Jak naprawić roletę? Sposób na 3 najczęstsze usterki

    Rolety    0Komentarzy
Jak naprawić roletę? Sposób na 3 najczęstsze usterki

Nowoczesne rolety są niezwykle odporne na usterki. W rzadkich sytuacjach, gdy któraś z części przestaje działać lub zostanie uszkodzona, najczęściej można samodzielnie rozwiązać ten problem. Jakie są najpopularniejsze usterki i sytuacje wymagające naprawy rolety wewnętrznej? Sprawdź naszą listę.

Jak naprawić roletę?

Sposoby na naprawę rolety są dwa: możesz to zrobić na własną rękę lub wezwać serwisantów. Czasami usterka jest tak drobna, że z łatwością poradzisz sobie z tym samodzielnie. Wystarczy w sekcji z akcesoriami znaleźć i zamówić wyeksploatowaną część, a następnie ją wymienić. Polecamy skorzystanie z instrukcji montażu, gdzie znajduje się ilustracja, jak krok po kroku zamocować każdy z elementów rolety.

Specjaliści z naszego sklepu zapewniają, że mechanizm nowoczesnych rolet praktycznie się nie psuje. Ta część jest bardzo wytrzymała i praktycznie niemożliwe jest jej całkowite zużycie lub trwałe uszkodzenie. Jeśli chodzi o łańcuszek z napinaczem, to jego zerwanie też jest bardzo mało prawdopodobne. W toku eksploatacji, a łańcuszek używany jest nawet kilkanaście razy dziennie, zużycie tej ruchomej części rolety jest minimalne. Jakie w takim razie mogą pojawić się usterki i z czego wynikają? Najczęstsze sytuacje wymagające naprawy rolety okiennej opisaliśmy poniżej.

Naprawa rolety - 3 najczęstsze usterki

1. Uszkodzenie uchwytów mocujących roletę

Najczęściej usterka rolety wynika z użycia zbyt dużej siły na przykład w sytuacjach, gdy otwieramy zbyt szeroko okno, na którym jest zamontowana roleta. Można wtedy uszkodzić uchwyty mocujące i ta część będzie wymagać wymiany. Kiedy wietrzymy pomieszczenie i otwieramy okno na oścież lub w przypadku przeciągu również może się zdarzyć uszkodzenie uchwytów mocujących. Ten typ usterki, ujmując to ogólnie, pojawi się zawsze wtedy, gdy siła nacisku na mechanizm rolety jest tak duża, że ta część mechanizmu pęka. Rozwiązanie? Zakup i wymiana haczyków montażowych na nowe.

2. Uszkodzenia w trakcie zdejmowania rolety do czyszczenia

O czyszczeniu rolet pisaliśmy już na blogu. Nie ma potrzeby ściągania ich z okna - wystarczy rozwinąć cały materiał, następnie odkurzyć, przetrzeć lekko wilgotną gąbką, a nadmiar wody odsączyć papierowym ręcznikiem. Każdorazowe zdejmowanie rolety z ramy wiąże się z niewielkim ryzykiem, że jakaś część mechanizmu zostanie uszkodzona. Szczególnie w sytuacjach, gdy podczas demontażu zostanie użyta zbyt duża siła. Rozwiązanie? W zależności od tego, która część mechanizmu została uszkodzona, zakup i wymiana tego elementu na nowy. W naszym sklepie można kupić cały zestaw, składający się z mechanizmu z łańcuszkiem i napięciem, haczyków montażowych oraz napięcia bocznego.

3. Uszkodzenia wynikające z długiej eksploatacji rolety

Elementy składające się na mechanizm rolety w toku używania i wraz z upływem czasu stają się coraz mniej elastyczne. Podczas częstego odginania haczyków, na których jest zawieszona roleta, mogą one ulec uszkodzeniu i pęknąć. Zdejmowanie i zakładanie rolety na ramę okna zalecamy robić ostrożnie, bez użycia zbyt dużej siły. Wszystkie mechanizmy, które są stale eksploatowane - często otwierane i zamykane, stale poddane tarciu lub przeciążeniom (ramy okienne, rolety, części samochodowe lub rowerowe i wiele innych) - się zużywają. Żywotność mogą przedłużyć prace konserwacyjne, pielęgnacyjne oraz użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem.

Z długiej eksploatacji wynika jeszcze jedna rzecz - rolety i części mechanizmu w toku używania się brudzą. Kwestie estetyki to częsty powód, przez który nasi klienci zamawiają nowe akcesoria lub części do rolet. Mechanizm oraz haczyk montażowy to części stale narażone na kurz i inne zanieczyszczenia. Z kolei łańcuszek na skutek częstego kontaktu z dłońmi się brudzi. Nie zawsze roleta wymaga wymiany z powodu uszkodzeń, bo czasami przeważają względy wyłącznie estetyczne.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod