Dekoracja okien w nowoczesnym wnętrzu - modernistyczne rolety w salonie

    Rolety    0Komentarzy
Dekoracja okien w nowoczesnym wnętrzu - modernistyczne rolety w salonie

Nowocześnie urządzone wnętrze to mariaż funkcjonalności z minimalizmem. W takim wnętrzu jedyną słuszną opcją dekoracji okna są wygodne rolety. Które rolety w nowoczesnym salonie sprawdzą się najlepiej?

Modernizm to nurt w designie, który największe triumfy święcił w połowie i pod koniec XX wieku. Jego głównym założeniem było dopasowanie formy do istniejących uwarunkowań i położenie głównego nacisku na funkcjonalność. Dzięki odejściu od wszelkich stylizacji i skupieniu się na prostocie formy, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na walory użytkowe, modernizm położył podwaliny pod współczesny minimalizm. Trend w wystroju wnętrz, który skupia się przede wszystkim na ograniczeniu ilości elementów po to, by pozostawić we wnętrzu jak najwięcej swobody i przestrzeni. Wnętrze urządzone w stylu modernistycznym przede wszystkim jest funkcjonalne. Nie ma w nim zbędnych bibelotów, drobiazgów, których jedynym zadaniem jest kurzenie się na półkach. Nie ma nadmiaru elementów ani rozbudowanych ozdób. Wszystkie elementy dekoracyjne są jednocześnie użytkowe. Do modernistycznego wnętrza tradycyjne zasłony i firanki po prostu nie pasują. Nie jest to rozwiązanie wygodne i jednocześnie prawie w każdej formie nazbyt dekoracyjne. Prawdziwe połączenie funkcjonalności z estetyką, które idealnie wpasowuje się w modernistyczne i nowoczesne wnętrza to rolety. W zależności od tego, którą opcję rolet wybierzemy, można uzyskać bardziej minimalistyczny lub bardziej elegancki efekt.

Rolety do eleganckiego, minimalistycznego salonu

Rolety dzień - noc to najbardziej praktyczne rolety dostępne obecnie na rynku. Dzięki możliwości płynnej regulacji ilości wpadającego światła, łączą zalety firan (które pozwalają obserwować świat za oknem) z funkcjonalnością klasycznych rolet blokujących światło i widok z zewnątrz do mieszkania. Dla wnętrza urządzonego w modernistycznym duchu nie ma nic równie adekwatnego. Rolety dzień - noc to równocześnie niezwykle elegancka dekoracja okna, która przyciąga wzrok i sprawia, że okno staje się ważnym punktem w pomieszczeniu.

Rolety dzień - noc są idealne do eleganckiego, minimalistycznego salonu.

Rolety klasyczne – modernizm ascetyczny

W modernizmie liczy się forma najprostsza, dlatego najbardziej klasyczną dekoracją okna w takim wnętrzu będzie roleta tradycyjna. Dobieramy ją kolorystycznie pod kątem pozostałych elementów w salonie, pamiętając o tym, że będzie ona stanowiła jedną z głównych dekoracji. Warto zatem pobawić się kolorem i wybrać roletę o zdecydowanej barwie (do salonów z dużą ilością światła) bądź pastelową, nawiązującą do mebli bądź kompletu wypoczynkowego.

Rolety klasyczne to najbardziej typowa i pasująca do modernistycznego salonu dekoracja okna.

Plisy w modernistycznym salonie

Przesłony na okno, które również warto rozważyć, to plisy. Są one bardzo wygodne w stosowaniu, bo pozwalają na płynne przesuwanie przesłony po powierzchni okna i umożliwiają zasłonięcie dokładnie tej jego partii, którą chcemy. To idealne rozwiązanie, jeśli nie chce się blokować światła całkowicie, a jednocześnie trzeba rozproszyć wpadające do pokoju bezpośrednie promienie. Dzięki plisom nie będzie więcej denerwować nas padające na telewizor słońce czy odbijające się w szklanym wazonie promienie, które złośliwie padają na nasz ulubiony fotel w godzinach popołudniowego odpoczynku. <.p>

Plisy prezentują się elegancko i pasują zarówno do klasycznych, jak i minimalistycznie urządzonych wnętrz.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod