Proste i efektowne pomysły aranżacyjne na okna bez firanek

    Aranżacje wnętrz    0Komentarzy
Proste i efektowne pomysły aranżacyjne na okna bez firanek

Trendy w aranżacji okien często się zmieniają, a osoby chcące urządzić wnętrze w niebanalny sposób, mają duże pole do popisu. We współczesnych mieszkaniach firanki nie są jedynym elementem dekoracyjnym, co więcej – można pomysłowo zaaranżować okna bez firanek. Prezentujemy nasze pomysły!

W sklepach znajdziemy wiele elementów dekoracyjnych na okna, które nie tylko urzekają walorami estetycznymi, ale są również praktyczne. Najczęściej klientom zależy również na zaciemnieniu pomieszczenia, ograniczeniu ilości promieni słonecznych w dzień lub światła księżyca czy lamp ulicznych w nocy oraz zapewnieniu prywatności w pomieszczeniu, poprzez osłonięcie go przed spojrzeniami przechodniów i sąsiadów.

Zasłony w nowoczesnym wnętrzu

Część osób, które chcą zaaranżować okna bez firanek, sięga po tradycyjne rozwiązanie, jakim są zasłony. Na rynku dostępne są produkty zróżnicowane pod względem rodzaju i gramatury materiału, z którego są wykonane, utrzymane w różnych kolorach, ozdobne lub minimalistyczne. Ciężkie, opadające na podłogę zasłony wykonane z aksamitu lub weluru sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w stylu retro lub glamour. Z kolei lekkie, poliestrowe modele, które przepuszczają światło, będą znakomitym rozwiązaniem do salonu inspirowanego Skandynawią.

Inspiracje na okna bez firanek: żaluzje a może rolety?

Przeciwnicy zasłon twierdzą, że materiał, niezależnie od jego gramatury, szybko zbiera kurz i roztocza, dlatego wiele osób wybiera inne rozwiązanie – żaluzje lub rolety. Obecnie na rynku znajdziemy stylowe żaluzje wykonane z bambusu lub drewna, które dobrze osłaniają pomieszczenie i są estetyczne. Białe żaluzje to rozwiązanie do salonu urządzonego w klasycznym, nowojorskim stylu, z kolei brązowe sprawdzą się we wnętrzach kolonialnych. Niestety utrzymanie żaluzji w czystości nie jest łatwe, a na listewkach szybko zbiera się kurz, który trzeba często ścierać. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na rolety, które wydają się znakomitą alternatywą dla innych modeli osłon okiennych.

Okna bez firanek? Postaw na rolety

Rolety to rozwiązanie nowoczesne i praktyczne – dobrze osłaniają pomieszczenia przed światłem i chronią przed przegrzewaniem się wnętrz. Na rynku dostępny jest bogaty wachlarz modeli. Nie zbierają kurzu tak bardzo jak zasłony czy żaluzje, można je też łatwo utrzymać w czystości. Modele zaciemniające, zapewniające maksymalną możliwą ochronę przed światłem, sprawdzają się w sypialni lub domowym biurze. 

Dużo zwolenników ma również funkcjonalna roleta dzień noc – produkt wykonany z naprzemiennie umieszczonych pasków z tkaniny oraz siatki, co pozwala swobodnie dozować ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Ich montaż jest szybki i intuicyjny, nie wymaga też zastosowania specjalistycznych narzędzi. Rolety Zebra pasują zarówno do klasycznych wnętrz, np. w angielskim stylu, jak i nowoczesnych, loftowych, industrialnych, a to tego wizualnie nie przytłaczają pomieszczenia, bo stanowią po prostu subtelne tło dla innych elementów jego wystroju.

Powiązane wpisy

Komentarz

* Imię
* E-mail: Nie publikowany
* Komentarz
Kod