Jakie rolety do sypialni?

    Rolety    1Komentarzy
Jakie rolety do sypialni?

Zanim zastanowimy się, jakie rolety do sypialni wybrać, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy sypialnia służy nam tylko do spania w nocy. Wtedy załóżmy rolety zaciemniające, wykonane z materiału o gęstym splocie lub w ciemnych barwach. Jeśli jednak w ciągu dnia lubimy leżeć w łóżku i czytać książki lub sypialnia jest zarazem naszą garderobą lub pokojem do spania dla niemowlaka, wybór rolety do sypialni nie będzie już taki oczywisty.

Rolety zaciemniające nie zawsze najlepsze

Chociaż wybór rolet zaciemniających do sypialni wydaje się wręcz intuicyjny i w 90% sytuacji możemy zakupić je bez zastanowienia, to nie sprawdzi się on w dwóch przypadkach. Jeżeli w naszej sypialni znajduje się łóżko dziecka, które śpi jeszcze w ciągu dnia, zaciemnianie pomieszczenia może rozregulować jego rytm dobowy. Zbyt ciemne pomieszczenie wydłuży drzemkę lub sprawi, że organizm dziecka będzie mylił dzień i noc.

Powinniśmy zrezygnować z rolet zaciemniających również w przypadku, gdy okna naszej sypialni wychodzą na północ. Będzie w niej już wystarczająco chłodno i ciemno. Lepiej w tej sytuacji zrezygnować również z zimnych barw i postawić na neutralny lub ciepły kolor rolet, który stworzy w sypialni miłą atmosferę do odpoczynku.

Jakie rolety do sypialni będą najlepsze?

Duży wpływ na to, jakie rolety do sypialni będą odpowiednie, będzie miało usytuowanie pokoju względem stron świata. I tak wspomniane rolety zaciemniające powinniśmy przemyśleć w przypadku sypialni usytuowanej od południowej lub zachodniej strony świata, szczególnie, jeśli nie zwijamy rolet w ciągu dnia. Nie wszyscy producenci oferują rolety pokryte z jednej strony powłoką odbijającą światło i ciepło. Większość rolet zaciemniających, to po prostu produkty o gęstszym splocie. W naszym sklepie dostępne są rolety 100% zaciemnienia, które odbijają promienie słoneczne. Jeśli wybierzemy materiał w ciemnym kolorze i roletę absorbującą światło, to sypialnia może zamienić się w małą saunę.

W pokojach usytuowanych od południa i zachodu możemy zdecydować się na rolety dzień noc, wykonane z pasów tkanin o różnej przepuszczalności promieni słonecznych, które w razie potrzeby mogą na siebie zachodzić, dając efekt zaciemnienia. Pozwalają one dowolnie regulować ilość światła wpadającego do sypialni. A co więcej - są po prostu piękne.

Bogate wzornictwo tych rolet sprawia, że będą one stanowić główną dekorację pokoju. Możemy je montować na oknie lub przytwierdzać do ściany lub sufitu. Dopasujemy je bez problemu do pozostałych elementów znajdujących się w sypialni, jak kapa na łóżku czy tapeta na ścianie. Nie muszą być w tym samym kolorze lub odcieniu, ale nie powinniśmy sięgać dalej niż o dwa sąsiednie kolory, aby ewentualny kontrast nie utrudniał nam zaśnięcia.

Najwięcej możliwości dają nam okna usytuowane na wschód. Jeśli lubimy, gdy budzi nas poranne słońce, wybierzmy rolety przepuszczające światło, w jasnych lub ciepłych kolorach. A jeśli mamy ochotę dłużej pospać, zawieśmy rolety zaciemniające.

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz

Niezależnie od tego, jakie rolety do sypialni wybierzemy, warto pamiętać stare porzekadło. Oprócz wygodnego łóżka, zanim rozwiniemy rolety, warto okna otworzyć i przewietrzyć sypialnię przed każdym snem. Dzięki temu obudzimy się wypoczęci i w dobrych humorach.

Powiązane wpisy

1Komentarzy

  • Avatar
   Oskar
   sty 3, 2019

   Dobrym rozwiązaniem jeśli masz sypialnię od południowej (czyli nasłonecznionej) strony domu są refleksole Perfecta. Dobrze izolują wpływ promieni słonecznych na temperaturę w domu, jednocześnie zapewniają dużo światła. Trzeba oczywiście wybrać takie które swoim designem nam wpadną w oko, ale jeśli chodzi o refleksole to wybór jest całkiem spory, więc myślę, że nie będzie z tym 

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod

Zanim klikniesz „Przejdź do sklepu" lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do sklepu" lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności