Jak łączyć rolety z zasłonami lub firankami? Aranżacje z roletami dzień noc i klasycznymi

    Aranżacje wnętrz    0Komentarzy
Jak łączyć rolety z zasłonami lub firankami? Aranżacje z roletami dzień noc i klasycznymi

Rolety z zasłonami lub firankami mogą stanowić zgrany i stylowy duet. Obecność delikatnej, transparentnej firanki nada wnętrzu przytulności i bardziej domowego lub romantycznego charakteru. Jeśli chodzi o zasłony, to mogą być one kolorystycznym dopełnieniem lub kontrastem dla znajdującej się na ramie okiennej rolety. Podpowiadamy, jak połączyć ze sobą te dwa elementy.

Rolety z zasłonami - tak czy nie?

Zastanawiasz się, czy połączenie rolet z zasłonami jest odpowiednie i czy te dwa elementy będą się ze sobą dobrze komponować? Odpowiedź brzmi: tak, ale pod pewnymi warunkami. Wystarczy przestrzegać kilku prostych, aranżacyjnych zasad, by rolety i zasłony razem stanowiły zgrany duet. Tak brzmią te reguły:

  • Umiar - nie przesadzaj z ilością kolorów, wzorów i faktur. Kieruj się zdrowym rozsądkiem - złote zasłony stonuje roleta dzień noc Zebra I w kolorze cappucino, jasnym brązie lub ciemnym beżu. Z kolei dla delikatnej, transparentnej firanki doskonałym kontrapunktem będą nowoczesne rolety Zebra Multikolor.

  • Wzory na cenzurowanym -  rolety, szczególnie modele dzień noc, składają się z prostokątnych pasów materiału. Ta geometryczna forma sprawia, że nie każdy wzór na firance czy zasłonie będzie do nich pasował. Wybierając zasłonę lub firankę najlepiej postawić na gładki, jednokolorowy materiał.

  • Jasno / ciemno - w serwisach o aranżowaniu wnętrz najczęściej pojawiają się pomysły na rolety i zasłony razem w następującej konfiguracji: jasna roleta i ciemna lub ciemniejsza zasłona. Rolety mogą być białe, kremowe, pudrowe, jasnoszare, beżowe itp, z kolei zasłony są najczęściej czarne, grafitowe, zielone lub niebieskie. W przypadku aranżacji rolet z firankami sytuacja jest zupełnie odwrotna - roleta w tym duecie gra pierwsze, kolorystyczne skrzypce, a firanka jest delikatnym i neutralnym dodatkiem.

  • Ton w ton - bezpiecznym pomysłem na dobranie idealnych firanek lub zasłon do rolet jest dopasowanie ich ton w ton. O roletach ton w ton pisaliśmy już na naszym blogu. Do zasłon w kolorze szarym warto dopasować roletę w jakimś odcieniu szarości, a do kremowej firanki roletę z tej samej palety barw.

Nowoczesne mieszkanie

Rolety na dzień i noc z zasłonami

Jak zaaranżować rolety dzień noc z zasłonami? Tutaj najlepiej sprawdza się zasada “im mniej, tym lepiej”. Rolety dzień noc są już same w sobie ozdobne i charakterystyczne, dlatego warto postawić na zasłony gładkie, jednolite i bez wzorów. Najlepszym kolorem będzie barwa, która występuje również na rolecie, na przykład biel, czerń lub szarość. Wprowadzenie kolejnego koloru może sprawić, że zapanuje aranżacyjny chaos.

Rolety dzień noc z zasłonami będą wyglądać dobrze w salonie, sypialni, gabinecie lub pokoju nastolatki.

Rolety na dzień i noc z firankami

Podobnie wyglądają pomysły na zaaranżowanie we wnętrzu duetu w postaci rolet dzień noc z firankami - również tutaj wskazany jest umiar. Do takich rolet wewnętrznych najlepsza, najbardziej uniwersalna i stylowa propozycja to białe, kremowe lub pudrowe firanki z gładkiego i transparentnego materiału. Jedyny ozdobny akcent, na jaki można sobie pozwolić w takiej konfiguracji, to dekoracyjne zapięcia do firan. Najlepsze będą takie o geometrycznym kształcie, na przykład prostokątnym lub kwadratowym, w barwie zbliżonej do koloru rolety.

Z kolei rolety dzień noc z firankami idealnie skomponują się w kuchni, niewielkim salonie lub pokoju dziennym z domową biblioteczką.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod