Jak rozjaśnić pokój? 5 trików dla posiadaczy ciemnego pokoju

    Aranżacje wnętrz    0Komentarzy
Jak rozjaśnić pokój? 5 trików dla posiadaczy ciemnego pokoju

Ciemny i ponury pokój nie jest przyjazną przestrzenią do spędzania w nim wolnego czasu. W jaki sposób rozjaśnić wnętrze, a tym samym poprawić swoje samopoczucie oraz komfort mieszkania? Poznaj sprytne patenty.

Jak rozjaśnić pokój?

Niedobór światła w dłuższej perspektywie może pogorszyć twoje samopoczucie. Czytanie w zbyt ciemnym, źle doświetlonym pomieszczeniu może pogłębić wadę wzroku. Powody, żeby rozjaśnić wnętrza, to nie tylko estetyka, ale wręcz konieczność - w trosce o zdrowie i dobrą formę. Dla posiadaczy ciemnego pokoju mamy dobrą wiadomość - istnieje szereg pomysłów aranżacyjnych, za pomocą których można rozjaśnić pomieszczenie.

Jeśli chodzi o kolor ścian, to jedyną, słuszną opcją są barwy jasne: białe, kremowe, szare, białe. Wybieraj farby satynowe lub takie, które odbijają światło. Na suficie nie stosuj żadnych dekoracyjnych elementów, które obniżają pokój i pomniejszają przestrzeń. Podłoga? Również w jasnym kolorze, biała nie będzie funkcjonalna, ale jasna, pastelowa lub w kolorze naturalnego drewna już tak.

Jak rozjaśnić ciemny pokój bez malowania?

Po pierwsze - jeżeli istnieje taka możliwość, to powiększ okna - im większa, przeszklona powierzchnia, tym więcej naturalnego światła będzie wpadać do pokoju. Ram nie zasłaniaj grubą zasłoną i wysokimi, rozłożystymi roślinami doniczkowymi. Nie przeładowuj parapetu zbędnymi bibelotami i dekoracjami. Jaka osłona będzie dobrą alternatywą dla zbierających kurz, materiałowych zasłon? Nasza rekomendacja to roleta okienna z linii Lux lub Classic. Są to rolety półprzepuszczające, dlatego idealnie nadają się do ciemnego pokoju.

Inne pomysły na rozjaśnienie ciemnego pokoju? Przemalowanie lakierowaną farbą lub metamorfoza mebli przy pomocy samoprzylepnej okleiny w jaśniejszym niż obecnie kolorze. Jeśli chodzi o wysokość mebli, to do ciemnych, niewielkich pomieszczeń najlepsze będą takie, które nie sięgają sufitu. Szafa lub półka na całą ścianę to kolejny element, który zabiera przestrzeń i pomniejsza. Obicia kanapy, tapicerki lub pokrowce na krzesła również możesz wymienić na materiał w jaśniejszej barwie.

Jak pomalować ciemny pokój?

Przede wszystkim na jasny kolor - to najważniejsze. Na rynku materiałów do remontu i wykończeń istnieje wiele farb nowej generacji. Są szybkoschnące, bez nieprzyjemnego zapachu, o niezwykle łatwym sposobie aplikacji. Do pomalowania ciemnego pokoju wybierz farby satynowe lub odbijające światło. Dodatkowo możesz sięgnąć po produkt z błyszczącymi drobinkami, brokatowym lub perłowym połyskiem. Ściany pomalowane taką emulsją pięknie odbijają światło, co optycznie powiększa i rozjaśnia.

5 trików na ciemny pokój

Rozjaśnianie pomieszczenia idzie w parze z jego powiększaniem. Przedstawiamy 5 sprytnych trików, które rozjaśnią ciemne wnętrza i nadadzą objętości.

  1. Błysk - błyszczące, lakierowane meble to element, który pięknie odbija światło i rozjaśnia wnętrze.

  2. Minimalizm - im mniej rzeczy, mebli i sprzętu, tym lepiej. Wrażenie większej przestrzeni, powiększające i rozjaśniające właściwości ma odsłonięcie jak największej powierzchni podłogi.

  3. Światło - im więcej, tym lepiej. Poza górnym światłem pomyśl również o kilku dodatkowych punktach świetlnych. Ogromne znaczenie ma też naturalne światło wpadające przez niezasłonięte okna.

  4. Transparentność - zastosowanie szkła na przykład jako przeszklonych drzwi lub z prześwitem. Inny pomysł to wymiana szyb na szkło o najwyższej dostępnej na rynku przejrzystości.

  5. Lustro - duże lustro powieszone na ścianie to kolejny element, który powiększy i rozjaśni pokój.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod