Rolety bez wiercenia - jak montuje się rolety bezinwazyjne?

    Rolety    0Komentarzy
Rolety bez wiercenia - jak montuje się rolety bezinwazyjne?

Większość rolet dostępnych w ofercie naszego sklepu montuje się w sposób bezinwazyjny. Co to oznacza? W jaki sposób mocuje się taką roletę do ramy okna? Przeczytaj przejrzystą instrukcję oraz zobacz wideo.

Rolety okienne bez wiercenia

W jaki sposób zamontować taki typ rolety? Niepotrzebne są żadne narzędzia, takie jak wiertarka, wkrętarka czy śrubokręt. Czego potrzebujesz? Czasu, chęci i odrobiny cierpliwości. Na filmikach instruktażowych, które przygotowaliśmy dla naszych klientów, widać, że poskładanie poszczególnych części to niespecjalnie trudna praca, którą wykonasz własnoręcznie. Za pomocą dołączonego do opakowania zestawu części i akcesoriów roletę okienną można poskładać i zamontować w kilkanaście minut.

Bez wiercenia, czyli jak?

Montaż bezinwazyjny oznacza, że nie wymaga żadnej ingerencji w strukturę ściany lub ramy okiennej. Większość rolet dostępnych w naszej ofercie to produkty właśnie o takim sposobie mocowania. Są to modele z następujących kolekcji i linii:

 • dzień i noc
 • 100% zaciemnienia
 • Classic
 • Lux.

W przypadku wyżej wymienionych modeli każde zamówienie - obok rolety z mechanizmem - zawiera również:

 • haczyki montażowe
 • napinacz łańcuszka
 • napięcie boczne tkaniny
 • instrukcję montażu.

Rolety bezinwazyjne - montaż krok po kroku

Powyższy zestaw akcesoriów jest niezbędny do bezinwazyjnego montażu rolety na ramie okna. W jaki sposób krok po kroku umocować roletę DecoDesign? Przeczytaj poniższą instrukcję lub zobacz filmik.

Wypakuj wszystkie elementy i części, które były w przesyłce od DecoDesign, a następnie postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

 1. Haczyki montażowe połącz z zaczepami.
 2. Części z punktu pierwszego połącz z bokami rolet.
 3. Roletę wraz z mechanizmem umocuj na skrzydle okiennym za pomocą haczyków montażowych. Przed nałożeniem haczyków na ramę odklej taśmę montażową, która łączy konstrukcję rolety z ramą okna. Po nałożeniu haczyków na okna zaciśnij je tak, aby ściśle przylegały do ramy.
 4. Napięcie boczne tkaniny składa się z żyłki i uchwytów dolnych. Połącz te dwa elementy ze sobą (żyłki przełóż przez uchwyty), a następnie przymocuj do boków rolety. W przypadku rolet dzień i noc dodatkową częścią, która dba o prawidłowe napięcie tkaniny, jest obciążnik dolny - zamontuj go w dolnej części rolety.
 5. Łańcuszek i napinacz - mechanizm jest dwustronny, co oznacza, że można go zamontować zarówno po prawej, jak i lewej stronie rolety. Łańcuszek przełóż przez ucho napinacza oraz przeciągnij na całej długości rolety. Następnie przyklej na dole ramy okna za pomocą dołączonej do zestawu dwustronnej taśmy klejącej.

Po wykonaniu powyższych czynności i złożeniu wszystkich części, ciesz się modną i funkcjonalną ozdobą okna. Masz problem ze złożeniem któregoś z elementów? Zobacz materiały wideo z instrukcjami bezinwazyjnego montażu krok po kroku.

Rolety bezinwazyjne z linii Classic, Lux, 100% zaciemnienia, Silver

Rolety bezinwazyjne dzień i noc

Zalety rolety bezinwazyjnych

Atutem rolet bezinwazyjnych jest banalnie prosty montaż i demontaż. Rolety łatwo zdjąć z ramy okna. Ponieważ nie wymagają wiercenia, to nie pozostawiają żadnych śladów na ścianie, suficie lub ramie, dzięki czemu mogą być wybierane nawet przez osoby mieszkające w wynajmowanym mieszkaniu. Łatwość w mocowaniu oraz niska cena to cechy, które sprawiają, że można często wymieniać rolety na inny kolor - to ważne szczególnie w przypadku dziecka lub nastolatka, którego gust i pomysły na aranżację pokoju szybko się zmieniają.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod