Rolety, które nie przepuszczają ciepła i światła - rolety 100% zaciemnienia

    Rolety    0Komentarzy
Rolety, które nie przepuszczają ciepła i światła - rolety 100% zaciemnienia

Oczekując maksymalnego możliwego zaciemnienia wnętrza bez względu na porę dnia oraz poszukując rozwiązania, które ochroni pomieszczenie przed przegrzaniem, warto postawić na rolety, które nie przepuszczają światła i ciepła.

Wykonane z tkaniny o gęstym splocie, podgumowane rolety cieszą się coraz większą popularnością. Są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i łatwe w montażu - na oknach drewnianych, jak i tych wykonanych z PCV zamontujemy je bez wiercenia, przy pomocy specjalnych, bezinwazyjnych uchwytów.

Spokojny i bardziej komfortowy sen

Docenią je zwłaszcza ci, którzy prowadzą nieregularny tryb życia i często korzystają z dobrodziejstw drzemki w ciągu dnia. Dzięki nim w sypialni, nawet tej usytuowanej od nasłonecznionej strony południowej, zapanuje najwyższy możliwy stopień zaciemnienia, zapewniając nam maksymalny komfort podczas odpoczynku oraz optymalne warunki sprzyjające regeneracji.

Roleta zaciemniająca będzie nieodzowna także wtedy, gdy okna naszego pokoju sypialnianego wychodzą na ruchliwą ulicę. Jak udowodnili naukowcy, ekspozycja na źródło światła w nocy może zakłócić produkcję melatoniny w organizmie, zaburzając naturalny cyklu snu. Światła latarni lub przejeżdżających samochodów narażają nas więc nie tylko na dyskomfort, ale również mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.

Rolety, które nie przepuszczają światła sprawdzą się również w pokoju małego dziecka. Nawet w wyjątkowo słoneczne dni przy użyciu rolety 100% zaciemnienia za jednym pociągnięciem ręki uzyskamy przyjemny półmrok, ułatwiający maluchowi zasypianie. Dodatkowo - rolety, które nie przepuszczają ciepła stanowić będą skuteczną ochronę przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia, w którym przebywa dziecko. Docenimy to zwłaszcza podczas letnich upałów.

Gwarancja maksymalnego zaciemnienia wnętrza

Rolety, które nie przepuszczają ciepła znajdą zastosowanie również w pomieszczeniach, w których wymagany jest wysoki stopień ochrony przeciwsłonecznej: salach konferencyjnych, wykładowych, ciemniach fotograficznych oraz laboratoriach.

Będą także najlepszym wyborem w przypadku, gdy poszukujemy odpowiednich przesłon do okien dachowych, nasłoneczniających wnętrza w większym stopniu niż tradycyjne okna usytuowane w ścianie. Zauważalnie obniżą temperaturę pomieszczeń na poddaszu, zapewniając nam wytchnienie od upałów oraz ochronę przed zbyt intensywnymi promieniami słońca. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy pamiętać, aby pozostawić rolety szczelnie i w całości zaciągnięte na całej długości okna.

Uniwersalne czy skuteczne?

Decydując się na wybór rolet, które nie przepuszczają światła, bezsprzecznie należy wziąć pod uwagę fakt, iż nie są one tak uniwersalne jak rolety półzaciemniające lub rolety dzień noc, dające nam możliwość regulowania jasności w pomieszczeniu. Niemniej jednak w przypadku, gdy od osłon okiennych oczekujemy przede wszystkim maksymalnego zaciemnienia, rolety 100% zaciemnienia będą najlepszym wyborem.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod