Rodzaje karniszy metalowych

    Karnisze    0Komentarzy
Rodzaje karniszy metalowych

Ogromny wybór karniszy metalowych sprawia, że dokonanie wyboru może być trudne. Dla ułatwienia wyboru opiszemy pokrótce jakie są rodzaje karniszy metalowych. Mamy nadzieję, że dzięki temu wybór będzie łatwiejszy.

Rodzaj rurki

Głównym elementem karnisza metalowego są rurki, na których wieszane są dekoracje okienne. Mogą mieć one średnicę 16mm, 19mm i 25 mm, przy czym do ciężkich zasłon zaleca się te najgrubsze. Są również karnisze metalowe w wersji nowocześniejszej, uznawanej za bardziej elegancką i luksusową, wykonane są z profilu o przekroju kwadratowym. Doceniają je szczególnie miłośnicy wnętrz urządzanych w stylu nowoczesnym.

Pojedynczy czy podwójny?

Karnisze metalowe mogą być pojedyncze lub podwójne. Te pierwsze służą do powieszenia zasłony lub firany, a na tych drugich można powiesić i jedną i drugą. Karnisze podwójne mogą być wykonane z rurek o tej samej lub różnej średnicy. Jeśli decydujemy się na wersję z różną średnicą rurek, to na zasłony powinna być przeznaczona rurka grubsza.

Kolorystyka

Karnisze różnią się pomiędzy sobą nie tylko rodzajem rurek czy ich ilością, ale również kolorem. Karnisze metalowe można znaleźć w kolorach starego złota, mosiądzu, satyny, stali nierdzewnej oraz w czerni i bieli. Wybór zależy przede wszystkim od stylu wnętrza, w który mają zostać zamontowane oraz od pozostałych metalowych elementów wystroju, takich jak klamki czy lampy.

Ozdobne końcówki

Dobierając rodzaj karnisza do stylu wnętrza nie można zapomnieć również o ozdobnych końcówkach. Ten dekoracyjny element nadaje ostateczny styl karniszowi i sprawia, że ten sam karnisz raz będzie wyglądał supernowocześnie, a raz klasycznie.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod