Firanki i zasłony a rolety dzień noc?

    Rolety    0Komentarzy
Firanki i zasłony a rolety dzień noc?

Kilka lat temu rolety dzień i noc zawojowały wnętrza w Europie Zachodniej. Stamtąd przywędrowały również do nas i szturmem podbijają serca Polaków. Patrząc w okna nowych domów i mieszkań, widać niemal wszędzie rolety dzień noc, a firanki i zasłony są w zdecydowanej mniejszości. Czy to znaczy, że firanki i zasłony odchodzą do lamusa?

Dlaczego lubimy rolety noc dzień?

Na początek zastanówmy się dlaczego rolety dzień noc są takim przebojem. Prawdopodobnie wynika to z ich cech, które wymienię poniżej:
rolety dzień noc pozwalają samodzielnie regulować dopływ światła – dzięki materiałowi w pasy, które naprzemiennie przepuszczają światło lub hamują jego dopływ, możesz regulować ile słońca i światła wpuścisz do domu.

Firanki i zasłony – czy ich czas już minął?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy rolety okienne zaczęły zastępować tradycyjne dekoracje okien czyli firanki i zasłony. Przez pewien czas funkcjonowały równolegle z roletami tekstylnymi, gdyż wiele osób wieszało na oknach firanki i zasłony doceniając ich dekoracyjność, a jednocześnie korzystały z rolet, które chroniły ich wnętrze przed słońcem i zapewniały prywatność.

Jednakże w nowoczesnych i skandynawskich wnętrzach, firanki i zasłony są w zdecydowanej mniejszości. Te style idą raczej w kierunku minimalizmu i bogate w ozdoby firanki i zasłony nie wpisują się w ten nurt. Żeby jednak być w pełni obiektywnym, są również firany i zasłony, które mogą być delikatne, bez zdobień czy wzorów, ale są one w zdecydowanej mniejszości.

Porównanie

Porównując rolety dzień noc z firankami i zasłonami nie sposób zauważyć, że mają one podobne funkcje. I jedne i drugie pozwalają zachować prywatność, regulować dopływ światła i występują w bardzo wielu wersjach tkanin i kolorów. Rolety dzień noc wpisują się jednak lepiej w trend nowoczesności, który zmierza w kierunku minimalizmu i prawdopodobnie z tego powodu są wybierane częściej niż firanki i zasłony. Czy ten kierunek zostanie na dłużej? Czas pokaże.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod

Zanim klikniesz „Przejdź do sklepu" lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do sklepu" lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności