Aranżacja salonu w stylu angielskim

    Aranżacje wnętrz    0Komentarzy
Aranżacja salonu w stylu angielskim

Styl angielski to ukłon w stronę tradycji i przeszłości. Meble i bibeloty rodem z poprzednich epok, kwiatowe wzory, ręczne hafty, tapicerowane sofy i dużo drewna - oto kwintesencja tego nurtu. Chcesz urządzić salon w stylu angielskim - nowocześnie lub rodem z angielskiej wsi? Przeczytaj nasz poradnik.

Styl angielski we wnętrzach

Styl angielski można opisać za pomocą dwóch słów: elegancja i harmonia. Jest odmianą stylu klasycznego. Najbardziej charakterystyczne cechy i elementy? Stonowane kolory oraz pastele występują obok drewnianych mebli w naturalnych barwach. Pojawia się dużo dodatków, bibelotów, pamiątek po przodkach lub z podróży. Popularna jest tapeta na ścianie - w jasnych barwach lub w kwiatowy wzór (królują róże). Na tkaninach i tekstyliach pojawia się również kratka. Tapicerka to kolejny, typowy dla angielskiego stylu, element. Może pojawić się na kanapie, sofie lub zestawie foteli. Wypełniona po brzegi biblioteczka to kolejna propozycja w duchu tego nurtu.

Kominek stanowi centralny punkt salonu w stylu angielskim, bo głównym założeniem jest stworzenie przytulnej przestrzeni, w której w rodzinnym gronie możesz celebrować chwile, przeczytać książkę lub napić się popołudniowej herbatki. Ostatnim, charakterystycznym elementem w stylu angielskim są ręczne hafty, na przykład na poduszkach lub obrusie.

Jak urządzić salon w stylu angielskim?

Nie masz pomysłu na zaaranżowanie salonu w stylu angielskim? Spieszymy z pomocą.

Wariant ekonomiczny: zmień kolor ścian na jasny - biały, beżowy lub szary. Na ścianach zamontuj jasnoszare, beżowe lub kremowe rolety półprzepuszczające. Na jednej ze ścian  możesz przykleić tapetę w kwiatowy wzór. Kilka zdobionych ramek w kolorze złota oraz haftowane poszewki na poduszki dopełnią całości. W poszukiwaniu elementów w stylu angielskim, szperaj na pchlich targach i aukcjach internetowych. Sprawdź zawartość strychu dziadków. Może leży tam obraz w bogato zdobionej ramie, który byłby idealnym dopełnieniem salonu w stylu angielskim lub inne, dekoracyjne bibeloty?

Wariant no limit: zainwestuj w zestaw składający się z sofy i fotelu w stylu angielskim. Zleć profesjonalistom montaż kominka i obudowanie go surową cegłą. Wymień oprawę lustra na zdobioną ramę i powieś nad kominkiem. Kup miękki i jasny dywan oraz stojący, drewniany zegar, a biblioteczkę zapełnij po brzegi książkami. Na okna wybierz rolety z linii Classic w kolorze beżu lub ecru. Kropką nad i będą obrazy w złotych, dekoracyjnych ramach - krajobrazy angielskiej wsi lub postaci przedstawione jak na portretach brytyjskiej rodziny królewskiej.  

Nowoczesny salon w stylu angielskim

Czy da się połączyć klasyczny, stonowany styl angielski z nowoczesnością? Zdecydowanie tak. Wystarczy zaczerpnąć kilka elementów i skomponować je z designerską lub minimalistyczną resztą. W prostym, surowym wnętrzu urządzonym w bieli i czerni odnajdzie się tapicerowana sofa. Inny pomysł to biały lub kremowy salon z pojedynczymi elementami w różany wzór - poszewkami na poduszki i obiciem kanapy. A styl angielski z lekkim przymrużeniem oka? Pop-artowski, multikolorowy plakat angielskiej królowej na ścianie, flaga brytyjska oprawiona w ramki oraz naklejka na drzwi w formie brytyjskiej budki telefonicznej.

Salon w stylu angielskiej wsi

W zupełnej opozycji do nowoczesnych rozwiązań jest kolejny wariant stylu angielskiego. Marzysz o wnętrzu urządzonym niczym salon z brytyjskiej prowincji? To nic trudnego.

Charakterystyczne dla tego stylu elementy to materiałowe nakładki na krzesła w kwiatowy wzór, obrusy i serwety w białym lub kremowym kolorze, sztukateria na ścianach lub sufitach, drewniane meble: biblioteczka, komoda, toaletka, kredens, drewniane belki na suficie, podłoga w naturalnym kolorze, ręcznie haftowana narzuta na kanapę lub pled. Wybierz kilka w powyższych propozycji, a twój salon nabierze stylu rodem z angielskiej wsi.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod

Zanim klikniesz „Przejdź do sklepu" lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do sklepu" lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności