Rolety do biura - jakie wybrać i dlaczego warto?

    Rolety    0Komentarzy
Rolety do biura - jakie wybrać i dlaczego warto?

Rolety do biura powinny skutecznie chronić przed słońcem, a także pełnić funkcję ozdobną. Ponieważ w biurze może pracować nawet kilkaset osób, koniecznie musi być to model, którego mechanizm nie zużyje się szybko. Biuro jest jasne czy ciemne? Potrzebujesz maksymalnego zaciemnienia w sali konferencyjnej? Podczas wyboru weź pod uwagę wszystkie te zmiennie lub skorzystaj z naszego poradnikowego tekstu o najlepszych roletach do biura.

Dlaczego warto kupić rolety biurowe?

Rolety do biura to dobra inwestycja. Dlaczego? Powodów jest minimum kilka - postaramy się wymienić najważniejsze. Po pierwsze: każdy pracownik powinien mieć zapewnione komfortowe warunki pracy. Rolety są jednym z najlepszych wybór, ponieważ umożliwiają kontrolowanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Pracodawca ma obowiązek zapewnić oświetlenie zarówno naturalne, jak i sztuczne, a także ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się pomieszczeń.

Kolejny atut to uniwersalne zastosowanie i wzornictwo. Nowoczesne rolety są na tyle neutralne i nieprzeszkadzające, że wpiszą się w dowolny styl i typ biura. Następna zaleta to możliwość maksymalnego zaciemnienia pomieszczenia,, na przykład w sytuacji prezentacji biznesowej lub podczas wyświetlania na ścianie slajdów szkoleniowych.

Jakie rolety do jasnego biura?

Rolety 100% zaciemnienia to najlepsza opcja to jasnego biura. Dlaczego? W ciągu dnia i w godzinach regularnej pracy roletę można odsunąć i wpuścić naturalne światło do pomieszczenia. W sytuacjach, kiedy trzeba przyciemnić wnętrze (na przykład w trakcie prezentacji lub pokazu slajdów), rolety zaciemniające będą idealne. W okresie letnim, kiedy mocne słońce może przeszkadzać w trakcie pracy i odbijać się od błyszczącej matrycy laptopów i monitorów, roletą można przysłonić tylko część okna.

Jakie rolety do ciemnego biura?

Do ciemnego biura rekomendujemy rolety dzień i noc. Unikalna budowa rolety, składającej się z poziomych pasów naprzemiennie transparentnych i nieprzepuszczających, idealnie wpisze się w nowocześnie zaaranżowane biuro lub korporacyjny open space. Możliwość kontroli ilości wpadającego do pomieszczeń światła to największy atut rolet dzień i noc, dlatego są idealne do przestrzeni biurowych. Taki typ rolet odnajdzie się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu loftowym, minimalistycznym lub z geometrycznymi elementami, nawiązującymi do stylistyki lat 60., bo wówczas królowały geometryczne i graficzne wzory.

Rolety do biura - pomysły aranżacyjne

Obecnie w aranżowaniu przestrzeni biurowych króluje kilka trendów:

  • drewno - elementy z drewna lub jego imitacji - blaty, meble czy belki sufitowe - to modny i elegancki pomysł na wykończenie wnętrza. Drugą opcją, również prosto z natury, jest zastosowanie wikliny;

  • biel - styl skandynawski rządzi niepodzielnie od wielu sezonów, a królową kolorów jest biel;

  • wzory roślinne - zarówno żywe rośliny doniczkowe, supermodne zielone ściany, jak i wzory roślinne w formie fototapety lub na dodatkach (obiciach krzeseł lub innych elementach dekoracyjnych);

  • szkło i metal - to modny i nowoczesny duet. Duża, przeszklona powierzchnia w biurze jest zgodna z popularnym nurtem na transparentność (również w kontaktach międzyludzkich - przejrzyste ściany gwarantują możliwość wglądu do każdego pomieszczenia);

  • szarość to nowa czerń - zaaranżowanie biura w odcieniach szarości to aranżacyjny strzał w dziesiątkę;

  • loft - surowa lub pomalowana na biało cegła na ścianie nada wnętrzu wygląd biurowca z Nowego Jorku. Inne elementy stylu industrialnego opisywaliśmy już na blogu;

  • trzy kolory - zastosowanie maksymalnie 3 kolorów w aranżacji wnętrza wprowadzi spokój i harmonię. Przykładowo: szarość, czerń i biel - tyle wystarczy, żeby nowocześnie i funkcjonalnie urządzić pomieszczenie.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod