Rolety zewnętrzne czy wewnętrzne? Które wybrać?

    Rolety    0Komentarzy
Rolety zewnętrzne czy wewnętrzne? Które wybrać?

Rolety wewnętrzne czy rolety zewnętrzne? Każda z tych propozycji ma swoich zwolenników. Zupełnie inne powody kierują kupującymi pierwszy, a innymi drugi rodzaj rolet. Jakie mają przeznaczenie i kiedy lepiej zdecydować się na rolety wewnętrzne, a kiedy na zewnętrzne?

Kiedy rolety zewnętrzne, a kiedy wewnętrzne?

Jeśli chodzi o wybór pomiędzy roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi, to kluczowymi czynnikami jest poziom nasłonecznienia wnętrza oraz bezpieczeństwo domowników.

  1. Regulacja światła - największym atutem rolet wewnętrznych oraz cechą, która odróżnia ten produkt od rolet zewnętrznych, jest możliwość regulowania poziomu światła wpadającego do pomieszczenia. Skuteczna ochroną przed nadmiernym nagrzewaniem się są rolety zaciemniające lub rolety dzień i noc. Również w przypadku pomieszczeń, w których przez większość dnia jest dużo światła, a nie jest ono pożądane (np. w sypialni, pokoju noworodka czy pomieszczeniu z kinem domowym), warto postawić na przesłonę okienną chroniącą przed promieniami słonecznymi.

  2. Ochrona przed włamaniami - z kolei rolety zewnętrzne górują nad wewnętrznymi w jednym aspekcie - chronią przed włamaniami. W przypadku mieszkań, które znajdują się na parterze lub jednopiętrowych domów na obrzeżach miasta będą one skuteczną barierą przed nieproszonymi gośćmi. Warto jednak pamiętać, że nie każda roleta zewnętrzna posiada tę cechę - należy wybrać model o antywłamaniowych właściwościach, wykonany ze wzmocnionego materiału.

Zastosowanie rolet wewnętrznych

Jeśli chodzi o zastosowanie rolet wewnętrznych, to jest ono znacznie szersze niż modeli zewnętrznych. Za sprawą wyjątkowych walorów estetycznych te produkty tak często pojawiają się w wielu polskich domach. Nadają się do każdego rodzaju pomieszczeń: salonu, sypialni, łazienki, kuchni, pokoju dziecka, gabinetu.

Asortyment rolet wewnętrznych jest bardzo bogaty i zróżnicowany pod kątem kolorów, grubości materiału, wielkości i innych parametrów, dlatego łatwo dopasować produkt do dowolnego stylu wnętrza i osobistych preferencji kupującego. Nowoczesne modele wewnętrzne występują w standardowych wymiarach okien drewnianych i PCV, ale istnieje również możliwość zamówienia produktu na wymiar (np. na drzwi balkonowe lub okno w niestandardowych wymiarach).

Ich szerokie zastosowanie wynika również z atrakcyjnej ceny oraz łatwego montażu. Pierwszy atut bywa kluczowy podczas podejmowania decyzji zakupowych - koszt rolet wewnętrznych jest nieporównywalnie niższy niż modeli zewnętrznych. Bezinwazyjny montaż sprawia, że do ceny rolety nie trzeba doliczyć usługi profesjonalnego montera. Do zawieszenia na ramie okiennej nie są potrzebne narzędzia, takie jak wkrętarka czy wiertarka. Przy pomocy dołączonej do opakowania instrukcji obsługi można szybko i łatwo przeprowadzić montaż.

Zastosowanie rolet zewnętrznych

Jeśli chodzi o zastosowanie rolet zewnętrznych, to jest to przede wszystkim wymieniona już ochrona antywłamaniowa. Dodatkowymi atutami takiego rodzaju rolet jest zabezpieczanie wnętrz przed zimnem i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.

Poza izolacją termiczną taki produkt stanowi również doskonałą barierę dla hałasu - jest to szczególnie istotne w przypadku domów lub mieszkań, które znajdują się przy ruchliwej ulicy. Istotną wadą rolet zewnętrznych jest brak możliwości regulacji poziomu światła.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod