Jakich błędów nie popełniać podczas pomiarów rolet okiennych?

    Rolety    0Komentarzy
Jakich błędów nie popełniać podczas pomiarów rolet okiennych?
Przed zakupem rolet pamiętajmy, aby dokładnie zmierzyć okno. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wybrane przez nas osłony będą optymalnie dopasowane.

Nawet najbardziej elegancka i funkcjonalna roleta w niewłaściwie dobranym rozmiarze nie tylko niekorzystnie wpłynie na wygląd danego wnętrza, ale również nie będzie odpowiednio spełniać swojej roli. Dlatego tak ważne jest, aby mierzenie okna pod rolety przeprowadzone zostało w jak najbardziej precyzyjny i fachowy sposób.

Mierzenie pod rolety dzień noc oraz zaciemniające

Wbrew powszechnej opinii nie jest to proces zbyt czasochłonny i skomplikowany. Wystarczy umieć posługiwać się metalową miarką i dokonać kilku prostych obliczeń. Jeśli chcemy, aby wybrana przez nas roleta jak najlepiej sprawdziła się podczas użytkowania, zadbajmy o to, aby nasze pomiary były dokładne co do milimetra.  

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na zakup coraz bardziej popularnych rolet dzień noc - wykonanych z tkaniny w pasy o różnym stopniu przepuszczalności światła, czy  postawiliśmy na rolety całkowicie zaciemniające - z podgumowanej tkaniny o gęstym splocie, podstawowymi wymiarami, które musimy określić, są szerokość szyby pojedynczego skrzydła okiennego oraz wysokość okna, od górnej do dolnej krawędzi ramy.

Jak dobrać długość i szerokość tkaniny roletowej?

Proponujemy w pierwszej kolejności zacząć od dokładnego zmierzenia szyby okiennej. Zapiszmy uzyskaną wartość w notesie i dodajmy do niej od trzech do sześciu centymetrów. Pamiętajmy, iż dobrze dobrana roleta powinna być nieco szersza od szyby, ale równocześnie nie może absolutnie zasłaniać klamki. Nie zapomnijmy także, iż całkowita szerokość rolety wraz z mechanizmem będzie większa od szerokości tkaniny o dwa centymetry z każdej strony.

Gdy wiemy już, jakiej szerokości roletę potrzebujemy, czas dopasować wysokość tkaniny. W tym przypadku wystarczy zmierzyć wysokość skrzydła okna i gotowe! Jeśli okaże się, iż wybrane przez nas rolety odpowiadają nam pod względem szerokości, jednak posiadane przez nas okna są trochę krótsze niż długość tkaniny, wystarczy nie rozwijać rolety do końca. Mechanizm multistop umożliwia nam zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji.

Skorzystajmy ze wsparcia profesjonalistów

Niestety na czele listy najczęściej popełnianych błędów podczas mierzenia okna pod rolety, jest samodzielnie dokonywanie pomiarów bez uprzedniego przygotowania, obliczanie szerokości rolety bez uwzględniania listw przylegających do szyby (czyli bez doliczenia wspomnianych powyżej dodatkowych centymetrów), a także - brak precyzji i pośpiech.

Gdy więc nie jesteśmy pewni, czy wykonane przez nas pomiary są prawidłowe, brakuje nam czasu lub zwyczajnie nie mamy ochoty na samodzielnie mierzenie pod rolety, najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie poproszenie o pomoc fachowców. Dzięki temu nie tylko zyskamy gwarancję, że zamontowane osłony będą perfekcyjnie pasować do okien naszego mieszkania lub domu, ale również będziemy mieć pewność, iż posłużą nam właściwie przez długie lata.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod

Zanim klikniesz „Przejdź do sklepu" lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do sklepu" lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności