Rolety chroniące przed upałem - jakie wybrać?

    Rolety    0Komentarzy
Rolety chroniące przed upałem - jakie wybrać?

Nie wiesz, jak sobie radzić w lecie z nadmiernie nagrzewającymi się pomieszczeniami? Dzięki zamontowaniu odpowiedniej rolety chroniącej przed upałem możesz ochłodzić pokój nawet o kilka stopni. Sprawdź, który model jest najlepszy na lato.

Jakie rolety na upał?

O tym, jak ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji, pisaliśmy już na naszym blogu. Dziś konkretnie i precyzyjnie o roletach chroniących przed upałem. Jaki model wybrać, żeby w najgorętsze dni w roku mieć wnętrze komfortowe, nienagrzane od słońca i przyjemnie zaciemnione? Modele, które idealnie spiszą się podczas letnich, gorących dni, powinny być przede wszystkim:

  • Wykonane z grubego materiału, który nie przepuszcza promieni słonecznych.

  • W ciemnym kolorze - im ciemniejszy, tym bardziej efektywny i chroniący przed upałami. Ta zasada odnosi się wyłącznie do rolet półprzepuszczających, bez dodatkowego podgumowania. W przypadku tkanin podgumowanych kolor nie ma znaczenia, bo efekt zaciemnienia jest zawsze taki sam.

  • Dodatkowo podgumowane - to sprawia, że materiał gwarantuje maksymalne możliwe zaciemnienie pomieszczenia.

  • Proste w montażu i użyciu.

  • Łatwe w utrzymaniu czystości.

  • Z atestami i certyfikatami bezpieczeństwa.

Rolety na upał - zalety

Największą zaletą rolet chroniących przed upałem jest oczywiście znaczne i odczuwalne ochłodzenie pomieszczenia. Dzięki rolecie 100% zaciemnienia temperatura w pokoju może być niższa nawet o kilka stopni w porównaniu do sytuacji, kiedy roleta nie jest zamontowana i rozwinięta. Dodatkowo zainwestowanie w roletę zagwarantuje mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa oraz zachowanie prywatności.

Ochrona oczu przed nadmiarem słońca to kolejny atut. Dla osób ze wzrokiem zmęczonym od pracy przed komputerem lub cierpiących na dolegliwości, takie jak zapalenie spojówek lub światłowstręt, będzie to najlepsze rozwiązanie.

Rolety chroniące przed upałem - nasza propozycja

Rekomendujemy roletę 100% zaciemnienia. W ofercie naszego sklepu dostępna jest aż w 13 atrakcyjnych kolorach. Również mechanizm można wybrać w jednej z dwóch dostępnych barw: białej lub brązowej. Dlaczego warto postawić na taki model? Bo gwarantuje maksymalne możliwe zaciemnienie w pomieszczeniu. Roleta jest prosta i minimalistyczna w kroju, dzięki czemu będzie pasować do każdego stylu wnętrza. Ostatnia, dobra wiadomość: na każdą roletę 100% zaciemnienia oferujemy 2-letnią gwarancję.

Jak przetrwać upał?

Roleta zaciemniająca to skuteczna bariera ochronna przed upałami w pomieszczeniach. Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy żar leje się z nieba, a wyjście na zewnątrz jest nieuniknione? Nawadnianie organizmu to podstawa. Eksperci szacują, że w lecie wypicie szklanki wody co 2-3 godziny to absolutne minimum. Przed wyjściem z domu lub podróżą pamiętaj o spakowaniu do torby butelki wody.

Poza nawadnianiem się warto również pamiętać o ochronie skóry i włosów przed słońcem. Krem z odpowiednim faktorem pomoże zapobiec ewentualnym poparzeniom słonecznym, a kapelusz lub kaszkietówka ochroni włosy i skórę głowy przed przesuszeniem. Planujesz wyjście na słońce? Minimum kwadrans przed posmaruj się kremem lub olejkiem z filtrem UV.  

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod

Zanim klikniesz „Przejdź do sklepu" lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do sklepu" lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności