Nowoczesna aranżacja okna - wskazówki i inspiracje

    Aranżacje wnętrz    0Komentarzy
Nowoczesna aranżacja okna - wskazówki i inspiracje

Nowoczesne budownictwo mocno różni się od typowych wnętrz w blokach z lat 70. czy 80. XX wieku. To przede wszystkim nieco wyższe wnętrza i duże przeszklenia. Niekiedy zajmujące prawie całą ścianę. Jak zaaranżować taką przestrzeń?

Do nowoczesnych wnętrz, pełnych dużych przeszkleń, zdecydowanie nie pasują ciężkie kotary i żakardowe firany. To czas na lekkie, zwiewne dekoracje, które pozwolą na zachowanie pełnego doświetlenia, ale jednocześnie pozwolą uzyskać poczucie prywatności i ochronią wnętrze w ciągu dnia przed nadmiarem słońca.

Projektując dekorację okna w nowoczesnym wnętrzu, trzeba wziąć pod uwagę zarówno stronę estetyczną, jak i funkcjonalną, bo z dużymi przeszkleniami żyje się inaczej niż z małym oknem. Duże okna wpuszczają mnóstwo światła, ale jednocześnie pozwalają zaglądać do naszych okien sąsiadom. Jak zatem zaaranżować takie okno? Mamy dla was 3 propozycje.

Nowoczesna aranżacja okna - 3 pomysły

Rolety dzień noc

Jedne z najnowszych trendów wśród dekoracji tekstylnych. Łączą w sobie wygodę użytkowania z wysoką estetyką. A do tego pozwalają na zachowanie prywatności. Zamiast firan i zasłon, które trzeba upinać, zmieniać i często prać, można zaopatrzyć się w rolety dzień nocy, których sprytny mechanizm pozwala regulować dopływ światła i dbać o prywatność. Rolety dzień noc, dzięki temu, że są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych można dopasować do każdego wariantu barwnego nowoczesnego pomieszczenia.

Panele firanowe

Aranżacyjnie bardzo ciekawe rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Firany panelowe to długie do ziemi firany ze wzorem (najczęściej żakardowym), które bez marszczenia wieszane są na karniszu (najczęściej za pomocą tunelu). Na dole firana panelowa jest obciążona ołowianką, dzięki czemu wisi stabilnie i prosto. Firany panelowe mogą stanowić samodzielny wzór, ale częściej stanowią komplet 2-3 firan, które razem tworzą spójną kompozycję.

Do firan panelowych nie pasują tradycyjne zasłony, dlatego jeśli się decydujesz na takie rozwiązanie, to warto dodatkowo wyposażyć okna w tradycyjne rolety tekstylne, które będzie można wieczorem zasunąć, zapewniając tym samym prywatność w swoim mieszkaniu.

Plisy

W nowoczesnym, minimalistycznym mieszkaniu typu loft nie ma miejsca na firanki z zasłonami. W takich wnętrzach (również na oknach dachowych), świetnie sprawdzają się rolety w formie plis, które umożliwiają płynną regulację ilości światła w pomieszczeniu. Plisy mają kilka zalet, ale najważniejszą z punktu widzenia estetyki jest ich delikatność i możliwość niemalże dowolnego doboru kolorystycznego.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod