Pomysły aranżacyjne na nowczesne rolety wewnętrzne

    Rolety    0Komentarzy
Pomysły aranżacyjne na nowczesne rolety wewnętrzne

Wystrój okien to niezmiernie ważny element dekoracji wnętrza. Rolety cieszą się od kilkunastu lat olbrzymią popularnością, występując zarówno solo, jak i w połączeniu z firanami lub zasłonami. Jeśli chcesz podążać za trendami, zapoznaj się z najciekawszymi pomysłami na aranżację rolet w mieszkaniu.

Jakie powinny być nowoczesne rolety okienne wewnętrzne?

Obecnie produkowane rolety znacząco różnią się od pierwszych wprowadzanych na rynek polski modeli. Występują w wielu odmianach materiałów oraz posiadają różne mechanizmy mocujące, które można dopasować do każdego okna. Decydując się na montaż rolet w swoim domu, zwróć przede wszystkim uwagę na wysoką jakość wykonania oraz łatwy sposób mocowania.

Nowoczesne rolety wewnętrzne można przytwierdzać do okna bez konieczności wiercenia, co sprawia, że często sięgają po nie osoby wynajmujące mieszkanie. Bezinwazyjny sposób mocowania jest bardzo kuszący ze względu na łatwość ewentualnej zmiany wystroju okna po kilku latach, gdy zapragniemy innego rozwiązania.

Optymalny dopływ światła i ozdoba wnętrza

Nasz pokój zostanie wzbogacony wyszukaną elegancją, jeśli ozdobimy okna wyjątkowymi roletami typu dzień - noc. Składają się one z naprzemiennych pasów przejrzystej siateczki oraz grubszego materiału w wybranym przez nas kolorze. Regulując nałożenie się pasów na siebie, możemy uzyskać silne zaciemnienie okna bądź delikatne przesłonięcie wpadających promieni światła słonecznego. Rolety dzień - noc przykuwają uwagę i wyznaczają wiodący styl pomieszczenia, więc warto dobrać do nich jednolite zasłony (w kolorze pasków grubszej tkaniny rolet), które zostaną zawieszone po bokach okna. Takie połączenie wprowadzi harmonię.

Czym złagodzić surowy wygląd rolet zaciemniających?

Nowoczesne rolety okienne wewnętrzne, które nie przepuszczają światła, bardzo często są wykorzystywane przez osoby pracujące na komputerze, zarówno w biurze, jak i w domu. Podgumowany materiał, z którego wykonane są rolety zaciemniające, doskonale sprawdza się jako blokada promieni słonecznych. Łącząc tego typu rolety z delikatnymi firankami możemy regulować stopień nasłonecznienia zachowując przytulność: podczas pochmurnego dnia podnosimy rolety i zostawiamy same firanki, a gdy świeci słońce zaciągamy maksymalnie zaciemniający podgumowany materiał, który ozdabia lekka firana. Warto pamiętać, że mamy do dyspozycji nie tylko tradycyjne firany żakardowe, ale również nowoczesne z organzy, tiulu czy woalu.

Jakie kolory wracają do łask?

Wybierając rolety, zwróć uwagę na fakt, że będą Ci towarzyszyć przez długie lata. Z tego względu najbezpieczniej jest decydować się na materiały w kolorach, które będą obecne również w innych elementach wystroju: poduszkach, dywanie, meblach. Po długim okresie panowania we wnętrzach dizajnu skandynawskiego, a tym samym pastelowych, jasnych, naturalnych barw, w najbliższym czasie zapowiada się powrót do kolorów bardziej nasyconych, żywszych. Popularne staną się między innymi czerwienie i fiolety.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod