Jak urządzić pokój niemowlaka?

    Aranżacje wnętrz    0Komentarzy
Jak urządzić pokój niemowlaka?

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla niemowlaka, to mamy dobrą wiadomość - przygotowaliśmy na ten temat artykuł! Przeczytaj nasze uniwersalne i ponadczasowe pomysły aranżacyjne na pokój niemowlaka i uwij swojemu maluszkowi przytulne, piękne i bezpieczne gniazdko.

Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Po pojawieniu się dziecka świeżo upieczeni rodzice będą mieć dużo pracy przy pielęgnacji malucha. Na urządzenie pokoju dla niemowlaka warto wykorzystać długie 9 miesięcy, żeby dopracować projekt wnętrza do perfekcji. Wbrew przesądom i zabobonom, które mówią, żeby nie urządzać pokoju przed pojawieniem się dziecka na świecie, to rozsądne i mądre posunięcie. Aranżacja wnętrza funkcjonalnego, który sprawdzi się przez wiele miesięcy i nie będzie wymagać większych poprawek lub remontu jest wyzwaniem. Jak temu sprostać? Z naszym poradnikiem będzie to dużo prostsze.

Aranżacja okna w pokoju niemowlaka

Na jaką osłonę okienną w pokoju niemowlaka postawić? Najlepiej sprawdzą się rolety zaciemniające. Dlaczego? Pierwsze tygodnie życia malucha to naturalne przedłużenie życia płodowego, nazywane przez ekspertów czwartym trymestrem. W tym czasie warto możliwie jak najlepiej odtworzyć warunki, jakie maluch miał w brzuchu mamy - ciepło, ciemno i bezpiecznie. Kiedy dziecko podrośnie i tak duży poziom zaciemnienia nie będzie już potrzebny, wystarczy zdjąć roletę z ramy okiennej i wymienić na model na przykład rolety dzień i noc lub rolety półprzepuszczającej z linii Lux.

Pokój dla niemowlaka - 5 zasad aranżacji

Jakimi zasadami się kierować, podczas urządzania pokoju niemowlaka?

  1. Bezpieczne materiały. Farby, kleje, lakiery, tapety, panele podłogowe - wybieraj produkty przeznaczone do pokoju dziecięcego. Możesz również postawić na warianty dla alergików - takie materiały to również gwarancja zdrowia i bezpieczeństwa malucha.

  2. Widzenie kolorów. W pierwszych dniach i tygodniach życia ostrość widzenia noworodka jest o około 30 razy mniejsza niż u osoby dorosłej, dziecko widzi wtedy na odległość nie większą niż 20-30 cm. Miesięczny maluch zaczyna rozróżniać kolor czerwony, dwumiesięczny zielony, trzymiesięczny żółty, a czteromiesięczny niebieski. Biorąc to pod uwagę, warto urządzić pokój w stonowanych neutralnych barwach - bieli, szarości, a w dodatkach i akcesoriach zastosować bardziej intensywne i nasycone kolory. Dodatkowo dziecko aż do 3. roku życia nie widzi kolorów pastelowych, dlatego jasnobłękitny lub pudrowy różowy możesz zarezerwować na pokój dla trochę większego dziecka.

  3. Delikatne, rozproszone światło. W pierwszych tygodniach życia noworodka w pokoju wystarczy mała lampka z żarówką o mocy 25 watów. Tak delikatne światło nie rozbudzi malucha na przykład w sytuacji, kiedy mama wstaje w nocy, żeby go nakarmić.

  4. Przyjazna podłoga. Pierwszą przestrzenią do zabawy, rozwoju ruchowego i raczkowania jest podłoga w pokoiku dziecięcym. Podłoga powinna być miękka, żeby w razie upadku amortyzować wstrząsy. Warto postawić na panele lub wykładzinę z nowoczesnego materiału, łatwego w czyszczeniu, nadającego się nawet dla alergików.

  5. Dodatki i akcesoria. Warto postawić na produkty, które w łatwy i szybki sposób można wymienić na coś nowego. W początkowych tygodniach życia maluch jest mało aktywny, ale już w okresie raczkowania i chodzenia poziom zniszczeń może być znacznie wyższy. Dodatków i akcesoriów nie wybieraj pod wpływem chwilowej mody - staraj się kupować rzeczy w miarę uniwersalne, o prostych liniach, łatwe w montażu i demontażu.

Jak urządzić mały pokój dla niemowlaka?

O tym, jak urządzić mały pokój dla niemowlaka, wiele już zostało napisane powyżej - wszystkie wskazówki aranżacyjne możesz z powodzeniem zastosować podczas aranżowanie niewielkiego pokoiku dla malucha. Co ponadto? Przede wszystkim warto wybrać jasną paletę barw, bo to powiększa i rozjaśnia pomieszczenie. Lepiej zrezygnować z mebli do sufitu lub zajmujących całą ścianę, bo takie modele zabierają przestrzeń. Meble wielofunkcyjne do małego pokoju dla niemowlaka to strzał w dziesiątkę. Na rynku dostępne jest na przykład sprytne 2 w 1: komoda z wbudowanym przewijakiem.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod