Rolety do pokoju dziecięcego - 3 propozycje

    Rolety    0Komentarzy
Rolety do pokoju dziecięcego - 3 propozycje

Odpowiednio dobrane rolety do pokoju dziecięcego powinny być nie tylko estetyczną, atrakcyjną wizualnie dekoracją okna, ale przede wszystkim - funkcjonalnym elementem wnętrza, jak najlepiej dopasowanym do potrzeb oraz wieku naszej pociechy. Czym kierować się przy ich zakupie, aby mieć pewność, że dokonaliśmy słusznego wyboru?

Rolety przyciemniające dla najmłodszych

W przypadku, gdy urządzamy pokój dla nowo narodzonego dziecka, najlepszym rozwiązaniem będą rolety 100% zaciemnienia, wykonane z podgumowanego, nieprzepuszczającego światła oraz ciepła materiału.

Dzięki nim, nawet w środku wyjątkowo słonecznego dnia, będziemy mogli stworzyć w pokoju maluszka - przyzwyczajonego do panującej w brzuchu mamy ciemności - odpowiednie warunki dla zdrowego, spokojnego snu. Dodatkowo podczas upałów rolety 100% zaciemnienia zauważalnie obniżą temperaturę w dziecięcym pokoju. Jest to szczególnie istotne ze względu na fakt, iż u maluchów szybciej dochodzi do przegrzania ciała - u dzieci do 6. miesiąca życia ośrodek termoregulacji nie jest jeszcze do końca rozwinięty.

Rolety noc/dzień do pokoju dziecięcego

Aranżując przestrzeń mieszkalną dla nieco starszej pociechy, warto zwrócić uwagę na cieszące się niesłabnącą popularnością rolety dzień noc, które - dzięki zastosowaniu naprzemiennie ułożonych pasów tkaniny o różnej przepuszczalności światła - pozwalają na płynną regulację poziomu naświetlenia w pokoju dziecka. Podczas zabawy możemy całkowicie odsłonić okno, zapewniając dziecku jak największy dostęp do światła dziennego, a w trakcie odrabiania lekcji - umożliwić mu naukę w komfortowych warunkach, niezależnie od pogody i pory dnia. Aby zredukować ilość wpadających do pokoju dziecka promieni słonecznych, wystarczy ustawić pasy rolety w odpowiedniej pozycji, tworząc klimat sprzyjający skupieniu w czasie nauki.

Decydując się na rolety dzień noc do pokoju dziecięcego liczyć musimy się oczywiście z tym, że w przeciwieństwie do rolet nieprzepuszczających światła i ciepła, nie zapewnią nam one całkowitego zaciemnienia. Z drugiej strony - wybór tego rozwiązania pozwala na zrezygnowanie zarówno z zasłon, jak i z firanek, co dla wielu osób będzie niewątpliwym plusem.

Uniwersalne rolety dziecięce

Ostatnią, polecaną przez ekspertów propozycją rolet do pokoju dziecięcego, są tradycyjne rolety półzaciemniające. Będą one idealnym wyborem dla tych, które poszukują niskobudżetowych, a zarazem estetycznych i funkcjonalnych osłon okiennych. Wyróżniają się prostotą montażu oraz dostępnością w wielu kolorach, co czyni je uniwersalnymi roletami do pokoju dziecka bez względu na to, w jakim zaaranżowany został on stylu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się zamontować w pokoju dziecka rolety zaciemniające, półzaciemniające, czy nowoczesne rolety dzień noc, nie zapomnijmy zweryfikować, czy użyta do ich produkcji tkanina posiada atest higieniczny. Zwróćmy także uwagę, czy materiał rolety zabezpieczony został specjalnym impregnatem, zapobiegającym powstawaniu zagnieceń oraz chroniącym przed zabrudzeniem tkaniny. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że dany produkt zasługuje na to, aby stanowić część aranżacji pokoju naszego dziecka.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod

Zanim klikniesz „Przejdź do sklepu" lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do sklepu" lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności