Jak działają rolety dzień noc?

    Rolety    0Komentarzy
Jak działają rolety dzień noc?

Rolety dzień noc, które przywędrowały do nas z Zachodu, od kilku lat podbijają serca Polaków. Sprzedaż rolet tego typu rośnie, a zainteresowanych stale przybywa. Nie każdy jednak wie jak działają rolety dzień noc, dlatego wyjaśnimy pokrótce ich działanie.

Tajemnicze pasy

Sekretem rolety dzień i noc są poziome pasy. Są one wykonane z dwóch rodzajów tkaniny – jedna przepuszcza światło, a druga nie. Dzięki specjalnemu mechanizmowi, pociągając za sznurek rolety dzień noc możemy regulować dopływ światła do pomieszczenia.

W dzień, gdy chcemy, żeby pomieszczenie było dobrze doświetlone, ustawiamy roletę w taki sposób, żeby pasy na siebie nachodziły, dzięki czemu słońce dotrze do wnętrza przez część przepuszczającą światło.

Natomiast w nocy, gdy zależy nam na prywatności lub w bardzo upalny i słoneczny dzień, gdy chcemy chronić wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, ustawiamy pasy rolety dzień noc naprzemiennie. Dzięki temu okno jest w pełni zasłonięte.

Konstrukcja rolety dzień noc pozwala nam jednak nie tylko w pełni odsłaniać lub zasłaniać okno, lecz także płynnie regulować dopływ światła. Możemy roletę zatrzymać w dowolnej pozycji i dzięki temu uzyskać większe lub mniejsze doświetlenie pomieszczenia, które jest zależne od naszych potrzeb i preferencji.

Czy rolety da się w pełni podnieść?

Na koniec chcę jeszcze odpowiedzieć na jedno pytanie, które pojawia się łącznie z pytaniem jak działają rolety dzień noc. Dotyczy ono kwestii całkowitego odsłaniania okna. Otóż rolety dzień noc można podnieść w całości, ale wiąże się to z utratą ich walorów dekoracyjnych. Wydaje się więc, że jest to opcja, z której można korzystać, gdy np. chcemy umyć okno, ale jednak na co dzień rolety dzień noc powinny zostać opuszczone. Ich funkcja dekoracyjna ma jednak spore znaczenie, gdyby jej zabrakło, to aranżacja wnętrza mogłaby wydawać się niedokończona.

Warto również wspomnieć o tym, że rolety dzień i noc można podnieść nie tylko w całości, ale zatrzymać je w dowolnej pozycji. Można więc odsłonić tylko wybraną część okna. Co ważne, niezależnie od tego czy odsłonimy jedną trzecią, połowę czy jeszcze inny fragment, to nadal możemy płynnie regulować dopływ światła, ustawiając pasy w pożądanej pozycji.

Mamy nadzieję, że ten artykuł wyjaśnił jak działają rolety dzień noc. Jak widać mechanizm działania jest bardzo prosty, a funkcjonalność, do których należy możliwość regulacji dopływu światła za pomocą pasów przy dowolnym rozwinięciu rolety oraz walory estetyczne czynią z nich rolety okienne numer 1.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod