Rolety na drzwi balkonowe - jakie wybrać?

    Rolety    0Komentarzy
Rolety na drzwi balkonowe - jakie wybrać?

Mieszkańcy bloków coraz częściej wykorzystują rolety jako element osłaniający okna przed wścibskim okiem sąsiada lub silnymi promieniami słońca. Rolety na drzwi balkonowe powinny współgrać z wystrojem wnętrza oraz harmonizować z wyglądem wychodzących na balkon okien.

Dlaczego rolety na balkon w bloku są dobrym rozwiązaniem?

Przede wszystkim ze względu na fakt, że rolety to praktyczny element, skutecznie zapewniający mieszkańcom prywatność. Niestety w nowym budownictwie mamy do czynienia z mniej restrykcyjnymi niż kilkanaście lat temu normami dotyczącymi odległości między budynkami. Ponieważ balkon najczęściej przynależy do salonu, będącego największym powierzchniowo pokojem, wychodzą na niego zazwyczaj dwa lub trzy okna oraz szerokie szklane drzwi. Nic więc dziwnego, że warto zabezpieczyć przed sąsiadami wszystkie szyby, łącznie z balkonowymi drzwiami.

Rolety na drzwi balkonowe zdają się być oczywistym rozwiązaniem w mieszkaniu, w którym żyją psy lub koty. Dużo trudniej jest zwierzętom zniszczyć roletę niż delikatną, sięgające podłogi firankę. Także alergicy będą wdzięczni za zastosowanie rolet w miejsce ciężkich zasłon, zbierających kurz z powietrza.

Podział rolet ze względu na funkcję i materiał

Możemy wybierać między wieloma rodzajami rolet. Mamy na przykład rolety pełniące rolę maksymalnych zaciemniaczy (rolety 100% zaciemnienia), idealnie chroniącymi przed ostrym słońcem, które świetnie sprawdzają się u osób prowadzących z domu działalność gospodarczą i pracujących na komputerze. Takie rolety są wykonane z podgumowanego materiału i zapewniają najwyższy poziom zaciemnienia w ciągu dnia oraz w nocy.

Doskonałą kontrolę nad przepuszczanym światłem mamy stosując rolety typu dzień - noc, złożone z naprzemiennych pasków cienkiej siateczki oraz grubszego materiału. W zależności od potrzeb, możemy przesuwać paski w taki sposób, by pokój był zaciemniony albo jedynie osłonięty przed wzrokiem obcych ludzi.

Można również zdecydować się na klasyczne rolety, półprzepuszczające, wykonane z tkaniny o średniej gramaturze. Tego typu rolety wyglądają elegancko i są rozwiązaniem ekonomicznym.

Jakie powinny być rolety na drzwi balkonowe?

Właściwie nie ma ograniczeń odnośnie do rodzaju rolet montowanych na drzwi od balkonu. Jeśli weźmiemy pod uwagę wygląd, zalecane jest zastosowanie takiego samego koloru bądź wzoru, jak na pozostałych oknach wychodzących na balkon. Dzięki temu zachowamy spójność i nasz salon będzie wyglądał elegancko.

Stosowane obecnie rozwiązania nie wymagają wiercenia nieestetycznych dziur w stolarce okiennej, dlatego można bez stresu zainwestować w rolety, nawet jeśli wynajmujemy mieszkanie do właściciela, który nie zgadza się na jakiekolwiek ingerencje. Warto sprawdzić, czy producent zapewnia wysoką jakość materiałów użytych do produkcji rolet oraz czy wykorzystane mechanizmy zostały wykonane w sposób solidny, gwarantujący bezawaryjne korzystanie z nich przez długie lata.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod

Zanim klikniesz „Przejdź do sklepu" lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do sklepu" lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności