Jak dobrać kolor rolet

    Rolety    0Komentarzy
Jak dobrać kolor rolet

Okna to zwierciadła duszy każdego mieszkania. Warto zadbać o ich odpowiednią aranżację, tak by współgrały one z resztą pomieszczenia.

Choć trendy w aranżacji okien pojawiają się co sezon, to większość osób urządzających mieszkanie trzyma się kilku podstawowych zasad. Po pierwsze okna powinny pasować do reszty wystroju bądź gustownie z nim kontrastować. Nie da się ukryć, że to dwie podstawowe wytyczne, które królują w naszych mieszkaniach. Podpowiadamy, jak najlepiej dopasować rolety do kolorystyki i stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie.

Modne kolory

Kolory, którymi ostatnio bardzo chętnie malujemy ściany w naszych mieszkaniach to odcienie niebieskości (między innymi Szary Denim), a także zielenie, fiolety oraz odcienie bazowe w nasyconych barwach. Trend na bliskość z naturą i kolory ziemi jest niezwykle popularny i nic nie wskazuje na jego szybką dezaktualizację. Wprost przeciwnie! Te kolory wprowadzają nas w dobry nastrój i wyciszają, sprawiając, że dom staje się prawdziwą oazą spokoju.

Jak dobrać kolor rolet

To, jakie rolety dobierzemy do okien uzależnione jest od stylu i kolorystyki dominującej w mieszkaniu. Polecamy rolety w kolorach zbliżonych do bazowych odcieni - zarówno mini, dzień noc, jak i zaciemniane. Te ostatnie szczególnie sprawdzą się przy urządzaniu sypialni.

Wybór rolet warto także uzależnić od pomieszczenia, do którego będą one przeznaczone. Zupełnie innego rodzaju rolet potrzebujemy bowiem  kuchni, do której doskonale pasują rolety mini, czy sypialni, dla której wręcz koniecznością są rolety przyciemniane, jeśli lubimy w wolny dzień porządnie się wyspać.

Dla tych, którzy wolą odważniejsze rozwiązania dla swojego domu, mamy inną propozycję. Przy klasycznych, stonowanych wnętrzach rolety mogą być kropką nad i. Polecamy tym samym dobranie zdecydowanych kolorów, które dodadzą mieszkaniu nowoczesnego sznytu. Doskonale prezentują się rolety w nasyconych odcieniach: czerwieniach, granatach, zieleniach, fioletach, czy żółciach. Dobrze zdecydować się na kolor, który wprawia nas w dobry nastrój.

Nie traktujmy dobrania rolet po macoszemu! Zastanówmy się, na jaki odcień i typ postawić, bo wbrew pozorom mają one duży wpływ na wykończenie naszego mieszkania i na to, jak się w nim czujemy. Bazowe naturalne kolory, czy nuta szaleństwa? U nas znajdziecie propozycje wpisujące się w różnorodne gusta.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod