Jak zamontować roletę okienną i ścienną - poradnik

    Rolety    0Komentarzy
Jak zamontować roletę okienną i ścienną - poradnik

Nowoczesne rolety okienne i ścienne są tak proste w montażu, że poradzisz sobie z tym z łatwością. Nie ma potrzeby zamówienia serwisu, bo postępując zgodnie z naszymi instrukcjami, umocowanie rolety zajmie ci zaledwie kilkanaście minut.

Jak zamontować roletę?

Sposoby na montaż rolety dowolnego typu są dwa. Może być on samodzielny lub wykonany przez profesjonalnego serwisanta. Samodzielny montaż jest możliwy i łatwy do wykonania z instrukcją obsługi dołączoną do każdej rolety zamówionej w naszym sklepie. Najprostsze w montażu modele to rolety okienne - są to produkty z kolekcji Lux, Classic, dzień i noc oraz 100% zaciemnienia.

Montaż rolety okiennej i ściennej - podobieństwa i różnice

Nowoczesne rolety okienne i ścienne to najczęściej produkty zaprojektowane w taki sposób, żeby był możliwy ich samodzielny montaż. W przypadku rolet okiennych jest to montaż zupełnie bezinwazyjny, bez wiercenia dziur i naruszania struktury okna.

Montaż rolet wolnowiszących przebiega według innego schematu. Takie rolety są nazywane również wolnowiszącymi, bo są montowane bezpośrednio do ściany lub sufitu, a nie na ramie okna. W tym przypadku umocowanie wymaga wiercenia w ścianie lub suficie otworów na wkręty i kołki montażowe.

Podobieństwa? Zestaw części służących do montażu jest prawie identyczny. W przypadku rolety ściennej są to następujące elementy:

  • roleta wraz z mechanizmem,

  • haczyki montażowe,

  • napinacz łańcuszka,

  • napięcie boczne tkaniny,

  • instrukcja montażu.

W przypadku rolet ściennych taki zestaw zawiera kołki i wkręty zamiast haczyków, w pakiecie brak napięcia bocznego tkaniny. Kolejne podobieństwa to uniwersalne wzornictwo oraz szeroka paleta kolorów, dzięki którym każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego wnętrza.

Jak zamontować roletę dzień i noc?

Montaż rolety okiennej z kolekcji dzień i noc to nic trudnego. Nasi specjaliści przygotowali film instruktażowy:

Montaż rolety dzień i noc - instrukcja krok po kroku

Montaż rolety dzień i noc rozpoczyna się od rozwinięcia łańcuszka oraz przymocowania go do boków mechanizmu rolety wraz z haczykami montażowymi. Po odklejeniu taśmy z haczyków należy zamocować roletę do okna, a następnie haczyki mocno zacisnąć, tak żeby przylegały ściśle do ramy.

Kolejny krok to napięcie boczne tkaniny, które składa się z żyłki oraz uchwytów dolnych. Żyłki należy przełożyć przez uchwyty i rozciągnąć na całej długości rolety, a następnie przykleić za pomocą dołączonej do zestawu taśmy w dolnej części ramy okiennej.

Następnie montaż obciążnika dolnego - należy go umieścić w dolnej części rolety. Ostatni element, który wymaga złożenia, to napinacz łańcuszka. Należy wykonać następujące kroki: przełożyć łańcuszek przez napinacz, rozwinąć go na całą długość rolety oraz umocować za pomocą płytki z taśmą dwustronną w dolnej części ramy okiennej.

Jak zamontować roletę mini?

Inny schemat montażu występuje w przypadku rolet okiennych z kolekcji Lux, Classic i 100% zaciemnienia. Przystępna instrukcja wideo znajduje się poniżej:

Montaż rolety mini przebiega w sposób niemal identyczny, jak w przypadku rolety dzień i noc. Pierwszym etapem jest złożenie mechanizmu i przymocowanie go do rolety. Następnie pora na haczyki montażowe, za pomocą których zawiesza się roletę na ramie okna. Ostatnie kroki w prawidłowym montażu rolety mini to umocowanie napięcia bocznego rolety wzdłuż tkaniny oraz łańcuszka i napinacza w dolnej części ramy okna (za pomocą przyklejanych mocną, dwustronną taśmą płytek montażowych).

Jak zamontować roletę ścienną?

Montaż rolety wolnowiszącej przebiega w zupełnie inny sposób niż modeli okiennych. Przedstawiliśmy go w przystępnej i przejrzystej instrukcji.

Jest to model rolet nazywany również - z powodu sposobu montażu - wolnowiszącymi. Nie są one mocowane na ramie okiennej, tylko bezpośrednio do ściany lub sufitu.

Montaż rolety ściennej - instrukcja krok po kroku

  1. Pierwszy krok: wywierć otwory, a następnie umieść w nich kołki montażowe oraz wkręty.

  2. Drugi krok: przymocuj łańcuszek do bocznego mechanizmu rolety.

  3. Trzeci krok: zamocuj roletę przy pomocy wkrętów i kołków montażowych do ściany.

  4. Czwarty krok: przełóż łańcuszek przez napinacz i rozwiń go na całą długość ramy okna. Mechanizm napinacza przymocuj do ściany lub sufitu za pomocą kołków oraz wkrętów.

Uwaga: rolety ścienne nie posiadają napięcia bocznego, bo nie przylegają ściśle do okna, tylko są w większej od niej odległości.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod