Jak udekorować okno? 5 pomysłów na ciekawą aranżację z wykorzystaniem rolet

    Rolety    0Komentarzy
Jak udekorować okno? 5 pomysłów na ciekawą aranżację z wykorzystaniem rolet
Aranżacja okna za pomocą rolet może być nie tylko funkcjonalna, ale również niezwykle dekoracyjna. Jak dobrać rolety do wnętrza, by stworzyć niepowtarzalną aranżację? Przedstawiamy 5 prostych pomysłów na to, jak udekorować okno za pomocą rolet.

Rolety dobrane kolorystycznie

Czy wiesz, że rolety wcale nie muszą być jedynie funkcjonalną dekoracją? Można je z powodzeniem wykorzystać w formie dominującego kolorystycznie akcentu pomieszczenia. Dzięki dostępności kilkunastu kolorów rolet, w zasadzie nie ma aranżacji, do której nie można by dobrać odpowiedniego odcienia rolet. W sklepie Deco Design znaleźć można aż kilkadziesiąt kolorów rolet typu dzień - noc i kilkanaście kolorów tradycyjnych rolet. W tym również tak nietypowe barwy, jak malina czy śliwka.

Przy zakupie rolet o zdecydowanych kolorach, warto pamiętać, że taka aranżacja okna będzie mocno przyciągać wzrok i nada charakteru całemu pomieszczeniu. Wszystkie dodatki kolorystyczne (pozostałe tekstylia, bibeloty) powinny nawiązywać kolorystycznie do wybranej barwy rolet.

Jak udekorować okno stylowo i nowocześnie? Rolety dzień - noc

Przed wynalezieniem rolet typu dzień noc, dla niektórych użytkowników problemem było to, że roleta zasłonięta blokowała widoczność na zewnątrz, a odsłonięta pozostawiała okno praktycznie bez dekoracji. Rolety dzień - noc pozwoliły na zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Ustawione w pozycji „dzień” rolety nie blokują widoczności na zewnątrz. Ustawione w pozycji „noc” pozwalają zachować prywatność. W każdym momencie można płynnie regulować ilość światła, a jeśli jest to konieczne, całkowicie odsłonić okno.

Aranżacja okna z wykorzystaniem rolet dzień - noc to nowoczesność, funkcjonalność, estetyka i ogromna wygoda.

Plisy okienne - pełna kontrola nad zaciemnieniem

Plisy to dekoracja tekstylna, którą można dowolnie przesuwać po powierzchni okna, regulując w ten sposób nasłonecznienie pomieszczenia. Dzięki swojej szerokiej funkcjonalności stają się coraz bardziej popularne. Zapewniają prywatność, pozwalają blokować bezpośrednie promienie słońca bez zasłaniania całej powierzchni okna, z ich pomocą można bardzo precyzyjnie regulować dostęp światła do wewnątrz.

Plisy okienne są również niezwykle dekoracyjne. Szczególnie pasują do wnętrz w stylu romantycznym, skandynawskim, hygge. Ta aranżacja okna szczególnie sprawdza się w mieszkaniach na parterze, oknach w oficynach i wszędzie tam, gdzie szczególnie ważne jest dbanie o prywatność.

Nowoczesność w starym stylu - rolety z firanami

Podoba ci się funkcjonalność rolet, ale jednocześnie trudno ci zrezygnować z tradycyjnej aranżacji okna? To również nie problem, bo dzięki pojedynczym karniszom, można udekorować okno wykorzystując zarówno rolety, jak i firany. W ciągu dnia okno zdobione będzie firanką, a po zmroku prywatność i spokojny sen zapewnią nam rolety.

W połączeniu z firanami najlepiej sprawdzają się rolety zaciemnieniające, bo pozwalają na całkowita rezygnację z zasłon.

Autorskie rolety - ręcznie malowane wzory

Chcesz mieć zupełnie niepowtarzalne rolety? Zachęcamy zatem do eksperymentowania i ręcznego malowania rolet farbami do tkanin. Najlepiej nadają się do tego zwykłe rolety w jasnych, pastelowych kolorach. Pamiętaj, by malować je przed montażem, w stanie rozłożonym (na płasko). Przed montażem upewnij się, czy na pewno idealnie wyschły.

Farby do tkanin kupisz w każdym sklepie z materiałami dla plastyków i dekoratorów. Szablony łatwo można ściągnąć z internetu lub - jeśli masz talent plastyczny - malować je zgodnie z autorskim pomysłem.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod

Zanim klikniesz „Przejdź do sklepu" lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do sklepu" lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności