierę przed światłem. Chroni również przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, co jest użyteczne szczególnie latem lub we wnętrzach, w których w ciągu dnia jest zazwyczaj dużo ostrego światła.

W jakich sytuacjach ochrona przed słońcem jest szczególnie istotna? Wnętrze może się nadmiernie nagrzewać w ciągu dnia, gdy ramy okienne wychodzą na południe. Również okna wychodzące na zachód mogą być problematyczne - za sprawą mocnego i intensywnego światła, szczególnie w godzinach popołudniowych, przyda się wsparcie, chroniące przed nadmiarem promieni słonecznych. Kierunek ekspozycji okien to nie jedyny czynnik, który wpływa na poziom nasłonecznienia wnętrza. Inne elementy, które mają na to wpływ, to piętro, na którym znajduje się mieszkanie, drzewa i inne budynki w sąsiedztwie, liczba okien oraz powierzchnia szyb.

Jaki kolor rolet najskuteczniej chroni przed słońcem?

Wszystko zależy od kolekcji. W naszej ofercie znajdują się zarówno rolety, których kolor wpływa na poziom przepuszczalności światła, ale również rolety zaciemniające, które bez względu na barwę chronią przed promieniami słonecznymi na takim samym, wysokim poziomie.

W jakich kolekcjach kolor materiału ma wpływ na poziom ochrony przed słońcem? Są to:

  • rolety materiałowe Lux,
  • rolety półprzepuszczające Classic,
  • rolety Dzień i Noc.

W przypadku tych trzech linii produktowych ogólna zasada głosi, że jasne kolory przepuszczają o 30% więcej światła niż ciemne. Oczywiście mowa tylko i wyłącznie o tkaninach półprzepuszczających, bez uwzględniania materiałów podgumowanych. Poza samym kolorem znaczenie ma również gramatura, gęstość i grubość materiału. Im wyższa gramatura, tym skuteczniejsza ochrona przed promieniami słonecznymi.

Poza czernią skuteczną ochroną przed słońcem będą następujące kolory:

  • rolety Lux: cegła, niebieski, śliwka, ciemnozielony, ciemny brąz, szary,
  • rolety Classic: bordo, jasny i ciemny brąz, niebieski, śliwka, burgund, ciemny zielony, grafit,
  • rolety Dzień i Noc Zebra I: ciemny brąz, śliwka, stalowy.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod

Zanim klikniesz „Przejdź do sklepu" lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do sklepu" lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności