Salon w stylu klasycznym - trendy w aranżacji

    Aranżacje wnętrz    0Komentarzy
Salon w stylu klasycznym - trendy w aranżacji

Lubisz proste formy, a podczas zakupów zawsze stawiasz na ponadczasowe propozycje? Styl klasyczny będzie dla Ciebie idealny. Jest on często błędnie mylony z przepychem rodem z czasów Ludwika XV i stylem pałacowym. Styl klasyczny to eleganckie, ponadczasowe i wysokiej jakości meble oraz dodatki.

Nawet jeśli pojawiają się elementy zdobione lub nawiązujące do pałacowych modeli, to ich forma jest nowoczesna, uwspółcześniona i prostsza niż przepych rodem z Wersalu. Jak urządzić salon w stylu klasycznym? Przeczytaj nasz poradnik najgorętszych, aranżacyjnych trendów.

Cechy stylu klasycznego

Styl klasyczny to przede wszystkim wysoka jakość oraz wysmakowane i szykowne dodatki.

Jeśli chodzi o kolory, to paleta jest stonowana: dominują beże i brązy, również biel i wszelkie odcienie szarości. Pojawiają się pojedyncze, bardziej intensywne akcenty (butelkowa zieleń, fiolet, czerwień lub inne). We wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym króluje symetria.

Jeśli jedna ściana jest zapełniona meblami, to na przeciwległej też powinno się coś znaleźć. Krzesła przy stole? Tak, ale w równej liczbie, na przykład dwa po jednej stronie i dwa po drugiej.

Aranżacja okna w klasycznym salonie

Podczas aranżowania klasycznego wnętrza nie zapomnij o przesłonach i ozdobach okiennych. Do pokoju z telewizorem lub salonu służącemu wypoczynkowi najlepiej sprawdzą się rolety 100% zaciemnienia. Do salonu, który jest zarazem jadalnią i łączy się z aneksem kuchennym, idealna opcja to rolety półprzepuszczające z linii Classic lub Lux. Najlepsze kolory do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym to wszystkie odcienie beżu, brązu i szarości.

Salon w stylu klasycznym - jak go zaaranżować?

Salon, bez względu na styl jego aranżacji, powinien być przytulny i zachęcający do odpoczynku. Najważniejszym elementem każdego salonu jest kanapa. Najlepiej postawić na propozycję w stylu angielskim lub współczesny wariant pałacowej, pikowanej sofy.

Czy da się połączyć ponadczasową klasykę z kameralnym charakterem? To nic trudnego. Salon w stylu klasycznym można zaaranżować na minimum 3 sposoby:

  1. Salon z pikowaną sofą i dopasowanym kolorystycznie fotelem, drewniany stolik kawowy.
  2. Salon spełniający również funkcję jadalni, połączony z aneksem kuchennym. Kanapa, drewniane meble i stylizowany na zabytkowy zestaw: stolik i krzesła dla wszystkich domowników
  3. Salon z zestawem wypoczynkowym w stylu angielskim: kanapą i 2 fotelami, kominek z ozdobnym gzymsem

Na ścianach możesz zamontować dekoracyjne elementy, takie jak ozdobna, gipsowa cegła, płytka klinkierowa lub stonowana tapeta. Inny pomysł to przemalowanie ścian na biel, jasny brąz lub beż. Podłoga? Najlepiej drewniana, w naturalnym kolorze. Meble, podobnie jak podłoga, drewniane, w naturalnej palecie barw. Najpopularniejsze i najmodniejsze meble w stylu klasycznym to pikowane krzesła, kanapy i sofy, toaletka i podświetlana witryna.

A jeśli chcesz odmienić swój salon szybko i niewielkim kosztem, to również mamy propozycję. Wystarczy podmienić dodatki i stonować ściany (jeśli są w intensywnym lub ciepłym kolorze). Dekoracyjne elementy i bibeloty, które nadadzą Twojemu salonowi klasycznego wyglądu, to dekoracyjne świeczniki, lampiony, lustra, miękki dywan. W meblach wymień gałki i klamki na ozdobne. Warto ujednolicić rodzaj i kształt okuć i rzeźbienia powtarzające się na meblach. Tekstylia? Zasłony lub rolety, poduszki, pokrycia krzesła w kolorze bordowym, fioletowym, niebieskim, turkusowym lub zielonym.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod