Od czego zależą ceny rolet i ile kosztują rolety wewnętrzne?

    Rolety    0Komentarzy
Od czego zależą ceny rolet i ile kosztują rolety wewnętrzne?

Jeżeli zastanawiasz się, od czego uzależnione są ceny rolet, to przeczytaj nasz poradnikowy wpis na ten temat. Dowiedz się również, ile kosztują rolety wewnętrzne oraz ile należy zapłacić za roletę dzień i noc.

Ile kosztują rolety wewnętrzne?

Cena rolet zależy od kilku czynników. Są to przede wszystkim:

  • wielkość.  Im więcej materiału należy zużyć na wyprodukowanie rolety, tym wyższa będzie finalnie jej cena. Przykład: roleta na okno balkonowe będzie droższa niż model na okno w standardowym wymiarze.

  • personalizacja. Skorzystanie z opcji “Rozmiar na zamówienie” również podwyższa cenę produktu. Posiadacze okien o standardowych wymiarach zapłacą mniej niż właściciele ram niestandardowych.

  • kolor. Nie każdy potencjalny kupujący zdaje sobie sprawę, że kolor tkaniny również wpływa na finalną cenę produktu. Droższe są modele o ciemnej, dodatkowo podgumowanej powierzchni. Ponadto wszystkie wzory również podwyższają wartość produktu. Warianty jednokolorowe są tańsze niż wielobarwne. Więcej kosztować będzie model składający się z wielobarwnych pasów (roleta dzień i noc) niż produkt w jednym kolorze.

  • poziom zaciemnienia. Rolety 100% zaciemnienia kosztują więcej niż rolety półprzepuszczające i rolety dzień i noc.

  • linia produktowa. W zależności od wyboru linii produktowej - rolety Classic, rolety Lux, rolety dzień i noc, rolety 100% zaciemnienia - cena będzie inna. Z czego wynikają te różnice? Rolety mini (Lux i Classic) to najbardziej ekonomiczny wariant. Bardziej skomplikowane w produkcji oraz wymagające większej ilości tkaniny są rolety dzień i noc. Ostatnim wariantem są produkty z linii 100% zaciemnienia, które znajdują się na pierwszym miejscu jeśli chodzi o cenę.

Ceny rolet - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

O najważniejszych czynnikach, które wpływają na cenę rolet, wiele już zostało napisane. Na co jeszcze zwracać uwagę podczas zakupu? Sposób montażu to kolejna istotna kwestia, bo cena rolet również jest od niego uzależniona. Jeżeli zdecydujesz się na zakup rolet z bezinwazyjnym montażem, to do ceny produktu nie będzie konieczności doliczać serwisanta, który umocuje osłonę w twoim domu.

Na rynku do wyboru są modele okienne i ścienne. Według generalnej zasady ceny rolet w wariancie okiennym są niższe niż rolet ściennych (porównując oczywiście te same linie produktowe - na przykład roletę dzień i noc). Inny podział rolet to na modele w kasecie lub bez kasety. Pierwszy z wariantów prawie zawsze będzie propozycją w wyższej cenie. Warto również korzystać z sezonowych promocji i regularnie sprawdzać w sklepach internetowych sekcje z promocjami, gdzie ceny rolet są obniżone o 20-30% lub więcej.

Ceny rolet dzień noc - od czego zależą?

Osobnym tematem jest kolekcja rolet dzień i noc. Cena modeli zależy od dwóch podstawowych czynników:

  1. Sposobu montażu.

W naszej ofercie dostępne są rolety ścienne (wolnowiszące) oraz okienne. Z powodu sposobu montażu ich cena jest różna. Rolety z bezinwazyjnym sposobem montażu - bez wiercenia, śrub i wkrętów - są tańsze. Z kolei cena rolet ściennych - zawierających wszystkie niezbędne części do zamocowania osłony na ścianie lub suficie - jest trochę wyższa. Jednak w sytuacji, gdy rolet okiennych nie da się zamontować (na przykład z powodu kształtu okna lub ozdobnych elementów ram), wtedy zakup rolet ściennych bywa nieunikniony.

  1. Linii produktowej.

W ofercie naszego sklepu znajdują się 4 linie produktowe rolet dzień i noc: Zebra 1, Zebra 2, Zebra 3 oraz Zebra Multikolor. W zależności od wyboru konkretnej linii produktowej cena będzie inna. Wszystkie produkty z linii Zebra są wykonane z kolorowych pasów materiału - naprzemiennie transparentnych, przeplatanych nieprzepuszczającymi. Różnice w obrębie różnych linii są niewielkie: w kolorze lub gramaturze tkaniny.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod