Najczęściej wybierane akcesoria do karniszy metalowych

    Karnisze    0Komentarzy
Najczęściej wybierane akcesoria do karniszy metalowych

Zasłony i firanki wieszane na metalowych karniszach to ozdoba obecna w wielu domach. Wybierając karnisze metalowe warto również zadbać o dodatki, które sprawią, że korzystanie z nich będzie wygodne, a ich wygląd nada wnętrzu odpowiedni charakter. W tym artykule chcemy przybliżyć akcesoria do karniszy metalowych.

Ozdobne zakończenia rurek

Dekoracyjne końcówki rurek, to chyba najbardziej znany dodatek do karnisza metalowego. To właśnie one wpływają na styl karnisza i determinują jego dopasowanie do aranżacji całego wnętrza. Właściwy dobór ozdobnego zakończenia rurki jest niezwykle ważny i trzeba go dokonać mając na uwadze styl urządzenia wnętrza.

Żabki, haczyki, agrafki

Drugim ważnym dodatkiem do karniszy z metalu są żabki, haczyki i agrafki. To dzięki nim możemy zawiesić firanki czy zasłony. Są one wykonane z metalu lub plastiku, a występują w wielu kolorach i można wybrać takie, które idealnie pasują do koloru karnisza. Wybierając sposób mocowania firanki należy brać pod uwagę tkaninę, z której została wykonana oraz rodzaj jej obszycia na górze. Warto również pamiętać, że do obliczenia potrzebnej liczby żabek należy przyjąć przelicznik 1 żabka na 10 cm karnisza.

Łączniki do karniszy

Omawiając akcesoria do karniszy metalowych nie sposób nie wspomnieć o łącznikach do karniszy. Oprócz tych montowanych wewnątrz rurek, które w niewidoczny sposób pozwalają przedłużyć karnisz, można nabyć również łączniki przegubowe. Dzięki nim można połączyć ze sobą karnisze zamontowane na dwóch sąsiadujących ścianach, niezależnie od tego, pod jakim kątem mają być ze sobą połączone.

Wsporniki

Ostatnim dodatkiem do karniszy metalowych, o którym chcemy wspomnieć są wsporniki. Różnią się one między sobą wyglądem. Jedne są bardziej klasyczne, inne bardzo proste, wręcz minimalistyczne, dopasowane do nowocześniejszych wnętrz.

Wsporniki mogą być pojedyncze lub podwójne, w zależności od tego, czy karnisz ma mieć jedną czy dwie rurki. Muszą być one dopasowane do średnicy rurki, która ma na nich zostać zawieszona. Do wsporników można dokupić również specjalne przedłużki, które pozwalają odsunąć dekorację okienną od wystającego kaloryfera czy parapetu, a tym samym uniknąć nieestetycznego załamywania się powieszonej dekoracji.

Mamy nadzieję, że ten krótki przegląd dodatków do karniszy będzie służył pomocą przy ich wyborze. Wybierając akcesoria do karniszy metalowych starajmy się dopasować je do stylu wnętrza, w którym mają zostać zainstalowane, gdyż pełnią one nie tylko funkcje użytkowe, ale również dekoracyjne.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod