Producent czy market? Gdzie kupić rolety?

    Blog , Rolety    0Komentarzy
Producent czy market? Gdzie kupić rolety?

Każda osoba, która planuje zakup rolet, ma do wyboru dwie drogi. Pierwszą z nich są klasyczne, stacjonarne zakupy np. w markecie budowlanym. Drugą są wygodne zakupy przez internet. Gdzie kupić rolety, które będą niedrogie i wysokiej jakości? Na co zwracać uwagę podczas zakupów i e-zakupów? Podpowiadamy.

Gdzie kupić rolety? Poradnik dla kupującego

Przewagą zakupów przez internet nad zakupami tradycyjnymi jest możliwość zamówienia rolety w niestandardowym wymiarze. Na karcie produktu można samodzielnie zdefiniować parametry rolet (na przykład szerokość), dzięki czemu pasować będą nawet na drzwi balkonowe lub do ram okiennych w nietypowym rozmiarze. E-zakupy można zrobić o dowolnej porze dnia i nocy, wystarczy dostęp do internetu i komputer lub smartfon.

Z kolei atutem zakupów w markecie budowlanym jest możliwość zobaczenia produktu na żywo - jego koloru, gramatury i grubości materiału. Podczas zakupów stacjonarnych zalecamy sprawdzenie, skąd pochodzą rolety - warto wspierać polskich producentów, których asortyment wyróżnia się pod kątem jakości i trwałości.

Jako marka DecoDesign od wielu lat dostarczamy polskiemu klientowi wysokiej jakości rolety okienne i ścienne przeznaczone do samodzielnego montażu. Od 2010 roku współpracujemy z siecią marketów budowlanych PSB “Mrówka”.

Gdzie kupić rolety dzień noc?

Podobnie, jak w przypadku klasycznych rolet wewnętrznych, również modele dzień noc można kupić przez internet lub w markecie budowlanym. Rolety dzień noc - nazywane również Zebra - mają zupełnie inną budowę niż propozycje z kolekcji Classic, Lux czy 100% zaciemnienia. To właśnie ich unikatowy wygląd, składający się z geometrycznym pasów, sprawia, że mają inne grono odbiorców niż rolety klasyczne, wykonane z jednego, dużego kawałka materiału.

Warto dodać, że rolety dzień noc występują w dwóch wariantach: okiennym lub ściennym. Rolety okienne montowane są bezpośrednio na ramę okienną, a ścienne na ścianę lub sufit. Rolety ścienne wybierane są wszędzie tam, gdzie nie da się zamontować klasycznego, okiennego modelu - na okno ze szprosami lub innymi zdobieniami, a także na ramy w niestandardowym kształcie.

W sklepach internetowych oferta rolet jest zazwyczaj dużo bogatsza niż w marketach. Dotyczy to nie tylko typów rolet, ale też kolorów.

Jakie czynniki wpływają na cenę rolet?

O tym, od czego zależy cena rolet, pisaliśmy już na naszym blogu. Do najważniejszych czynników, które mają na to wpływ, należy wymienić przede wszystkim rodzaj materiału, gramaturę i poziom przepuszczalności światła. Do najtańszych modeli należą propozycje wykonane z półprzepuszczającego materiału, a najwięcej kosztują rolety 100% zaciemnienia. Również wielkość rolety wpływa na jej ostateczną cenę - propozycja na pojedyncze okno w standardowym wymiarze kosztuje mniej niż na okno balkonowe. Na cenę rolet wpływa również sposób ich montażu. Wszystkie modele z oferty DecoDesign można umocować samodzielnie, bez konieczności zamawiania serwisanta.

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod
W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji