Czym zasłonić okno? Alternatywy dla firan i zasłon

    Aranżacje wnętrz    0Komentarzy
Czym zasłonić okno? Alternatywy dla firan i zasłon

Szukasz alternatywy dla cienkich prześwitujących firanek lub zbierających kurz ciężkich zasłon? Przeczytaj nasz poradnikowy tekst o tym, którymi roletami najlepiej i najefektywniej zasłonić okno.

Czym zasłonić okno przed słońcem?

Jeżeli pokój w twoim domu lub mieszkaniu jest:

  • z oknami wychodzącymi na zachód lub południe,
  • na poddaszu,
  • jasną sypialnią,
  • pokojem noworodka,

to oznacza, że możesz mieć problem z nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się pomieszczeń. W takich sytuacjach podstawowym produktem, który może pomóc w walce z nadmiarem słońca, są rolety 100% zaciemnienia, rolety dzień noc lub plisy okienne.

Pierwszy rodzaj gwarantuje najwyższy możliwy stopień zaciemnienia oraz przeciwdziała nagrzewaniu się pomieszczeń. Drugi typ to propozycja osłony okiennej, dzięki której możesz kontrolować ilość wpadającego do pokoju światła. Do okien w kształcie ukośnym czy trójkątnym lub w niestandardowym wymiarze rekomendujemy modne plisy okienne.

Jak zasłonić okno przed sąsiadami?

Współczesne, nowe bloki i inwestycje deweloperskie są budowane bardzo blisko siebie, zachowana odległość pomiędzy budynkami jest minimalna. Dlatego, żeby nie zaglądać sąsiadom do okien i zachować prywatność, warto zainwestować w odpowiednie osłony okienne. Co uchroni przed wzrokiem sąsiadów lub przechodniów? Mamy dwie propozycje - mogą to być rolety zaciemniające lub plisy okienne.

Zaletą rolety 100% zaciemnienia jest dodatkowe wzmocnienie za pomocą gumy w kolorze materiału, co gwarantuje maksymalne możliwe zaciemnienie i ochronę przed nagrzewaniem się wnętrza. Taka roleta pasuje do okien w standardowym wymiarze, można również zamówić produkt na wymiar.

Plisy okienne również gwarantują skuteczną ochronę przed słońcem oraz wzrokiem sąsiadów z naprzeciwka. Po złożeniu są one prawie niewidoczne - to ich kolejna mocna strona.

Jak zasłonić okno na parterze?

Osoby, których mieszkania znajdują się na parterze, borykają się między innymi z problemem braku prywatności. O wadach i zaletach lokum na poziomie zero oraz najlepszych przesłonach okiennych do takiego mieszkania przeczytaj poniżej.

Mieszkanie na parterze - wady i zalety

Mieszkania na parterze mają mocne i słabe strony. Do największych zalet można zaliczyć atrakcyjną cenę za metraż. Dlaczego? Mieszkania na parterze są “zimne” - w starszych blokach może zdarzyć się, że w czasie budowania parter został niewystarczająco ocieplony. W nowoczesnym budownictwie ten problem już prawie nie występuje. Kolejna zaleta mieszkania na poziomie zero? Do metraża może zostać dodatkowo wliczony (nieodpłatnie) ogródek.

To idealna lokalizacja na lokum dla seniorów oraz osób, które mają problemy z poruszaniem się. Jeżeli w lokalu nie ma windy, to posiadacze dzieci, psów i rowerów również będą mieć łatwiej, mieszkając na parterze lub niższym piętrze. Do największych wad mieszkania na parterze można zaliczyć hałas oraz brak prywatności.

Czym zasłonić okno na parterze?

Jeżeli doskwiera ci brak prywatności, to osłoń się przed wzrokiem sąsiadów, przechodniów i słońcem wpadającym do mieszkania. Czym zasłonić okno na parterze? Nasze propozycje:

  • rolety 100% zaciemnienia - najwyższy, możliwy stopień odcięcia się od świata zewnętrznego,
  • rolety dzień i noc - możliwość kontrolowania ilości wpadającego światła,
  • rolety okienne z linii Classic lub Lux - efekt półzaciemnienia. Im ciemniejsza tkanina, tym skuteczniej chroni przed słońcem.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod