Jak dobrać rolety?

    Rolety    0Komentarzy
Jak dobrać rolety?

Rolety okienne chronią przed słońcem, pozwalają na zachowanie prywatności i pełnią funkcje dekoracyjne. Wiele osób, mając przed sobą decyzję, jakie rolety wybrać, gubi się nieco i nie wie jak dobrać rolety. Poniżej znajdziecie kryteria, którymi warto się kierować, żeby wybór rolet okazał się strzałem w dziesiątkę.

Jakie funkcje ma spełniać roleta?

Pierwszym pytaniem, które powinien zadać sobie każdy, kto chce wybrać rolety, dotyczy ich funkcjonalności. Czy roleta ma pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną, czy ma odrobinę chronić przed słońcem, czy może skuteczna i pełna ochrona przeciwsłoneczna ma kluczowe znaczenie. Od tego, która funkcja będzie miała największe znaczenie zależy rodzaj rolety, która zostanie wybrana.

Pełna ochrona przed słońcem

Jeśli kluczowa jest doskonała ochrona przed słońcem, bo roleta ma zawisnąć w słonecznej sypialni lub w pokoju dziecięcym, to polecamy rolety zaciemniające. Dzięki podgumowaniu w pełni chronią przed światłem słonecznym. Pozwala to nie tylko dłużej pospać o poranku, ale również obniżyć temperaturę wnętrza nawet o 10°C! Polecamy to rozwiązanie również do przeszklonych salonów ze ścianami od południa i zachodu. Rolety zaciemniające pomogą zachować chłód we wnętrzu nawet w czasie tropikalnych upałów.

Zachowanie prywatności

W sytuacji, gdy rolety okienne mają jedynie odrobinę chronić przed słońcem lub chronić przed wzrokiem przechodniów pozwalając na zachowanie odrobiny prywatności, to nie ma potrzeby kupowania rolet zaciemniających. W takiej roli sprawdzą się doskonale rolety okienne tekstylne lub rolety dzień i noc. Jedne i drugie spełniają wspomniane funkcje, a rolety dzień i noc pełnią dodatkowo funkcje dekoracyjne.

Funkcje ozdobne

Są również osoby, którym nie zależy na ochronie przed słońcem czy zachowaniu prywatności. Dla nich najważniejsza jest dekoracyjna funkcja rolety i to właśnie ona wpływa na ich decyzję jak dobrać rolety. W takiej sytuacji najważniejsze wydaje się dobranie rolety do stylu wnętrza oraz kolorystyki, w którym urządzone jest mieszkanie. Rolety okienne są dostępne w bardzo wielu wzorach i kolorach, dlatego z pewnością każdy znajdzie ten kolor, który najlepiej dopasuje się do aranżacji wnętrza. W zależności od wyboru, rolety okienne będą wyraźnym akcentem nadającym wnętrzu charakteru lub dyskretnym dodatkiem, który ociepli wnętrze. Miłośnicy mocniejszych akcentów z pewnością docenią rolety dzień i noc, których funkcja dekoracyjna jest bezdyskusyjna. Takie rolety sprawdzą się szczególnie we wnętrzach w stylu nowoczesnym.

Jak dobrać rolety – podsumowanie

Jak widać wybór rolet zależy przede wszystkim od funkcji, które mają spełniać. Warto więc zadać sobie pytanie czego oczekujemy, co zdeterminuje dalszy kierunek poszukiwań, czyli wybór koloru oraz dobór, odpowiedniego do posiadanego okna, rozmiaru.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod

Zanim klikniesz „Przejdź do sklepu" lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do sklepu" lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności