Jak mierzyć rolety? Pomocne wskazówki

    Rolety    0Komentarzy
Jak mierzyć rolety? Pomocne wskazówki

Jak mierzyć rolety? Wydaje się to mało skomplikowaną czynnością, ale jednak zdarzają się błędy lub trudności. Przedstawiamy użyteczny poradnik, jak robić to prawidłowo, a także jak wygląda ta czynność dla modeli mini i Dzień Noc z naszej oferty. 

Jak zmierzyć rolety na okna?

Na pytanie “jak mierzyć rolety?” odpowiedź zależy przede wszystkim od wariantu osłony okiennej, którą chcemy zamontować w swoim domu lub mieszkaniu. Inaczej mierzy się roletę okienną a inaczej roletę ścienną, a jeszcze inny jest sposób pomiaru okna, by dopasować do niego roletę dzień noc. Przez mierzenie rolety rozumie się czynność, za którą stoi pobranie odpowiednich wymiarów z ramy okiennej, szyby lub wnęki. Następnie do uzyskanych wyników dodaje się odpowiednie wartości liczbowe w taki sposób, by tkanina rolety zasłaniała szybę, ale nie zasłaniała klamki. W przypadku rolet ściennych do uzyskanych podczas pomiarów wyników dodaje się tyle centymetrów, by tkanina była odrobinę szersza od wnęki okiennej. 

Rolety mini

Rolety mini w naszym sklepie to wszystkie modele wchodzące w skład kolekcji Classic oraz Lux. Skąd nazwa mini? Mini oznacza szerokość tkaniny praktycznie taką samą jak szerokość szyby, a nie cała rama okienna. Inne modele rolet - wszystkie ścienne warianty - są o szerokości zasłaniającej nie tylko szybę, ale najczęściej również całą ramę.

  • Szerokość: szerokość rolety mini to szerokość szyby + 3-6 centymetrów

  • Wysokość: wysokość rolety mini to wysokość skrzydła okna

Opisane powyżej metody pomiarów nadają się również do mierzenia rolet zaciemniających.

Rolety ścienne

Rolety wolnowiszące w naszym sklepie to modele gładkie lub dzień noc (Zebra I, Zebra II, Zebra III). 

  • Szerokość: szerokość rolety ściennej to szerokość wnęki okiennej + 4-30 centymetrów

  • Wysokość: wysokość rolety ściennej to wysokość wnęki okiennej + minimum 7 centymetrów (lub więcej)

Jak wymierzyć rolety Dzień Noc?

Jeśli chodzi o sposób, jak mierzyć rolety Dzień Noc z oferty naszego sklepu, to przedstawiamy dwie czytelne instrukcje krok po kroku. 

Szerokość rolety

By dopasować odpowiednią szerokość tkaniny rolety Dzień Noc, należy w pierwszej kolejności zmierzyć szerokość szyby okiennej. Do odmierzonej wartości dodać należy 3-6 centymetrów - tyle, by pasy rolety Dzień Noc były odrobinę szersze niż szyba, ale jednocześnie nie na tyle, by zasłaniały klamkę. 

Wysokość rolety

Druga wartość, którą należy zmierzyć, by idealnie dopasować roletę dzień noc do swojego okna, to wysokość. Należy zmierzyć skrzydło okna, czyli całą ruchomą część umocowaną na zawiasach. Dostępne w naszej ofercie są dwie wysokości - 140 cm lub 215 cm. Co zrobić w sytuacji, gdy tkanina jest za długa na okno? Wystarczy wybrać najkrótszy dostępny wariant, czyli 140 centymetrów, a tkaniny po prostu nie rozwijać do końca. Za sprawą nowoczesnego systemu multistop utrzymuje on roletę w miejscu i przeciwdziała rozwijaniu się nadmiaru tkaniny. 

W przypadku rolet na zamówienie, w niestandardowym wymiarze, dostępne wysokości to 140 cm lub 215 cm, zdefiniować można ich szerokość. 

Jak nie mierzyć rolet? 3 najczęstsze błędy

  • Kupowanie bez mierzenia - tylko precyzyjnie i zgodnie z naszymi instrukcjami oraz wskazówkami pomiary okna, szyby, wnęki i skrzydła pozwolą na prawidłowe dopasowanie rolety do swoich potrzeb oraz wielkości ramy,

  • Pomiar według niewłaściwej instrukcji - rolety mierzy się na podstawie instrukcji dokładnie tego modelu i kolekcji, z których pochodzą. Rolety Dzień Noc należy zmierzyć się na podstawie instrukcji dla modelu Dzień Noc, rolety ścienne dla rolet ściennych itp,

  • Za długie rolety - roleta nie musi być dokładnie takiej długości jak okno czy skrzydło. Jak to możliwe? W naszych roletach zastosowaliśmy mechanizm, który utrzymuje tkaninę w jednym miejscu - jeżeli jest jej za dużo to całość po prostu nie musi zostać rozwinięta do końca. Absolutnie niewskazane jest samodzielne przycinanie rolety do wymiarów okna - materiał zacznie się pruć, możliwe jest także nieodwracalne obcięcie zbyt wielu centymetrów tkaniny. 

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod