Jaki materiał wybrać na rolety dzień noc?

    Blog , Rolety , Aranżacje wnętrz    0Komentarzy
Jaki materiał wybrać na rolety dzień noc?

Osobom, które zastanawiają się nad kupnem rolety dzień noc, przedstawiamy krótki poradnik o materiałach, gramaturze i kolorach. Na co warto zwrócić uwagę, by wybrać produkt trwały i łatwy w utrzymaniu czystości, z atestem higienicznym? Podpowiadamy.

Budowa rolet dzień noc

Rolety dzień noc - w odróżnieniu od klasycznych modeli wewnętrznych, składających się z jednego, dużego kawałka materiału - są zbudowane z wielu poziomych, naprzemiennie ułożonych pasów materiału zaciemniającego i transparentnego. Ich nowoczesny, geometryczny kształt i oryginalna budowa sprawiają, że ten model ma wielu zwolenników. Budowa rolety dzień noc umożliwia regulowanie poziomu natężenia światła w pomieszczeniu. W zależności od wyregulowania rolet można przy ich pomocy uzyskać efekt dzień - wpuścić do wnętrza światło lub noc - zablokować wpadanie większości promieni słonecznych.  

Jaki materiał i gramatura?

W naszej ofercie znajdują się 4 linie produktowe rolet okiennych dzień noc:

  1. Zebra I - to kolekcja składają się z pasów materiału oraz siatki o dużych oczkach. Gramatura materiału to 107-145g/m2

  2. Zebra II - to kolekcja składająca się z pasów gładkiego materiału oraz siatki z przeszyciami w kolorze tkaniny. Gramatura materiału to 110g/m2.

  3. Zebra III - to kolekcja składająca się z poziomych pasów materiału oraz siatki o bardzo gęstym splocie. Gramatura materiału to 127g/m2.

  4. Zebra Multikolor - wyjątkowa kolekcja rolet składających się z pasów materiału w trzech kolorach oraz transparentnej siatki. Gramatura materiału to 127g/m2.

Roleta Dzień Noc ZEBRA I Roleta Dzień Noc ZEBRA II Roleta Dzień Noc ZEBRA III Roleta Zebra Multikolor


Ponadto oferujemy roletę dzień noc również w wariancie ściennym. Są to propozycje, które warto wybrać wszędzie tam, gdzie nie ma technicznej możliwości zamontowania rolety okiennej. Takimi sytuacjami może być rama okienna w niestandardowym kształcie czy wielkości lub posiadająca zdobienia (np. szprosy, lufcik lub inne).

Czym jest gramatura materiału? To ciężar metra kwadratowego materiału wyrażony w gramach. W praktyce oznacza to, że im wyższa gramatura, tym materiał jest cięższy, grubszy i przepuszczający mniej światła. Wszystkie rolety pochodzące z naszego asortymentu zostały wyprodukowane w Polsce, z wysokiej jakości poliestru. Każdy model posiada atest higieniczny. Dodatkowo również materiał został zabezpieczony impregnatem, co przedłuża trwałość tkaniny i zwiększa odporność na zabrudzenia lub zagniecenia.

Jaki kolor rolet wybrać?

Największe zróżnicowanie kolorystyczne występuje w kolekcji rolet Dzień Noc Zebra I. Klasyczna biel, szarość lub beż odnajdą się w dowolnie zaaranżowanym wnętrzu. Dla fanów geometrii lub stylu retro w nowoczesnym wydaniu polecamy roletę okienną Zebra Multikolor. Rolety składające się z pasów w barwach z palety neutralnych będą pasować do prawie wszystkich kolorów i nurtów aranżacyjnych (ze szczególnym naciskiem na nowoczesne, geometryczne i minimalistyczne, ale z wyłączeniem stylów wiejskich).

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod
W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji