Czym zasłonić okna niestandardowe - okrągłe, trapezowe, kwadratowe?

    Aranżacje wnętrz    0Komentarzy
Czym zasłonić okna niestandardowe - okrągłe, trapezowe, kwadratowe?

Posiadasz okna o niestandardowej wielkości lub w nietypowym kształcie? Do ram okrągłych, trapezowych i kwadratowych również możesz dopasować odpowiednią osłonę okienną. Jaką? Sprawdź.

Czym zasłonić okna nietypowe?

Jeżeli rama okienna posiada dodatkowe, ozdobne elementy, takie jak szprosy, to warto zastanowić się nad tym, czy zasłanianie ich ma sens. Ozdobne elementy warto eksponować, a nie maskować. Prosta przesłona, taka jak klasyczna roleta lub plisa, po zwinięciu jest prawie niewidoczna, dzięki temu nie będzie chować przed wzrokiem domowników tego, co w ramie najlepsze i najładniejsze.

Inna aranżacyjna propozycja to znalezienie jednego, wspólnego elementu, który połączy ramę z osłoną. Podobieństwo może nawiązywać do stylu, koloru, kształtu lub materiału, z którego wykonana jest rama okienna. Przykład? Dwa pomysły na okno ze szprosami (inaczej nazywane przepierzeniami, ozdobnymi listwami lub kratkami):

  • z delikatną, stylizowaną na rustykalną firanką, która nie zasłoni ozdobnej kratki
  • z panelową zasłoną w geometryczne wzory: kwadraty lub prostokąty. Powtórzony, kwadratowy wzór ze szprosów na zasłonie nada wnętrzu nowoczesności.

Czym zasłonić okna niestandardowe?

Okna o nietypowych kształtach - okrągłe, trapezowe, kwadratowe, trójkątne i inne - można zasłonić za pomocą:

  • Plisy okiennej - nadają się do okien w kształcie półokrągłym, trójkątnym lub skośnym, również do modeli dachowych. Zalety plis: ochrona przed słońcem i nagrzewaniem się oraz wzrokiem wścibskich sąsiadów (szczególnie użyteczne w przypadku mieszkań na parterze), możliwość regulacji ilości wpadającego do pomieszczenia światła.
  • Rolety ściennej - w przypadku skośnego okna lub ramy ze zdobieniami mogą się sprawdzić rolety wolnowiszące. Roleta ścienna nadaje się również do okna balkonowego.

Jak zasłonić okna niestandardowe? 4 pomysły

  1. Nie zasłaniać - jednak nie zawsze pozostawienie okna bez żadnej osłony to dobry pomysł. Kiedy się na pewno nie sprawdzi? W przypadku pomieszczeń, w których potrzebujemy zaciemnienia - na przykład w sypialni lub pokoju noworodka. Brak zasłon lub rolet nie jest dobrym pomysłem we wnętrzach mocno nasłonecznionych i nagrzewających się. Również wszędzie tam, gdzie chcemy prywatności, na przykład w łazience czy garderobie.
  2. Zasłonić za pomocą rolety ściennej - rolety ścienne to modna i estetyczna osłona okienna, dostępna w naszej ofercie. Sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniach wyposażonych w okna ze szprosami lub oknach skośnych. Prostokątna lub kwadratowa roleta łagodzi i maskuje ostry skos ramy. To również model rekomendowany do okien o niestandardowych wymiarach.
  3. Zasłonić grubą zasłoną lub delikatną firanką - co prawda w nowoczesnych, aranżacyjnych trendach królują proste formy w postaci rolet przeróżnego typu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby okrągłe, trapezowe czy kwadratowe okno zakryć zasłoną, firanką lub jednym i drugim.
  4. Zamówić rolety na wymiar - to propozycja do okien o nietypowej wielkości, balkonowych lub do ram ze zdobieniami. Wszystkie modele dostępne w naszym sklepie można zamówić w wersji “Rozmiar na zamówienie”. Jeżeli chcesz przesłonić okno ze szprosami lub zamówić kilka sztuk rolet łącznie z modelem, który zakryje drzwi balkonowe, to skorzystaj z tej możliwości.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod