Rolety ton w ton - wybieraj w zbliżonej, ale nie identycznej kolorystyce

    Rolety    0Komentarzy
Rolety ton w ton - wybieraj w zbliżonej, ale nie identycznej kolorystyce

Rolety można ze sobą komponować na zasadzie podobieństwa, kontrastu lub ton w ton. Dziś w naszym poradnikowym artykule piszemy szerzej o ostatnim z wymienionych sposobów.

Ton w ton, czyli modne cieniowanie

Cieniowania królują w modzie od wielu sezonów. Efekt ombre lub ton w ton widoczne są nie tylko w trendach fryzjerskich i na wybiegach, ale również w pomysłach na aranżowanie wnętrz. Efekt ombre można zastosować na przykład na jednej ścianie pomieszczenia. Pomalowanie jej dwoma lub trzema różnymi odcieniami jednego koloru sprawi, że wnętrze nabierze oryginalności. Jest to propozycja do pokoi o średnim lub dużym metrażu, w przypadku małego pokoju ściana ombre może “zabrać” przestrzeń i optycznie go pomniejszyć. Wyjątkiem jest cieniowanie bardzo jasnymi kolorami - na przykład bielą i szarością lub jasnym i średnim beżem. Również w przypadku rolet wewnętrznych możliwe jest użycie efektu ton w ton. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Rolety ton w ton do pokoju z dwoma oknami

W przypadku pomieszczeń z dwoma oknami warto postawić na kolory rolet możliwie jak najbardziej do siebie zbliżone. Z naszej oferty wybraliśmy idealne, kolorystyczne duety.

Kolekcja rolet Lux

 • Jasny zielony i ciemny zielony
 • Ecru i morela
 • Beż i łosoś
 • Fiolet i śliwka

Kolekcja rolet Classic

 • Jasny beż i beż
 • Piasek i żółty
 • Szary i grafit
 • Jasny brąz i ciemny brąz

Dlaczego warto postawić na rolety ton w ton? Dzięki nim wnętrze nabierze oryginalności. To również pomysł, dzięki któremu można podzielić pokój na kilka sekcji - na przykład na miejsce do odpoczynku, czytania, jedzenia wspólnych posiłków czy treningu. Ciemniejszą roletę warto zamontować tam, gdzie potrzebujemy prywatności, a jaśniejszą w miejscach, w których potrzebujemy jak najwięcej naturalnego światła.

Rolety ton w ton do pokoju z trzema oknami

Z kolekcji naszych rolet Classic wytypowaliśmy najbardziej zbliżone kolorystycznie trójki:

 • Ecru, piasek, żółty
 • Jasny beż, łosoś, pomarańcz
 • Fiolet, śliwka, burgund

W takim przypadku efekt ton w ton będzie najbardziej spektakularny, gdy okna znajdują się na jednej ścianie. W sytuacji, gdy jedno z okien znajduje się na innej ścianie, również można zastosować ten pomysł, ale nie będzie on aż tak efektowny.

Dla wielbicieli bezkompromisowych połączeń i kontrastów polecamy wybór rolet w kolorach możliwie jak najbardziej dla siebie przeciwstawnych. Najpopularniejsze kontrastujące duety barw to niebieski i pomarańczowy, czerwony i zielony oraz żółty i fioletowy.

Rolety ton w ton do pokoju z balkonem

Jeśli chcesz zaaranżować pokój z balkonem metodą ton w ton, to na drzwi balkonowe zastosuj roletę w najciemniejszym kolorze. Dzięki temu w najgorętsze miesiące pomieszczenie nie będzie się nadmiernie nagrzewać, a po zasłonięciu rolety wnętrze nabierze przytulnego charakteru. Na pozostałe okna wybierz coraz jaśniejsze propozycje (im dalej od balkonu, tym jaśniejszy odcień). W przypadku wybrania przesłon w kolorze żółtym, pomarańczowym lub czerwonym wpadające do pokoju światło rozszczepione przez różnokolorowe rolety ociepli wnętrze. Na okno balkonowe najlepiej wybrać roletę na wymiar - wszystkie propozycje, dostępne w naszym sklepie, można zamówić w niestandardowej wysokości i szerokości.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod

Zanim klikniesz „Przejdź do sklepu" lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do sklepu" lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności