Co to są rolety zaciemniające?

    Rolety    0Komentarzy
Co to są rolety zaciemniające?

Co roku w lecie, gdy zaczyna się fala upałów, wiele osób zaczyna szukać skutecznego sposobu na obniżenie temperatury i ochronę przed słońcem we wnętrzu swojego domu. Jedni decydują się na założeni niezbyt zdrowej klimatyzacji, inni kupują wiatraki, a jeszcze inni poszukują rolet ochronnych na okna. Ci ostatni często wybierają rolety zaciemniające. Chcesz wiedzieć dlaczego?

Cechy charakterystyczne

Dość często spotykam się z pytaniem o to, czym rolety zaciemniające różnią się od tradycyjnych rolet tekstylnych. Otóż rolety tekstylne są wykonane z tkanin o różnym splocie i grubości, co determinuje stopień, w jaki przepuszczają światło. Rolety zaciemniające zaś, to również rolety tekstylne, przy czym są one podgumowane, dzięki czemu w 100% chronią wnętrze domu przed słońcem.

Dzięki podgumowaniu, które zapewnia pełną ochronę przed słońcem, rolety zaciemniające nie tylko chronią przed światłem słonecznym, ale również przed temperaturą. Ich zastosowanie pomaga więc utrzymać niską temperaturę wnętrza nawet wtedy, gdy na zewnątrz panują tropikalne upały. Przeprowadzone doświadczenia mówią, że temperatura w pomieszczeniu, w którym zastosowane są rolety 100% zaciemnienia, może być niższa nawet o 10°C.

100% zaciemnienia – 100% koloru

Wielu producentów rolet oferuje rolety Thermo, które co prawda skutecznie chronią przed słońcem, ale podgumowanie ma kolor srebrny. Gdy są opuszczone, to okna od zewnątrz wyglądają, jakby ktoś obłożył je folią aluminiową, co nie wszystkim się podoba. Osobom o wysokich wymaganiach estetycznych polecamy rolety zaciemniające podgumowane w kolorze tkaniny. Dzięki temu roleta ma taki sam kolor z obu stron, co wygląda zdecydowanie bardziej estetycznie. Paleta dostępnych barw pozwala dobrać te najlepiej dopasowane do stylu wnętrza.

Podsumowując chcę podkreślić, że rolety zaciemniające pełnią nie tylko funkcję ochrony przed słońcem, ale i przed temperaturą. Są więc skuteczną alternatywą dla klimatyzacji czy wiatraków, a przy okazji dekorują wnętrze.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod