Najpopularniejsze rodzaje rolet wewnętrznych - od zaciemniających po żaluzje i plisy

    Rolety    0Komentarzy
Najpopularniejsze rodzaje rolet wewnętrznych - od zaciemniających po żaluzje i plisy
Funkcjonalne i eleganckie rolety wewnętrzne coraz częściej pojawiają się na naszych oknach, zastępując tradycyjne zasłony oraz popularne niegdyś żaluzje. Podpowiadamy, na które z modeli rolet warto zwrócić uwagę i czym kierować się przy ich zakupie.

Z dostępnej obecnie na rynku bogatej oferty rolet wewnętrznych niesłabnącym powodzeniem cieszą się wciąż klasyczne rolety wolnowiszące, konkurujące z roletami w kasecie. Ich niewątpliwą zaletą jest dobry stosunek jakości do ceny. Docenią je z całą pewnością osoby poszukujące estetycznych rolet materiałowych o jak najbardziej uniwersalnym zastosowaniu - prostych w montażu i występujących w szerokiej gamie kolorystycznej.

Rolety dzień noc oraz zaciemniające

Oczywiście rozwiązanie to nie jest pozbawione wad. Świadczy o tym chociażby rosnąca popularność rolet dzień noc, wykonanych z tkaniny w nachodzące na siebie poziomo pasy, transparentne i zaciemniające. Dzięki nim mamy możliwość precyzyjnej regulacji ilości wpadającego do pomieszczenia światła, bez konieczności podnoszenia rolet. Zrezygnować możemy także z firanek, co dla niektórych będzie niewątpliwie dużym plusem.

Równie często wybierane są także rolety zaciemniające 100%, wykonane z podgumowanego materiału nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Pozwalają na uzyskanie efektu maksymalnego możliwego zaciemnienia oraz chronią wnętrze przed nagrzaniem. Warto o nich pomyśleć, gdy nasza sypialnia usytuowana jest od strony południowej lub mamy pracę zmianową i często śpimy za dnia. Produkt ten świetnie sprawdzi się także w sali konferencyjnej, gdzie podczas prezentacji biznesowych konieczne jest maksymalne zaciemnienie okien.

Stylowe plisy

Kolejnym zyskującym uznanie rodzajem rolet są tak zwane plisy, cenione zwłaszcza przez miłośników nowoczesnych, a zarazem funkcjonalnych rozwiązań. Co więcej, plisy mają jedną istotną zaletę, której nie posiadają rolety i żaluzje. Bez problemu możemy przy ich pomocy zasłonić dowolny fragment okna, zarówno od góry, jak i od dołu. Dodatkowo plisy doskonale sprawdzą się w przypadku okien o nietypowym kształcie oraz okien dachowych. Idealnie wkomponowują się ponadto zarówno w klasyczne, jak i modernistyczne wnętrza, dodając im lekkości oraz podkreślając ich elegancki charakter.

Rolety rzymskie oraz drewniane żaluzje

Zastanawiając się nad wyborem osłon okiennych pod uwagę możemy wziąć także nieco mniej popularne, ale uważane za bardzo dekoracyjne, rolety rzymskie. Oczywiście pod warunkiem, że nie jesteśmy alergikami. Rolety rzymskie wykonane są bowiem z tkanin zasłonowych i firanowych, na których łatwo osiada kurz. Ten typ osłon najładniej prezentować się będzie na oknach mających nie więcej niż dwa metry szerokości. Warto także wspomnieć, że - pomimo upływu lat - swoich zwolenników mają też żaluzje, głównie te z naturalnego drewna. Na ich zakup decydują się najczęściej osoby, które poszukują osłon okiennych do wnętrz w industrialnym lub skandynawskim stylu.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod