Najczęstsze błędy przy wybieraniu rolet do pomieszczeń

    Rolety    0Komentarzy
Najczęstsze błędy przy wybieraniu rolet do pomieszczeń
Dzięki bogatej ofercie rolet okiennych na rynku, każdy z nas może wybrać te, które będą najlepiej dopasowane do oczekiwań. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego zakupu.

Do salonu, kuchni, pokoju dziecięcego, sypialni, gabinetu - rolety idealnie sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu. Oczywiście pod warunkiem, że nie popełnimy podstawowego błędu, polegającego nie niedopasowaniu danego modelu osłony okiennej do przeznaczenia i sposobu użytkowania konkretnego pomieszczenia.

Nieprzemyślany wybór rolet

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie, zastanówmy się, jaką podstawową funkcję powinny pełnić rolety w każdym z pokoi. O ile bowiem rolety zaciemniające 100% idealnie sprawdzą się w sypialni, zwłaszcza tej usytuowanej od mocno nasłonecznionej strony południowej, o tyle mogą nie zdać egzaminu na przykład w gabinecie lub kuchni. Ponieważ w pomieszczeniach tych często przebywamy za dnia, ważniejsza może być dla nas możliwość samodzielnej regulacji ilości wpadającego światła, a nie maksymalne możliwe zaciemnienie.

W tym przypadku bardziej praktyczne i funkcjonalne będą rolety dzień noc, wykonane z tkaniny w poziome, nachodzące na siebie pasy - transparentne i zaciemniające. Ten model rolet przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy szukają rozwiązania łączącego zalety tradycyjnych firanek oraz klasycznych rolet półzaciemniających.  

Niewłaściwie wybrany rozmiar i kolor

Jeśli chcemy uniknąć przykrej niespodzianki w postaci za krótkich lub za wąskich rolet, nie zapomnijmy o fachowym zmierzeniu okna. Rolety w niewłaściwym rozmiarze, nawet te najbardziej eleganckie i funkcjonalne, nie tylko nie spełnią odpowiednio swojej roli, ale dodatkowo - zamiast zdobić wnętrze, niekorzystnie wpłyną na harmonię i estetykę danego pomieszczenia. Gdy nie jesteśmy pewni, czy wykonane przez nas pomiary są prawidłowe lub zwyczajnie nie mamy czasu na mierzenie okna pod rolety, powierzmy to zadanie profesjonalistom.

Z ich rad warto skorzystać także, gdy zastanawiamy się nad wyborem najbardziej odpowiedniego koloru rolet. Nierzadko zdarza się, że nie bierzemy pod uwagę tego, jaki wpływ dana barwa będzie miała na wystrój pomieszczenia i samopoczucie przebywających w nim osób. Rolety w zbyt intensywnych lub ciemnych odcieniach zamiast nadać wnętrzu charakteru, mogą sprawić, że stanie się ono przytłaczające i mroczne. Z drugiej strony - rolety w jasnych, neutralnych barwach, z reguły nadające pomieszczeniom przytulny, ciepły charakter, w niektórych wnętrzach mogą okazać się mdłe i bez wyrazu.

Niedopasowanie rolet do kształtu okien

Kolejnym często popełnianym błędem jest założenie, że rozwiązanie w postaci klasycznych rolet wolnowiszących będzie uniwersalne do wszystkich okien w naszym mieszkaniu lub domu. Tymczasem w przypadku okien dachowych lub okien o nietypowych kształtach (okrągłych, trójkątnych lub mocno skośnych), zamiast rolet wolnowiszących zdecydowanie lepiej sprawdzą się tak zwane plisy. Już wkrótce będzie można znaleźć je w ofercie DecoDesign.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod