Jak zamontować rolety Dzień Noc? Praktyczne porady

    Rolety    0Komentarzy
Jak zamontować rolety Dzień Noc? Praktyczne porady

Do każdej zakupionej w naszym sklepie rolety dołączamy czytelną instrukcję obsługi. Wystarczy krok po kroku wykonywać opisane w niej punkty, by bez trudu poradzić sobie z tym zadaniem. Jeżeli w trakcie montażu wystąpią jakieś problemy lub przeszkody, to zapraszamy do lektury najnowszego wpisu blogowego. Przedstawiamy - w postaci tekstu i materiału wideo - jak zamontować rolety Dzień Noc. 

Montaż rolet dzień noc

Istnieją dwa sposoby montażu rolet dzień noc. Którą metodę wybrać? Wszystko zależy od kolekcji, z której pochodzi produkt. Inaczej wygląda montaż rolety okiennej, a inaczej rolety ściennej. Przedstawiamy instrukcje i wyjaśniamy, czym różnią się od siebie te dwa sposoby i rodzaje rolet. 

Po zakupie rolety Dzień Noc okiennej w zestawie znajdują się następujące elementy: roleta z mechanizmem, haczyki montażowe, napinacz łańcuszka, napięcie boczne tkaniny oraz instrukcja montażu. Po zakupie rolety Dzień Noc ściennej zestaw elementów, który otrzyma kupujący, jest trochę inny, zawiera: roletę z mechanizmem, kołki montażowe i wkręty, napinacz łańcuszka i instrukcję. Podstawą w montażu rolety okiennej są haczyki montażowe, a rolety ściennej kołki montażowe i wkręty. Inną różnicą pomiędzy modelami ściennymi i okiennymi jest napięcie boczne. Rolety okienne posiadają ten element, a rolety ścienne nie. 

Wariant okienny

Montaż rolety Dzień Noc w wariancie okiennym jest banalnie prosty. Sposób montażu tego modelu jest bezinwazyjny, co oznacza, że do umocowania rolety na ramie okna nie są potrzebne żadne narzędzia, gwoździe, śruby czy wiertarka. Roletę - po połączeniu jej w sposób, który przedstawiamy na materiale wideo - z napinaczem łańcuszka, napięciem bocznym tkaniny i haczykami montażowymi - zawieszamy na ramie okna za pomocą haczyków. 

Wariant ścienny

Montaż rolety Dzień Noc w wariancie ściennym różni się od montażu modelu w wariancie okiennym. Najważniejsza różnica pojawia się w miejscu montażu - roletę wolnowiszącą można zamontować do ściany lub sufitu (stąd ich nazwa wolnowiszące), a roletę okienną do ramy okna.

Pierwszy krok to wywiercenie otworów, w których - na dalszym etapie montażu - należy umieścić kołki oraz wkręty. Kolejne kroki to przymocowanie łańcuszka bocznego do mechanizmu, przekładając łańcuszek przez napinacz i rozwijając go. Ostatni krok to przymocowanie całej konstrukcji - rolety z mechanizmem, napinaczem i łańcuszkiem - do ściany lub sufitu przy pomocy dołączonych do opakowania kołków montażowych i wkrętów.

Poza instrukcją opisaną powyżej (a także papierowym egzemplarzem dołączonym do każdego, kupowanego w naszym sklepie modelu rolet) dla naszych klientów przygotowaliśmy również materiał wideo, w którym widać dokładnie, jak zamontować rolety Dzień Noc. Zapraszamy do obejrzenia: 

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod