Jak odświeżyć wnętrze bez remontu? Zmień wystrój okna

    Aranżacje wnętrz    0Komentarzy
Jak odświeżyć wnętrze bez remontu? Zmień wystrój okna

Lubisz zmiany, ale myśl o kolejnym remoncie i bałaganie przyprawia Cię o dreszcze? Chcesz odmienić mieszkanie, ale bez nadmiernych wydatków? Przestaw meble i zmień wystrój okna. Dzięki temu odświeżysz wnętrze bez rewolucji.

Nowoczesny wystrój okna

Okno to nie tylko ramy i szyby, ale cała wnęka wraz z parapetem. A ten można wykorzystać jako element ozdobny, ustawić na nim kwiaty w pięknych donicach lub przeznaczyć na półkę na ulubione książki. To najprostsza zmiana, jaką możemy wprowadzić. Jeśli jednak mamy ochotę trochę zaszaleć, postawmy na nowoczesny wystrój okna, ułóżmy na parapecie kolorowe poduszki, wykorzystując go do siedzenia lub zaaranżujmy na nim biurko.

Chcąc wykorzystać jak największą przestrzeń wokół okna, musimy zrezygnować z firan nie tylko, aby ją zyskać, ale również po to, aby nasze aranżacje były widoczne. Jeśli krępujemy się tym, że ktoś będzie zaglądał do naszego mieszkania przez nieosłonięte okno, z pomocą przyjdą rolety okienne. Jak sama nazwa wskazuje, montujemy je na oknach, ale możemy je zawiesić również na ścianie.

Masz już rolety? Świetnie. Wymień je na nowe. Dzięki bogatej kolorystyce materiałów możemy wybrać rolety jasne, które nie będą rzucać się w oczy. A jeśli chcesz nadać wnętrzu charakteru, to możesz zdecydować się na mocny i kontrastowy kolor. W zależności od rodzaju materiału, z którego są zrobione, jego grubości i koloru, osiągniemy zupełnie inny efekt we wnętrzu. A co najważniejsze, zmiana ta nie będzie kosztowna, gdyż rolety są jednym z najtańszych i najtrwalszych elementów wystroju okna.

Okno na świat

Światło dziennie wpadające przez okna do pomieszczeń odgrywa ogromną rolę w ich aranżacji. Do jego regulacji również wykorzystamy wystrój okna i rolety, którymi będziemy dostosowywać ilość promieni słonecznych wpadających do mieszkania. Świetnym przykładem będą rolety dzień noc, które zbudowane są z tkaniny w pasy o różnym stopniu przepuszczalności materiału. Montujemy je na oknach. Podobnie jak rolety 100% zaciemnienia, które nie będą przepuszczać światła, ponieważ wykonane są z materiału podgumowanego o gęstym splocie. Wybierając rolety z tkaniną o niskiej gramaturze, sprawimy, że światło dzienne ulegnie zabarwieniu. Na przykład wybierając rolety w odcieniu soczystej zieleni możemy nadać wiosenny odcień naszym białym ścianom.

Karnisz nie tylko na firany

Firany zdjęte, kwiaty stoją na parapecie i cieszy cię nowy kolor rolet, ale… nadal wisi stary karnisz, który psuje nowoczesny wystrój okna. Z tym również łatwo można sobie poradzić. Nie musimy go zdejmować, a nawet nie powinniśmy, ponieważ pozostaną po nim widoczne dziury. Lepiej powiesić materiałowe zasłony, owinąć karnisz kolorowym suknem lub odnowić jego wygląd, zmieniając końcówki karnisza na bardziej nowoczesne i pasujące do wystroju okna.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod