Rolety termoizolacyjne - dlaczego warto postawić na osłonę termiczną?

    Rolety    0Komentarzy
Rolety termoizolacyjne - dlaczego warto postawić na osłonę termiczną?

Silnie nagrzewające się pomieszczenie to powszechnie spotykany problem, który zmniejsza komfort życia. Dotyczy to w szczególności wnętrz wyeksponowanych na stronę południową. Wspomniane zjawisko jest wyjątkowo uciążliwe latem. Właśnie dlatego warto jest zainwestować w wysokiej jakości rolety termoizolacyjne. Za ich pomocą można podnieść wygodę i swobodę codziennego funkcjonowania. Plusem jest fakt, że nie kosztują one majątku. Bez większych trudności można znaleźć niedrogie produkty, które będą w stu procentach dopasowane do indywidualnych potrzeb. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy cenią sobie nowoczesne, a jednocześnie sprawdzone rozwiązania. Rolety termiczne są w pełni funkcjonalne, a ich parametry użytkowe usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających.

Czym są rolety w 100% zaciemniające?

Rolety termiczne zaciemniające to wyśmienita propozycja dla tych, którzy mają dość ciężkich i grubych zasłon. Są one wykonywane z certyfikowanych materiałów tekstylnych, które spełniają rygorystyczne normy oraz standardy. Warto zaznaczyć, że są to tworzywa, które nie tylko zapewniają podwyższony komfort termiczny, ale również są odporne na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Podwyższona trwałość chroni przed przypadkowymi przerwaniami lub innymi uszkodzeniami powierzchni. Jest to zakup na długie lata.

Rolety okienne termoizolacyjne zapewniające stuprocentowe zaciemnienie ograniczają stopień nagrzewania się pomieszczeń. To prawdziwa gratka dla tych, którzy pragną utrzymać optymalną temperaturę w danym pomieszczeniu. Jest to szczególnie istotne w miejscach odpoczynku, czyli np. salonie, sypialni, pokoju dziecięcym. Sporym atutem jest fakt, że takie rolety termiczne sprawdzają się nie tylko w dzień, ale również w nocy. Skutecznie chronią przed blaskiem księżyca, czy też pobliskich latarni. Docenią to ci, którzy lubią zasypiać w absolutnej ciemności.

Jak zbudowana jest podgumowana roleta zacieniająca?

Zacieniające rolety termoizolacyjne nieprzepuszczające światła cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Zdaniem wielu osób sprawdzają się one o wiele lepiej, niż standardowe modele. Są one nieco droższe, jednak warto jest uwzględnić ich nieprzeciętne właściwości. Ponadto decydując się na zakup produktu renomowanego producenta można mieć pewność, że posłuży on przez długi czas. Budowa opisywanej rolety nie jest skomplikowana, co stanowi niewątpliwy atut. Zmniejsza to ryzyko przedwczesnego uszkodzenia mechanizmu.

Zaciemniające rolety termiczne wewnętrzne składają się przede wszystkim z:

  • Rolki - to właśnie na niej zwijany jest materiał. Mocuje się ją zwykle za pomocą specjalnych haczyków na ościeżnicy okna. Niewątpliwym atutem jest fakt, że montaż przebiega bezinwazyjnie, a więc nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo konstrukcji. Podobnie jest w przypadku demontażu. Unikniemy trwałego uszkodzenia okna. Trzeba również dodać, że w dolnej części tkaniny znajduje się specjalna rurka, która odpowiada za dodatkowe obciążenie.
  • Napięcie boczne - posiada ono postać dwóch żyłek, które odpowiadają za prawidłowe położenie tkaniny. Dzięki nim materiał znajduje się maksymalnie blisko szyby. Nie ma znaczenia, czy okno jest zamknięte, otwarte, czy też uchylone. Można mieć pewność, że roleta będzie idealnie przylegać do wybranej powierzchni niezależnie od warunków otoczenia.
  • Napinacz łańcuszka - odpowiada za wygodę eksploatacji. Za jego pomocą możemy swobodnie podciągać oraz opuszczać roletę.
  • Mechanizm samohamujący - dzięki niemu zatrzymamy tkaninę w dogodnym położeniu. Nie musimy maksymalnie jej unosić, czy też opuszczać. To od nas zależy, jaki duży dostęp do światła naturalnego zostanie zachowany.

Rolety przeciwsłoneczne termoizolacyjne wykonywane są z solidnego poliestru, który jest w pełni przystosowany do negatywnego oddziaływanie czynników zewnętrznych. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia np. na skutek działania porywistego wiatru. Splot jest na tyle gęsty, że do minimum ogranicza przenikanie światła zewnętrznego (pod tym względem rolety w 100% zaciemniające różnią się od innych modeli). Trzeba także wspomnieć o dodatkowym podgumowaniu, które pozytywnie wpływa na stabilność materiału, a także jego właściwości zaciemniające.

Czym jest roleta z powłoką silver?

Rolety wewnętrzne termoizolacyjne z powłoką silver skutecznie chronią przed wysokimi temperaturami. Są rekomendowane do wnętrz narażonych na intensywne promieniowanie słoneczne. Chronią przez przegrzewaniem się pomieszczenia oraz nie dopuszczają do gwałtownych wahań temperatury. Tego rodzaju rolety termiczne składają się z trzech warstw:

  • Tkanina poliestrowa o gęstym splocie - odpowiada ona za stuprocentowe zaciemnienie. Dodatkowym plusem jest jej wysoka trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze znosi również promieniowanie UV, a więc nie trzeba obawiać się utraty koloru. Nieprzeciętne walory wizualne sprawiają, że jest to opcja, która sprawdzi się w niemal każdym mieszkaniu.
  • Podgumowanie - warstwa z tworzywa sztucznego wspomaga uzyskanie maksymalnego zaciemnienia. Odpowiada ona głównie za ograniczenie przepływu promieni słonecznych. Oczywiście zwiększa ona również grubość rolety, przez co staje się ona o wiele bardziej stabilniejsza. Nie trzeba obawiać się przesuwania materiału po powierzchni.
  • Srebrna powłoka ALU - posiada ona właściwości termoizolacyjne. Chroni przed przenikaniem promieni słonecznych, a tym samym nagrzewaniem się wnętrza. Właśnie dlatego rolety termiczne z powłoką silver sprawdzają się jeszcze lepiej, niż standardowe modele zaciemniające. To dobra opcja na upały.

Jak mocuje się okienną roletę termiczną typu silver?

Rolety z powłoką termoizolacyjną silver mocuje się szybko oraz bezinwazyjnie. Właśnie dlatego zdecydowana większość osób decyduje się na samodzielny montaż. Nie ma konieczności korzystanie z usług fachowców, co pozwala zminimalizować koszty. Z pewnością docenią to wszyscy ci, którzy posiadają ograniczony budżet. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie rolety termiczne posiadają w zestawie potrzebne akcesoria, co oznacza, że nie trzeba dokupywać ich "na własną rękę". Ponadto możemy liczyć na szczegółową instrukcję producenta. Wystarczy jedynie postępować krok po kroku z zaleceniami. Wszelkie nieprawidłowości można wyeliminować bez większych trudności.

Podczas mocowania wykorzystuje się specjalne haczyki, które mocuje się do konstrukcji okna. To na nich znajduje się rolka, na którą nawijana jest tkanina. Sporym atutem jest fakt, że nie ma tutaj konieczności wiercenia. Warto dodać, że istnieje możliwość zastosowania haczyków przedłużających, dzięki czemu roleta będzie znajdować się kilka centymetrów niżej. Docenią to ci, którzy posiadają okna o niestandardowych wymiarach.

Czym są rolety ścienne blackout?

Rolety z izolacją termiczną występują w tak wielu wariantach, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić żadnego wyzwania. Oprócz modeli okiennych dostępne są modele ścienne. Takie rolety termiczne będą niezastąpione wszędzie tam, gdzie rozmieszczenie, kształt, czy też wymiary okien są nietypowe. Opisywany rodzaj jest chętnie wybierany także w przypadku, gdy konstrukcje okienne posiadają elementy dekoracyjne np. lufciki. Rolety na okna termoizolacyjne mogą być praktyczne, a jednocześnie atrakcyjne pod względem wizualnym. Z pewnością nie będą one szpecić pomieszczenia, a wręcz przeciwnie. Dzięki nim w danym wnętrzu zapanuje magiczna atmosfera i unikatowy klimat. Wystarczy jedynie wybrać model, który będzie spójny z aranżacją wnętrza.

Materiały na rolety termiczne są starannie selekcjonowane. Skład tworzyw jest w stu procentach wolny od szkodliwych związków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na samopoczucie, czy też zdrowie. Właśnie dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je również w pomieszczeniach użytkowanych przez dzieci. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Jak montuje się rolety ścienne termo?

Zarówno rolety termoizolacyjne balkonowe, jak i okienne mocuje się w sposób nie naruszający konstrukcji ościeżnicy. Tak samo jest w przypadku modeli ściennych. Ogromnym plusem jest wysoka swoboda mocowania. To od nas zależy, czy produkt zostanie przymocowany do ściany, sufitu, czy też wnęki okiennej. Jest to kwestia bardzo indywidualna, a więc każdy może wybrać dogodne rozwiązanie. Oczywiście w zestawie znajdują się wszystkie potrzebne akcesoria oraz instrukcja.

Ścienne rolety termiczne przytwierdza się za pomocą kołków rozporowych. To właśnie one stanowią podstawowy element mocujący. Trzeba dodać, że roleta zakończona jest specjalną belką obciążającą, która ułatwia utrzymanie jej w stabilnym położeniu. Zmniejsza to prawdopodobieństwo jej przesuwania się pod wpływem działania czynników otoczenia.

Czym są termiczne rolety mini?

Mini rolety termoizolacyjne powstały z myślą o wąskich oknach, gdzie standardowe produkty są zwykle zbyt duże. Mniejsze wymiary to również niższa cena. Takie rolety często wybierane są do łazienki, kuchni, czy też przedpokoju. Sprawdzają się również w niewielkich pomieszczeniach, gdzie otwory okienne bywają bardzo małe. Ponadto coraz częściej rezygnuje się z dużych przestrzeni szklanych na rzecz kilku mniejszych okien. Jeśli chodzi o właściwości, czy też budowę, to termiczne rolety mini nie różnią się od wersji standardowych.

Montaż omawianego typu rolet również nie stanowi wyzwania. Są one przymocowywane do ościeżnicy za pomocą haków, które znajdują się w komplecie. Trzeba jednak dodać, że mogą one zostać zastąpione samoprzylepnymi płytkami montażowymi. Oprócz tego mamy do dyspozycji haki przedłużające, dzięki którym roleta może zostać umieszczona kilka centymetrów niżej.

Jaki rozmiar rolety termicznej wybrać?

Wybierając roletę termoizolacyjną należy przede wszystkim dokonać pomiarów otworu okiennego. Jest to podstawą do tego, aby wybrać odpowiedni produkt. Ważne jest to, aby podejść do tego zadania z należytą starannością. Zarówno zbyt mała, jak i zbyt duża roleta nie będzie spełniać swojego głównego zadania. Wąska powierzchnia będzie przepuszczać światło. Przesadnie szeroka tkanina nie będzie maksymalnie przylegać do wybranej powierzchni. Może zaistnieć również problem z uzyskaniem pełnej przyczepności. Zwykle wywołuje ona także trudności ze swobodnym otwieraniem lub zamykaniem okna/drzwi balkonowych.

Mierzmy zarówno szerokość, jak i długość okna. Dobrze stosować się do poniższych wskazówek:

  • Szerokość - mierzymy szerokość szyby, a do wyniku dodajemy około 2-6 cm. Wszystko zależy od tego, gdzie zlokalizowana jest klamka. Oczywistym jest, że jeśli tkanina rolety będzie umieszczona zbyt blisko klamki, to komfort użytkowania znacząco spadnie. Minimalna odległość to około 0,5 cm.
  • Długość - w tym przypadku należy zmierzyć skrzydło okienne. Z oczywistych powodów roleta musi być nieco dłuższa, gdyż w innym przypadku nie uzyskamy oczekiwanego krycia. Nie może jednak nachodzić na powierzchnię poniżej skrzydła.

W przypadku problemów z doborem rozmiaru rolety okiennej warto jest skontaktować się ze sprzedawcą. Doświadczona obsługa pomoże dopasować produkt w oparciu o dostarczone wymiary. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy obawiają się zakupu w ciemno oraz straty pieniędzy. Korzystając z wsparcia obsługi można zminimalizować ryzyko błędnej decyzji.

Kiedy warto postawić na roletę termiczną na wymiar?

Bywa tak, że okna lub drzwi balkonowe posiadają niestandardowe wymiary. Znacząco utrudnia to dobór rolety, które będzie perfekcyjnie dopasowana do danej powierzchni. W takiej sytuacji najlepiej jest postawić na model na indywidualny wymiar. Roleta może mieć dowolnie wybraną szerokość oraz długość. Pamiętajmy jednak o tym, aby sprawdzić, ile wynoszą maksymalne wartości wspomnianych parametrów. Ponadto dobrze jest wiedzieć, że dokładność pomiarowa wynosi 1cm.

Zakup rolety termicznej na indywidualny wymiar nie stanowi dużego problemu. Wystarczy jedynie wskazać odpowiednie wymiary, a cena zostanie automatycznie zaktualizowana. Nie trzeba martwić się o to, że koszt zakupu przekroczy posiadane możliwości finansowe. Będzie on znany jeszcze przed złożeniem zamówienia.

Czy rolety przeciwsłoneczne sprawdzają się zimą?

Wiele osób uważa, że rolety termoizolacyjne sprawdzają się wyłącznie latem, kiedy wnętrze mieszkania intensywnie się nagrzewa. Ciekawym jest to, że sprawdzają się one również zimą, kiedy zależy nam na tym, aby utrzymać ciepło wewnątrz budynku. W tym przypadku również najlepiej zdecydować się na model posiadający srebrną powłokę. Nie każdy wie, że spora ilość energii ucieka nie tylko przez ściany budynków. Im większa powierzchnia szklana, tym wyższy ubytek ciepła. Niesie to za sobą spore koszty związane z ogrzewaniem mieszkania.

Dobrej jakości rolety okienne mogą zmniejszyć utratę energii nawet o 10-15%. Wydaje się być to niewielkim wynikiem, jednak w praktyce jest zupełnie inaczej. Systematyczne upuszczanie rolet w mroźne dni sprawi, że rachunki za ogrzewanie będą niższe, niż w poprzednich sezonach. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku raczej nie sprawdzą się najprostsze modele zaciemniające, które nie posiadają warstwy termicznej silver.

Ile kosztują rolet termiczne?

Cena rolety termicznej zależy przede wszystkim od jej rodzaju, a także wymiarów. Podczas podejmowana decyzji o zakupie należy kierować się przede wszystkim jakością. Wymiana produktu za kilka sezonów jest kompletnie bez sensu. O wiele lepiej jest znaleźć idealną roletę, która posłuży przez długie lata. Liczą się nie tylko parametry użytkowe, ale również wygląd wizualny. Sporą zaletą jest fakt, że rolety występują w wielu wariantach kolorystycznych. W najgorętszych trendach wnętrzarskich znajdują się oczywiście odcienie neutralne, które dają wiele możliwości aranżacyjnych. Nie trzeba jednak z góry odrzucać modeli w soczystych, czy też intensywnych barwach, dzięki którym wnętrze może zyskać niepowtarzalnego charakteru.

Cena modelu zaciemniającego, który posiada warstwę gumową to około 43 zł (50x150 cm). Im większa roleta, tym wyższa cena. Za model typu silver o tych samych wymiarach zapłacimy podobną kwotę. Rolety mini kosztują kilka złotych mniej. Zaletą jest fakt, że cena zakupu jest znana jeszcze przed złożeniem zamówienia - jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na produkt na indywidualny wymiar.

Opinie użytkowników na temat rolet termoizolacyjnych

Rolety termoizolacyjne posiadają doskonałe opinie użytkowników. W przypadku wnętrz o niskim lub średnim nasłonecznieniu dobrze sprawdzają się modele w 100% zaciemniające. Jeśli jednak pomieszczenie zlokalizowane jest po stronie południowej, to lepiej sprawdzi się roleta z powłoką silver. Użytkownicy cenią sobie nie tylko podwyższoną funkcjonalność, ale również komfort obsługi. Solidny mechanizm działa płynnie i niekłopotliwie, a więc nie trzeba borykać się z jego usterkami.

Tanie rolety termoizolacyjne również mogą być wytrzymałe. Przed zakupem wystarczy jedynie sprawdzić, z jakich materiałów zostały one wykonane. Ważne jest to, aby produkt nie był podatny na przerwania oraz uszkodzenia mechaniczne. Niewątpliwym atutem jest również szybki montaż, który można przeprowadzić samodzielnie.


Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod